Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

multumim mult de tot fetelor, pt urari, asteptam cu nerabdare sa ne mutam impreuna!!!!
babyblue,simooooooo, nu mai avem butoaie de muuuuuuuuuuuuulta vreme!!!

totusi, ce s-a intamplat?? cred ca am pierdut sirul...

bun venit nico, din..... piscine , multumim pt listuta!!!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

cu ancuta am vb eu.
cred ca se simte f bine acasa!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

apropo, mi-am amintit ceva: sper sa nu incep sa practic sportul preferat al monei: uitatul in ....
nu-i asa ca am innebunit??
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Ba, cam asa sta treaba, dar nu te grabi, ca te vei stresa prea tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

nico,
soricico, te asteptam sa ne povestesti!
pupici la gagici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Galli si Soricica,da, da, sa ne povestiti impresiile experientei IA (ce v-a placut, ce nu, reactiile sotiilor, cum s-au comportat doctorii, asistentele, ce ati simtit, cand faceti testul etc.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna fetele. Eu de vineri de cand mi-a zis doctorul de nodulii de la san nu mai sunt buna de nimic. Mi-a zis ca pot aparea dupa ce se intrerupe tratamentul cu Duphaston.... Imi amintesc eu totusi ca acum cativa ani mi-a mai facut un doctor un control si mi-a zis la fel, ca am mastoza microchistica. Atunci m-a intrebat daca am orgasm. Mi-z zis ca apar nodulii daca nu ai... Eu..nu stiu daca am avut de mai mult de 2 ori. Din cate am inteles e o chestie hormonala. Care printre altele se pare ca ma lasa safac nici copii. Adica totul se leaga. Dar daca eu sunt dereglata si pot ce a fac? Orice as face, oricat m-as gandi cine stie unde, nu reusesc, oricat il iubesc pe cel de langa mine :((.
Nu mai stiu ce va va zic.
Pupici si cand imi mai fac curaj, mai scriu.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

dragele mele,
facut azi IA din nou, am facut 2 sau dubla cum s-o zice.

inainte sa va povestesc dati - mi voie sa o salut pe nico, ca recunosc ca mi-a fost dor de ea si de data asta cand ajungi in tara, neaparat tre sa ne vedem.

asa, deci ...ieri prima veste buna a fost spermograma soarecului, care s-a imbunatatit simtitor si asta doar cu bu pastile, seleniu, zinc, fara dusuri fierbineti,cam atat.
adica de la 5-6 mil acum erau vreo 13 mil.
inseminarea a fost ok, pe mie nu m-a durut deloc, chiar dr a zis ca a fost totul super ok, am stat vreo 30-40 de min pe masa cu capul un pic in jos si picior peste picior.cand am coborat numai puteam sa ma imbrac ca aveam picioarele amortite.apoi am fost sa fac o eco, si i-am vazut pe gigei si pe grasunii mei foliculi, si mai aveam 2fol barosanii care nu s-au spart.asa ca ne-am pregatit si pt azi.
la ultima eco, sapt trecuta, mi-a zis ca eram buna de fiv.
asa ca ieri ne-am intors acasa pe la 14.00.
si de aici incepe ...chinul.in loc sa ma doara si sa imi se umfle burta ,mie mi s-a umflat maseaua.dar ce dureri...imi venea sa ma au cu capul de toti peretii.la un moment dat, pe la 18 l-am luat pe soarec si ne-am dus la o clinica.le-am zis acolo de inseminare ,(o dr super de treaba), m-a luat imediat, s-a uitat , pus pansamnet cu dentocalmin, dat nr de mobil si daca ceva nu e in ordine sa ma intorc.
m-am mai linistit, dar pe la 21deja nu mai puteam,in viata mea nu m-a durut ceva mai tare( o mase la care mi-a cazut plomba, de curand, dar nici prin cap nu ma gandeam ca o sa ajung aici)si o luam din nou dn loc spre cabinet.
ac tratament, ne intoarcem acasa, reusesc sa dorm intre reprize,plimbat prin casa,iar dormit ...si cand ma trezesc de dim si ma uit in oglinda...surpriza...o falca....era atat de umflata incatnu puteam deschide gura.am simtit ca vad din nou stelute verzii,cedasem nervos.am zis ca asa ghinion...in fine, am vb cu dr la tel inainte de IA si mi-s zis ca pot sa iau ampicilina max 7 zile , 1 la 6 ore pt ca nu pot sta cu infectia asa.
la pranz afacut IA2, azi m-a durut un pic burtica, dar nesimnificativ, in comparatie cu celelalte chinuri.

iau utrogestan 2/zi, acid folic si nospa daca e cazul.
a, si prietena mea amplicilina.cam asta e ...inseminarea mea la..masea.acum mi-am mai revenit, imi revine si umorul,ma simt ok, nu ma mai doare nimik, dar falca e la fel de mflata si nu prea pot vb .

sper sa ma lase ca maine merg la birou.
nu stiu daca am fost f coerenta, dar cum nu pot vb , mi-am dat drumul la scris.


pupici la fete cu lipici si viitoare burtici








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

amy, nu dispera
si mie anul trecut in noiembrie mi-a depistat mastita benigna. m-am speriat de moarte.
am luat un tratament si am scapat,cel putin pana acum nu am mai avut nimic si am fost la control.
eu am luat mastodinon si progestoge.

cei de langa noi ne iubesc si sunt alaturi de noi.
iti trimit un buchet de floricele ca nu te pot pupa, ca sunt cu falca cat un balon.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

test in 14 zile de azi, nci nu stiu cand vine asta.
acum ma preocupa nenorocita de masea, intr-un fel e mai bine, ca nu imi sta gandul acolo.


cu toate ca mi-ar fi placut sa il fac mai devreme, ca pe 13 e ziua soarecului si schimba prefixul si tare mult m-asbucura sa ii pot da o asemenea veste.

dr, asistente, sot comportament impecabil si la gineco si la dentist.


pupici

Mergi la inceput