Burtici fericite de septembrie-octombrie (123)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Pai eu cand va zic ca trebuie sa gandesc pozitiv....sper sa si reusesc!

Va pup si noapte bunicica va doresc!

----------------------------------------------
Alexandra 30+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Dana asa este. O sa iau putin varfurile si gata! Asta daca nu ma razgandesc iar.

Pai am tot vazut mamici fermecatoare cu parul scurt si eu ca o maimuta ma gandeam ca poate ma prinde si pe mine ca aveam chef de o schimbare.

Am vrut si eu sa merg la unul dintre doctorii de la Giulesti despre care am auzit lucruri bune, dar mi s-a parut bizar ca nu isi da numarul de telefon nici macar pentru urgente. In plus era si foarte greu sa obtii o programare la el mai devreme de 1-2 luni.

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Off, a remizat Timisoara, ce pacat.Fetele, va spun si eu noapte buna, pt ca am senzatia ca a revenit insomnia, ca la 4 sunt cu ochii cat cepele. Va pup 21 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

vai Uve, ai dreptate! induc poporul in eroare! scorul a fost 2-2! (atunci, de ce oare s-a bucurat barbatul atata?!!)

Ce fain ca ai catelus!! chiar si numai pentru cateva zile! si cred ca un puiut de labrador te unge la suflet...cu ochisorii lui dragalasi!
probabil ca nu veti avea ce face...o sa faca pe unde vrea el si voi umblati cu mopul..dar ai catelus, ai!!

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

. uve, hai sa iti zic cum e cu javrutza: nu ai voie sa o scoti din casa pana nu are toate cele 3 vaccinuri facute (foarte serioasa treaba, se poate imbolnavi imediat si sunt boli din care poate muri, nu il scoti nici 2 minute), mancarica iti recomand royal canin puppy (le poti inmuia in lapte - pasteurizat, daca nu le mananca goale, vezi ca e scumpa mancarica, dar pt cateva zile la tine merita si el), dai mancare dimineata, la pranz si seara intr-un castronel (vezi ca scrie pe ambalajul mancarii cat sa ii dai. imediat dupa ce mananca va face kk (da-i sa manance in balcon ca sa nu te ia prin surprindere). apa la discretie, pipi va face unde vrea el ca e prea mic ca sa stie ceva. ai grija la fire ca s-a putea sa vrea sa roada...oricum, daca e mic mic o sa doarma foarte mult. spor si rabdare, cand te enervezi pe el, sa te gandesti ca e si el un bebe mic

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Dana am juns si eu ...offff...sunt ca la desene animate cu limba scoasa si rezemata de genunchi
Diana ai descris asa frumos starea in care te afli...parca vorbeai despre mine.....numai ca eu nu stiu nici sexul....am sa lesin de ras
Manga ai niste colegi beton, m-ai lasat fara cuvinte.....dupa 8 ani in Anglia ai putea si tu sa fii mai deschisa la minte
Cred ca de fapt invidia te roade pe tine ca aia stau moca in depozit si tu nu

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, am revenit de la eco . Am citit sa fiu la zi sa nu fie ceva vesti urgente pe aici.

Santorini, ma bucur mult ca ai revenit!

MariaI, iti spun si tie cum i-am spus lui Diamar, Doamne ajuta sa nu fie nimic, si in timpul care a ramas bebe sa se refaca complet in burtica

Dana, daca nu dor contractiile, eu stiu ca trebuie sa le lasam in pace, ca exerseaza uterul. Ma bucur ca au trecut rapid

Kemsy, imi pare rau ca esti dezamgita de eco! Dar important e ca totul e ok cu bebe! Asteptam vesti mai multe luni!

Maria-Manga, mare grija la colege... am impresia ca in occident lumea petrece pana la varste mai inaintate decat aici la noi. Aici dupa ce te angajezi cam uiti de chefurile "studentesti"...

Aida, imi pare tare rau ca ai avut o zi proasta . Spune-ne si noua cum e cu masina?

Diana, ma bucur ca ai venit cu vesti bune de la doctor.

Lullaby, din mesajul tau cu frezele mi-am dat seama ca cel mai mult de aia nu as schimba nici eu acuma: din frica de "incredere in sine la pamant" in perioada urmatoare

Eu am mobilul de la doctorul meu, pentru ca l-am cerut. L-am sunat in toata sarcina de doua ori si atunci mi-a raspuns din prima, chiar daca nu avea numarul meu. Prima data a fost cand am avut sangerari si nu stiam ce sa fac cat de repede, si unde il gasesc, la clinica sau la cabinet. A doua oara a fost intr-o sambata seara , cand am aflat de pericolul meu cu varicela si stiam ca daca trebuie sa imi caut in strainatate injectia cu imunoglobulina, orice ora e importanta, si nu era ceva ce se putea rezolva la spital. Voiam parerea lui, ca doctor al meu.

O sa intru si pe subiectul cu tripletii, ca m-ati facut tare curioasa... dar intai va voi spune cum a fost la eco...

Uve, ai un puiuc de labrador??? Ce super! Numai cu el in brate as sta!!! Imi amintesc de al meu cand era mic... oofff, ce dulci is!

Alex, sa inteleg ca nu s-a mai rezolvat nicicum azi cu doctorita...

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Timisoara a facut egal cu Shahtior...

Sa va spun ce am patit: fratele meu a primit de ziua lui de la colegi un puiut de labrador intr-un cosulet superb. El si prietena lui stau in gazda la cineva si respectiva nu i-a primit cu animalul in casa...asa ca l-au adus la mine pana luni...E frumusel foc, l-am cazat pe balcon dupa ce am strans tot pe acolo, dar nu stiu ce sa ii fac - adica in ce fac cateii pipi? Cica doua luni nu trebuie spalat, nu trebuie scos din casa etc...Help, ca voi aveti catelusi; maine ii fac o poza - linge tot pe acolo...

29+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria


Ce frumos!!! Catei nu se scot afara pana nu li se fac toate vaccinurile si pipi face peste tot Eu nu am avut aceasta problema cu catelul deoarece stau la casa.
Apropo, am un frumos ciobanesc caucazian. Poate gasesc o poza sa vi-l arat!

33+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Fetelor, eu va las, merg la somn!
Lutoniana, vrem detalii despre case!
Catelul nu face la nisip, si pipi si caca?
Oricum, dureaza pana invata, dar se poate!
Noapte buna!

Gianina 31+ cu Loris Stefan

Loris
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

As vrea s eu sa raspund la fete asa frumos si ordonat ca Raluka...dar nu imi iese niciodata
Dar citesc tot tot numai ca uit.....
Si faza aia cu mai multe pagini deschise, citesc in una si scriu in alta ...depaseste logica mea .....si mai a inca 10 pagini deschise oricum cu alte chestii trestii ...offff
sper ca ma inteleg si pe mine fetele

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput