Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Soricica, promit solemn sa nu plec din RO pana nu ne vedem. Chiar daca intalnirea se va intampla la 12 noaptea.
Ma bucur ca te-a incantat IA, sa dea DD sa iasa bb sanatos si voios.
Maaaaa, tu si Galli v-ati vorbit sa faceti in aceeasi perioda IA?!
Cat despre durerea de masea, daca e una din cele de minte, scoate-o (daca iti permite dr o asemenea interventie), nu sunt bune de nimic dar sunt f pacatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

nico, ea e si o sa o scot.
acum sa vedem si cand.ca deocamdata am verde doar la pastile.
dupa 2 sapt i se decide soarta.

cat despre galli ce sa zic... ma bucur mult ca s-a intamplat asa.


acum , ca am terminat parca mi s-a luat o piatra de pe inima.vb si cu galli si ii ziceam ca ma simt asa de relaxata, ca nu vreau sa o tin intr-un stres de pe acum.vedem atunci ce o sa fie, ca daca nu o sa fie recuperez eu datul la soareci.

oricum sunt hot sa mai fac vreo 2-3 incercari.

poze ceva ai pt noi?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

n-am inteles, daca au umplut altii butoaiele pana acum, noi nu mai avem voie?
asta este discriminare!
vreau o cisterna goala si numai pentru mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Simonia, m-ai facut sa rad. Ciufulita, cu fundita roz, dar tot gospodina, cu facaletul.
Ms soricuto de incurajari. Sa dea DD sa se prinda bb-le si la tine si la galli, noi se pare ca mai asteptam.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Amy, scumpa mea, toata ziua m-am gandit cum as putea sa-ti raspund la mesajul tau. Nu trebuie sa te sperii, sunt sigura ca problema ta are si rezolvare. Nu gandi la ce e mai rau, ca nu e cazul. Ti-ar fi spus dr.
Mi-am amintit insa ceva. In tinerete (acum vreo 11-12 ani), am descoperit si eu un chistulet la san. Dupa ce am bocit si meditat asupra vietii efemere, am fost la control. M-a trimis la mamografie, nu-mi amintesc diagnosticul dar dr mi-a spus ca s-ar putea sa fiu putin frigida si ca ovulez fara folos. Se explica, dar io am omis sa-i spun ca eram la abstinenta de vreun an. M-am multumit sa-i raspund ca ma voi concentra mai mult Dar, in privinta copilului nu sunt pregatita inca. Mi-a prescris niste anticonceptionale, parca Microginon, dar nu sunt sigura, si comprese reci.
Asa ca, draga noastra, "intoleste-te" cu lenjerie intima fff sexy si ... "jucati-va" fara limite. Pune-l pe sotiorul tau sa te maseze, sa te unga cu uleiuri parfumate, sa-ti sarute indelung fiecare coltisor ascuns al corpului tau, sa te mangaie febril si pofticios, sa ...
Hai, ca nu intru si in alte amanunte, ca deja m-a luat cu calduri.
Aici erau bune Mona si Mayan.
Fetelor, care sunteti pe receptie, haideti s-o ajutam pe sora noastra cu niste "sfaturi bune".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

amy , o femeie cu facaletul in mana este nevrotica nu gospodina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

nico,

prezenta la datorie.

so amy, iubita, hai sa iti zic cum a fost la mine , ca simptome, pana sa aflu rezultatul.

vreo 6 luni imi amortea in mod constant mana stanga, la inceput intepaturi usoare, (credeam ca imi amortea mana in timpul somnului), apoi intepaturile se transformau in amorteala, si nu erau doar noaptea , ci si ziua la servici.
initial am crezut ca e de la inima,apoi m-am gandit la san.
in aceea perd o colega de-a mea se opera la san de un nodul.asa am inceput sa ma pipai tot timpul , nu ma mai controlam,imi era frica de zia de maine, ma gandeam ca ceva rau o sa mi se intample si ca mai aveam o gramada de planuri pt viata asta.intr-o zi , nu am mai stat si m-am programat la dr.am dus la control,s-a uitat, apipait si a scris mastita benigna.pe moment mi s-au inmuiata picioarele, am zis ca am cancer, cagata asta a fost...am iesit din cabinet alba ca varul...sotul a fost cel care ma luminat si mi-a zis ca nu e nimik grav ,mai ales prin faptul ca nu m-a trimis sa fac nici o analiza.

am avut o prietena care a avut un nodul la san din ..lipsa de activit sexuala.exact asa i s-a spus.s-a operat, intre timp s-a maritat si are si 2 piticu.


o sa vezi, totul o sa fie bine.sunt sigura de asta.
linisteste-te, o sa se rezolve.eu nu cred ca e ceva f grav.daca te face sa te simti mai bine poti s mai vezi un dr.

va pup





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

merg sa imi incalzesc o supica,ca nu am mancat nimic de ieri de la ora 17.nici acum nu imi este foame, dar ma gandesc ca iau pastilele astea...

revin rpd, ca o beau ca paiul....a, si apropo de masea acum chiar sunt un soarec veritabil, sunt micul harciog , cam asa arata umflatura mea.

va pup, fruntea sus si masele desumflate








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Ms fetelor de incurajari. Uneori nu stiu de unde aveti atata putere si nu ajungem toate ,,nevrotice" cum zice simonia.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonia

n-am inteles, daca au umplut altii butoaiele pana acum, noi nu mai avem voie?
asta este discriminare!
vreau o cisterna goala si numai pentru mine!




Simonia, e criza, de cisterna n-avem bani. Dar uite, doar in caz de maxima urgenta, se mai gaseste un lighenus sau o galetusa, dar si astea crapate...

Si, da, este o idee buna legea pt botezuri. As merge chiar mai departe, sa se interzica si vizitele la familiile cu nou-nascuti (eventual, cu exceptia membrilor de familie).
Apropo de asta, mi s-a intamplat si mie sa fiu obligata sa vizitez nu-sh ce rude cu nou-nascuti, doar pt ca stiau ca-mi doresc mult un bb (si nu am inca ). Se gandeau ca-mi face bine sa vad bb-i, sa-i tin in brate, sa-i hranesc ... Iti imaginezi tortura, sunt sigura.

Mergi la inceput