Burtici fericite de septembrie-octombrie (123)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Hai Ralu ne mai fierbi mult ? cum a fost la eco ?

Cea mai fericita 33 + cu


Scriam o placintoaca mare

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana
Cred ca de fapt invidia te roade pe tine ca aia stau moca in depozit si tu nu


Uite ca acest aspect eu l-am ignorat!

si ce v-ati nimerit voi, Lucia si Raluk! zici c-ati fost plecate impreuna!

cred ca Raluk are mult de povestit si scrie, scrie

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



M-ai prins

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Bravo raluk! ma bucur tare pentru vestile minunate! deci bebe s-a pus deja in pozitie? super! si ce bine ca o sa poti participa la cursuri despre nastere! cu medicul acesta o sa nasti?

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Raluk felicitari pentru bebe! Harnicut, s-a asezat deja cum trebuie. Ce bine e cand doctotul are rabdare si vezi bine bebe, vezi cu cine seamana mai mult

Abia astept sa-l vad si eu pe al meu. Pana atunci savurez povestile voastre.

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluka din randurile tale reiese fericire si entuziasm si nu pot decat sa ma bucur si sa te tuc
Ai avut dreptate Dana ca Ralu scria compunerea de seara
Manga multam de ponturi....e bun si forumul asta la ceva ....zi de zi mai invat cate ceva

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Uve, techila ti-a raspuns foarte frumos. Important e sa nu te stresezi pentru asa putin timp sa-l inveti sa se ceara, ca oricum n-are unde, din moment ce n-ai voie afara cu un puiuc nevaccinat complet.

Dar ce mi-am amintit de cand era Lucky al meu piticut: el face pishu unde il apuca la inceput. Apoi, va face unde simte mirosul lui de pishu. Deci exact in locurile unde a facut. Daca a facut undeva important (un covor scump ) trebuie sa stergi bine cu otet, cu clor, sa iasa mirosul pentru el. La fel si pe gresie, chiar daca ti se pare ca ai sters bine cu detergent. Si daca vei vrea sa faca intr-un loc anume, atunci cu acea carpa cu care ai sters pishu lui din primele incercari, mergi pe balcon sau unde vrei tu sa ii pui "toaleta" si ii pui acolo carpa. La inceput il vei duce tu acolo la carpa dupa fiecare masa, si relativ repede (poate chiar intr-o zi) invata sa faca acolo doar.

Oricum, nici nu cred ca se pune problema de bataita, nici macar certuri sau ingrozitoarele metode de bagat botul in treburile lui .

Il vei indragi imediat. Frate-meu nu suporta cateii si statea si se distra la nebunie in timp ce Lucky ii rodea pantofii . A, sa fii atenta la ce ajunge el, sa nu fie pe jos chestii toxice, otravitoare, oase de pui cu care se ineaca rau si le perforeaza stomacul,...

Ce e jos el stie ca e pentru el , indiferent ca sunt pantofii tai eleganti in care face pishu sau un pres pe care il roade . Dar asta e numai la inceput

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Emy10

Citat:
citat din mesajul lui techila

vreau sa mai zice ceva apropo de doctori si cat de disponibili sunt: eu nu am nr de tel al doctoritei mele, cand am avut nevoie de o reprogramare, am sunat la spital si mi s-a facut legatura. stiu ca toate aveti nr de tel al doctorilor vostri si acum vreo 2 sapt i-am zis: 'eu ce fac daca ma apuca sa nasc? pe cine sun?'. am crezut ca imi da nr de tel. si mi-a zis f clar ca daca ma apuca ceva dureri sau mi se intampla ceva suspect sa ma duc direct la spital, ca sa nu pierd timpul la telefon, este mai sigur asa. drept urmare, asa fac, nu imi pasa ca nu am pe cine suna, slava domnului ca pana acum nu am avut nevoie....nici nu sunt genul care sa ma panichez repede....

hai ca pierd friends...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si


Nici eu nu am nici un nr de telefon al doctorului si mai mult de atat al meu doctor pleaca si in concediu in luna august. Eii nu o fi fetita asa de grabita

32+ cu

Eva

io tocmai am facut rost de nr , desi primisem cand cu tensiunea dar l-am pierdut




Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

no bun, eu ma asez in patut..da de oi adormi!
ne vedem dimineata fete dragi!
sa aveti somn usor!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

EDIT: eu ma duc sa bag o "feliuta" de lubenita
io tocmai am devorat o 'betty blue'



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana daca nu se intampla nimic grav, la el raman, tare bine ne intelegem si e singurul doctor din BM care vine la orice ora la spital in caz de ceva... Am spus "daca nu se intampla nimic grav" pentru ca el "naste" numai la particulara, si stii cum e cu astea, mai ales aici la noi, la "tzara" cred ca sunt mai la pamant decat in rest . Somnic usor !

Lullaby . Tu cand trebuie sa mergi?

Lucia te tzuc inapoi

28+

Mergi la inceput