Burtici fericite de septembrie-octombrie (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

mimika super super povestea tripletilor iar pozele sunt mortale...este una in care le da papa cu biberonul la toti trei...mai marisori asa..da e super super tare
http://picasaweb.google.com/mihaicaraghiaur/TripletiiMei?fgl=true&pli=1#5095226394849308978

35+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Am fost sa-mi fac analizele, piu ce nervi mi-am facut, am stat 2 ore si jumatate ... . La sange nu mi-a dat bon de ordine ca am prioritate, numai ca cei care au luat bonuri dupa ce am sosit eu au intrat inaintea mea , deh, eu aveam prioritate si stiti cum e cu prioritatea asta: "o ai doar daca ti se acorda".

Referitor la botez, mi-ar placea sa-l organizam in martie, nu stiu daca va fi post atunci, o sa ma interesez din timp. In ianuarie parca vad ca fi un frig de o sa inghetam. Caut un restaurant in zona sa nu mergem prea mult cu masina, ar fi bine sa aiba camera separata pentru bebe ca nu stea in fum sau sa fiu nevoita sa plec mai devreme acasa.

Gegea am ras cu lacrimi la bancul cu optimistul: "un calut!!! dar a plecat".

28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

vreau sa mai zice ceva apropo de doctori si cat de disponibili sunt: eu nu am nr de tel al doctoritei mele, cand am avut nevoie de o reprogramare, am sunat la spital si mi s-a facut legatura. stiu ca toate aveti nr de tel al doctorilor vostri si acum vreo 2 sapt i-am zis: 'eu ce fac daca ma apuca sa nasc? pe cine sun?'. am crezut ca imi da nr de tel. si mi-a zis f clar ca daca ma apuca ceva dureri sau mi se intampla ceva suspect sa ma duc direct la spital, ca sa nu pierd timpul la telefon, este mai sigur asa. drept urmare, asa fac, nu imi pasa ca nu am pe cine suna, slava domnului ca pana acum nu am avut nevoie....nici nu sunt genul care sa ma panichez repede....

hai ca pierd friends...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si


Nici eu nu am nici un nr de telefon al doctorului si mai mult de atat al meu doctor pleaca si in concediu in luna august. Eii nu o fi fetita asa de grabita

32+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Ma apucasem de ieri sa scriu mesajul, dar nu am reusit sa ajung la zi pentru ca am .

M-am mai gandit si parca nu ma vad tunsa scurt, oricat de comod ar fi. Am realizat ca am mai putine optiuni cu parul scurt. E greu daca nu il poti prinde in coada, asa simplu mi se pare sa-l strang la spate cand e prea cald sau cand gatesc.

Am citit si povestea carliontilor si mi-am amintit cat de mult imi doream parul lung cand eram mica, dar pana in clasa a cincea nu am reusit sa-l las sa creasca deloc. De atunci nu prea am mai avut curaj sa-l tund decat in cazuri exceptionale si nici atunci prea scurt. Am parul ondulat si prinde greu o forma draguta, arat ca un leulet speriat (ca sa nu zic matura ) daca nu e o tunsoare potrivita. Nu stiu daca e potrivit sa incerc acum lucuri noi, daca se anunta o perioada mai dificila, multe schimbari, incredere in sine la pamant etc..

Ce chef de vorba am, v-am innebunit.


28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

si doctorul meu e recunoscut ca nu da numarul de telefon..si stiam asta cand am mers la el...insa e la fel de recunoscut ca vine la orice ora si in miez de noapte..
prin luna a 7 -a l-am intrebat care ar fi motivele de panica si cum dau de el...si mi-a zis simplu...veniti la spital (giulesti) ..oricum prin telefon nu va pot ajuta iar cei de aici stiu sa dea de mine daca e cazul...
mie mi s-a parut fair enough...si sincer nici nu am avut nevoie...m-am gandit ca oricum o sa ajung la spital daca e ceva in neregula..
oricum cred ca la meseria lor e tare tare solicitant sa iti mai sune si telefonul f des..e util si linistitor pt mamici..dar.


35+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

si eu zic sa nu te tunzi Lullaby! cu parul lung ai mai multe variante! si daca zici ca este si putin ondulat natural

asta nu inseamna ca noi nu avem aici mamici fermecatoare, carora le sta atat de bine cu parul scurt!

oare Raluk nu s-a intors de la medic? si Lucia de la vizionat casute? cred ca sunt obosite dragele..


Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

deci barbatu' meu este in extaz!! a castigat Timisoara intr-un meci contra echipei lui Lucescu senior! 2-1!! ce sa fac si eu?! ma bucur de bucuria lui!

EDIT: eu ma duc sa bag o "feliuta" de lubenita

Dana 30s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Sa ajung si eu la zi cu subiectele ca vorbesc de lucruri demult discutate.

A mai fost un scandal legat de bone si la fel m-am ingrozit. Ideea e ca nu trebuie sa generalizam pentru ca sunt femei care iubesc copiii si se ataseaza de sufletele de care au grija ca si cum ar fi copiii lor. Cunosc cateva bone exemplare pe care le-as recomanda cu caldura, de aceea se merge mai mult pe recomandari in meseria asta.

Dar nu stiu de ce nu cred ca as putea sa am incredere intr-o tanti pe care am vazut-o doar o data in viata sa aiba grija de piutul meu. Am vazut cat de urat se poarta uneori educatoarele cu puisorii mai mici la gradinite, unde nu e un cadru atat de "intim" si teoretic ar trebui sa se teama. Dar ele nu aveau nici un stres, tipau de zor, nu imi venea sa cred ca nu au nici un pic de jena sa se comprte astfel. Imi doresc sa stau cat mai mult cu bebe acasa si sper sa ma ajute si mama. La gradinita nu planuiesc sa-l trimit mai devreme de 4 ani. Daca voi simti altfel atunci vom vedea.



28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Alex si acum 4 ani si acum am mers la gineco la un grup de medici care vor sa te vada pe rand in ideea ca nu se stie cu care din ei nasti. Acum merg la 9 medici, vizita e sub 3 min., la inceput lunar, apoi la 2 saptamani, apoi saptamanal. Matematic iese ca-l vad pe fiecare de 2 ori in decurs de cateva luni. Nu are cum sa te tina minte, toti se bazeaza pe ce-i in fisa medicala.
Eu sunt intr-o stare de nestiinta vecina cu prostia. Am facut o ecografie de 10 sapt. de confirmare a sarcinii, una la 20 saptamani morfologica. Nu stiu NIMIC despre mine sau baby. Nu stiu ce-s alea IR-uri, nu stiu cat de mare e rinichiul lui baby, nu stiu ce greutate are baby acum la 34 sapt.
Si stau bine, ca in Irlanda e si mai si . Prima data mergi sa te vada asistenta la 16 sapt. (pana atunci stai frumos acasa), apoi te vede dr. doar daca ai o problema mare. Una din mamicile de acolo a nascut 2 copii fara s-o vada vreun doctor.
In concluzie stiu cat stia si mama cand era insarcinata cu mine, doar ca eu stiu sexul, sic-sic

Diana 34 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Timisoara a facut egal cu Shahtior...

Sa va spun ce am patit: fratele meu a primit de ziua lui de la colegi un puiut de labrador intr-un cosulet superb. El si prietena lui stau in gazda la cineva si respectiva nu i-a primit cu animalul in casa...asa ca l-au adus la mine pana luni...E frumusel foc, l-am cazat pe balcon dupa ce am strans tot pe acolo, dar nu stiu ce sa ii fac - adica in ce fac cateii pipi? Cica doua luni nu trebuie spalat, nu trebuie scos din casa etc...Help, ca voi aveti catelusi; maine ii fac o poza - linge tot pe acolo...

29+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput