Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

cris pestiuc cu morcovel...yammy yammy.
Eu i-am facut mancarica de fasole verde, iar buni niste perisoare de curcanas din gradina ei...nu pot sa zic ca a fost tare incantata

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna seara fetelor azi in parc m-am intalnit cu o mamica care avea aceeasi problema ca a noastra, adica trezitul foarte des...numai ca ea a gasit si o solutie, care eu nu ama mai auzit pina acum de ea, si anume ii da PERITOL...tocmai deaia am venit acasa si am intrat pe net....tot pe DC....parerile sunt impartite...VOI CE PARERE AVE-TI???

Ba ca se recomanda ptr pofat de mancare, ba ca ptr, agitaie si tot odata se cosidera a fi un mic drog ptr ei......sunt un pic in ceata....parca ma cam bate si pe mine gandul (bineinteles nu inainte de a intreba medicul).....hmmmmm

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

buna seara fetelor azi in parc m-am intalnit cu o mamica care avea aceeasi problema ca a noastra, adica trezitul foarte des...numai ca ea a gasit si o solutie, care eu nu ama mai auzit pina acum de ea, si anume ii da PERITOL...tocmai deaia am venit acasa si am intrat pe net....tot pe DC....parerile sunt impartite...VOI CE PARERE AVE-TI???

Ba ca se recomanda ptr pofat de mancare, ba ca ptr, agitaie si tot odata se cosidera a fi un mic drog ptr ei......sunt un pic in ceata....parca ma cam bate si pe mine gandul (bineinteles nu inainte de a intreba medicul).....hmmmmm

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



Si Radu se fataie rau noaptea..de vreo 2-3 saptamani..insa cauza este..zic eu..ca i-au spart 3 dinti odata.
Eu insa nu m-as baga la Peritol.

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

kllemi esti ok cu ideea ca ii dai ceva sa o tzii adormita???
Eu personal nici nu vreau sa aud de aceste chestii ajutatoare...parca contine si alcool nu?
Este o parere...nu te lua dupa mine!



Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

klemi avem si noi in casa Peritol,pentru situatii de urgenta dar nu te sfatuiesc sa ii dai fara sa vorbesti cu medicul inainte. Somnolenta e un efect secundar al siropului, dar poate da si stare de agitatie.
Eu i-am dat o singura data piciului si nu a avut nici un efect. El este de fapt pentru alergii. Nu l-am mai folosit pana acum, am rezistat chiar si in noptile foarte agitate. e adevarat ca nu avem treziri asa dese ca voi, acum de regula doarme snur pana dimineata, nici pt apa nu se mai trezeste.
Vorbeste si tu cu medicul si vezi ce zice.

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Fete...vreau sa cumpar ham si nu stiu ce ar trebui sa caut...adika ceva mai confo pt bebic.Vreo sugestie?

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

la ceas de seara

Multumesc tuturor pentru complimente (celor care au observat postarea mea cu poze ..of course)...
si recunosc ca mi-au mers direct la inimioara ..

Cit priveste petrecerea aniversara...chiar nu mai conteaza acum a cui e ideea..important e sa facem ceva frumos..pentru boboceii nostri...Asa ca haideti veniti cu idei cit mai constructive..cu cit mai multe cu atit mai bine...ca numai asa o sa iasa o petrecere pe cinste..parerea mea

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Cu SUPERDIETA... in curind sirena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

as veni si eu cu idei dar cu ce rost cand postarile mele sunt necitite???

asta e cred ca o sa ma opresc aici

P.S. un motiv in plus este si ca in al-13-lea ceas vad postarile mele ras-interpretate negativ. Nu doresc recunoaterea initiativei (nu duc lipsa de asa ceva ), mesajul meu sublinia ca nu am fost citita. De ce nu recunoasteti ati gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Dididi uite aici poze cu ham

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

VA MULTUMESC PTR PARERILE VOSTRE nici eu nu sunt de acord, dupa cate chestii am citit despre el....numai ca aceea mamica cica era la a doua sticluta (dar eu cred ca mai mult ptr ea la luat, ca sa poata ea dormi mai bine) si cica in timp copilul isi va regla somnul si va putea dormi toata noaptea.....eu nu cred....dar cine stie???

Am inteles ca ar avea si ceva efecte secundare......si culmea mamica aceea era cu copilul in parc si l-am vazut si eu ,era foarte agitata intradevar.....si cica ii da peritol se culca la 9 si se mai scoala pe la 4 mananca putin si se culca la loc......

Imi place ideea cu intalnirea aniversara, vreau si eu

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput