Burtici fericite de septembrie-octombrie (124)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

neata fetele,

o cafea si o cioco de casa pt voi!
iulika sper sa nu fie dopul, noua la curs ne-a spus ca totusi se poate elimina fara sa observam, la clo....
tu ai dpn-ul un pic inainte mea..eu fac 36 de saptamani marti; inca nu am gata bagajul de spital, am reusit sa spal lucrusoarele (nu stiu daca am tot ce imi trebuie), trebuie sa le calc, sa confectionez tampoanele ...cine stie cum vor iesi..iar despre emotii..multe multe
am intrat la zmeurici si m-a placut tare atmosfera de dupa nastere...toate par relaxate, chiar si cele care mai au f f putin,si vorbesc deja despre scutece si bibe si buric atat de normal...banuiesc ca daca mai au timp sa intre nu e chiar asa de rau cum se spune...


35+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Aida, pai cand te enervezi pe sotz, vii si te descarci la noi

am schimbat si eu semnatura azi...si daca la 30 de sapt n-am avut curaj sa-mi pun si AMR, am zis ca la 35 ar cam fi cazul

stiti ca va ziceam ieri seara ca sotz are treaba...ei, eu credeam ca e iar cu vecinu pe la praktiker, dedeman & co, la cumparat de glet, var si alte tampenii, plus ca ei dup-aia se mai lungesc si la o tigara, o vorba, asa ca nu m-am intrebat pe unde umbla pe la 11 noaptea....intra el in casa la 11, si zice: hai si tu pe afara, ca e asa racoare si bine...zic hai, ca si-asa nu iesisem toata ziua....cand ies, ce-mi vad ochii in curte?! un balansoar!! de cand tanjeam eu la un balansoar, sa stau sa citesc in curte (sau mai nou ca avem si wireless, sa stau si pe net..), dar am tot amanat ca am zis ca avem alte prioritati acum...si zilele trecute cand era mai racoare am mai oftat eu o data cu subinteles, ca uite, azi e asa racoare, as fi stat afara....si ieri al meu sotz grijuliu mi-a facut asa surpriza
acum astept sa se incarce bateria la laptop si ies si eu la aer, ca iar e racorel

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Raluka ai facut 1000 de mesaje!
nu cred ca primesti ceva, dar arata bine! imediat primesti si tu stelute ca ale Luciei!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Uau!

Nici nu vazusem ca sunt pe aproape .

Si acum aveam 1001, ca-n 1001 de nopti . De la 1002 incolo nu-i nimic interesant... oare sa mai apas "Send"?

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Selene tb så te obisnuiesti de acum cu din astea..Cå ne apropiem ..cu pasi repezi

Dana da se pare ca nu e dopul..Oricum se petrec schimbari..Dar eu ma simt bine nu am dureri..Deci nu are ce så fie de naspa..

Kawaichan multumesc pt linkul cu programul ala ''Contraction master''..L-am luat pe telefon..Cum vine un håtz bag telef la cronometrat..Så nu ne agitam degeaba nu de alta..

Da fetelor voi pune si poze..Am zis ,am zis..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Crocodana se pare ca nu a fost gelul...E si normal så vina emotii,, mai e putin..Si aici va fi o atmosferå frumoaså..Probabil la inceput cand or veni asa bebei pe banda rulanta va fi putin asa mai agitat dar apoi va fi numa petrecere..

Raluk aici sunt ..va tin la curent..Si felicitari pt cele 1000 de mesaje ..acusi te ajung si eu..Vorbareata maii esti..

Selene ce surprizå frumoaså..Så il feliciti pe sotul tau..Si eu zic så mai investeti intr-un prelungitor( nu e scump) så nu mai stai så astepti så se incarce laptopu..

Aidaaa så nu ne lasi mami de izbeliste acum cå sotu e acaså 3 såpt...Ii faci program de dormit vreo cateva ore pe zi..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Selen super sotul tau!!! Ce surpriza frumoasa!!! Cred ca deja isi imagina si cum o sa te legeni acolo cu printesa in brate

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Vad ca au aparut fete noi, Carina si Kimeli. Bun venit!
Kimeli, nu stiu sa-ti spun un remediu pentru insomnii, stiu doar ca multe gravide au insomnii la sfarsit de sarcina. Incearca sa bei seara un ceai de tei, sa nu mananci seara ciocolata, o rugaciune inainte de culcare si poate o sa dormi mai bine.
Iulika, eu desi am mai nascut nu stiu cum arata dopul pt ca eu nu l-am observar dar stiu ca nu e obligatoriu sa nasti imediat dupa ce ai eliminat dopul.

31+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Si sa-i raspund si Lutonianei care facuse niste ochi mari cand a vazut ca eu am pat la serviciu. Langa biroul meu sunt niste camere pt musafiri si una dintre ele e deschisa si eu am profitat pt 5 minute.

31+ cu Matei si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

IUlika, ai si tu dreptate cu prelungitorul doar ca m-am gandit ca e mai incomod, sa ma car si cu firele dupa mine...

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80
...cand ies, ce-mi vad ochii in curte?! un balansoar!! de cand tanjeam eu la un balansoar, sa stau sa citesc in curte (sau mai nou ca avem si wireless, sa stau si pe net


Ce frumos! o sa fie un loc minunat de relaxare! te si vad acolo, leganandu-te incet, admirand gazonul/floricelele..dand un refresh

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput