Burtici fericite de septembrie-octombrie (119)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ralucapaun, , iti multumesc si tie Nu vreau sa duc discutia voastra catre probleme, asa ca nu ma bagati foarte tare in seama, ca sunteti fete tare vesele si misto. Vreau doar sa te intreb, tu acum faci tot normal? Adica plimbari, munca prin casa, etc., sau mai mult la pat? Stiu ca nu sunt prima la pat, stiu ca sunt cazuri foarte foarte grave, dar de cand cu sarcina am luat-o razna de frica. Va trece. 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Aida, am bagat la semnatura link-ul. Nu ma bate, ca ma fac fata cuminte

luto, si eu astept banutii de sfarsit de luna, dar nu ca sa ma tund, ci ca sa nasc. Ca in momenul asta am fix 250 lei si trebuie sa dau 160 de lei factura la telefon. Deci n-am bani de nascare

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Andre, bine ai venit, si..avantaj tu, ca poti sa ne intrebi orice, sigur una din noi a trecut deja prin respectiva situatie, si stim sa-ti raspundem

Lucia: 1. si 2. trecand peste gluma, mi se pare super tare faptul ca vine sa te ajute, sa te invete una alta...noiitb sa ne bazam pe ce am invatat la cursuri, ce am mai citit pe net si pe bienvoitori, care nu se stie cu ce idei tampite vin (gen ridica copilul de cap cand il scoti din caditza, sa i se lungeasca gatul, sa nu ramana ca petre roman )

intrebare serioasa: voi ce fel de saltea ati cumparat la patut? poate mamicile cu experienta ne pot spune cu ce fel de saltea s-au "impacat" mai bine copilasii....multam....

34+ cu Ebru PRIMA POZA!


nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ralucapaun, , iti multumesc si tie
Nu vreau sa duc discutia voastra catre probleme, asa ca nu ma bagati foarte tare in seama, ca sunteti fete tare vesele si misto. Vreau doar sa te intreb, tu acum faci tot normal? Adica plimbari, munca prin casa, etc., sau mai mult la pat?
Stiu ca nu sunt prima la pat, stiu ca sunt cazuri foarte foarte grave, dar de cand cu sarcina am luat-o razna de frica. Va trece.

21 +


Ma menajez destul de mult, nu fac mai nimic acasa, foarte rar ceva de mancare si ma ajuta sotul, eu pregatesc ce trebuie si el are grija de mancare de foc. Incerc sa ies zilnic la plimbare, asa scurt macar, dar din cauza caldurii nu prea reusesc. Evit sa stau in picioare si ti-am zis cum simt ca obosesc sau ca ma doare burta ma intind in pat.

34+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80


intrebare serioasa: voi ce fel de saltea ati cumparat la patut? poate mamicile cu experienta ne pot spune cu ce fel de saltea s-au "impacat" mai bine copilasii....multam....

34+ cu Ebru PRIMA POZA!

nunta
9 luni



Da, foarte buna intrebare..si pe mine ma intereseaza. Din cate am inteles eu ar fi bune cele de cocos.

Asa e?

34+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Ralucapaun



Aida ... 33+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Ralucapaun



Aida ... 33+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


Nu stiu de ce ma pupi da sa stii ca ma bucur tare mult Esti un model pt mine!

34+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Raluck16, acum am ajuns la cap trecut unde spuneai ca ai dat un link cu ceai de zmeur si spuneai ca nu a raspuns nimeni. Eu pot sa zic ca am baut si la Patrick si am inceput de azi si la Karo. Nu stiu daca a fost coincidenta sau a fost si din cauza de ceai dar am nascut in 15 min...

Rau oricum nu poate sa faca e un ceai... Dar sa nu il incercam totusi prea devreme sa nu se petreaca vreun eveniment. Eu implinesc joi 35 saptamini dar am inceput deja.





Clodute mami de Patrick si
cu Karolina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ralucapaun,, inca una si ma duc sa nu ma dati afara din prima zi de la odiseea voastra. Sezuta stai? La saltele ma bag pentru ca am carnetel plin de notite de la prietene care au nascut de anul trecut pana acum. Majoritatea au luat cu cocos, spuneau ca sunt sanatoase pentru bebe ca sunt tari ai au nu stiu ce impotriva alergiilor. 21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ralucapaun,, inca una si ma duc sa nu ma dati afara din prima zi de la odiseea voastra. Sezuta stai?


21 +


Cand ies la terasa sau in parc, da..Totusi nu prea ma lasa fetitza, cred ca o inghesui Incerc insa sa stau mai pe spate, sa nu fac presiune prea mare pe col.

34+ Natalia

Mergi la inceput