Burtici fericite de septembrie-octombrie (115)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Maine seara nu mai scapa el.Deja cand ma gandesc la pizza aia ( am eu boala pe o anume pizza,cred ca as putea manca si 5 o data)

Maine am atata treaba de nu-mi vad capul si voi ma faceti sa stau pe net pana la ore tarzii...dar de-asta imi sunteti atat de dragi

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

N-am vazut mesaju, l-am dat pe al meu si am plecat, n-am asteptat sa se incarce. Ferciicta ca am la ce sa ma uit.... bai da direct unele nashpa rau am vazut

Pui femeia singura acasa, infierbantata de atatea luni de abstinenta, sa s euite la filme pono... tzzztzz, nu-i frumos.... cine stie ce ma apuca sa fac singura pe canapea... poate ma invata Iulika



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



Da al meu oare ce-o zice ca-l tot trezesc cu hohotele mele?

Nu-i stres, ca n-are ce sa-ti placa, nu sunt barbati p-acolo, numa femei nashpa

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

l-am batut cu perna de gravida si s-a rastit la mine: "se intra in ordinea de pe lista!!!" Ca barbatul meu vorbeste in somn...cate si mai cate, de obicei de la munca. Faza tare este ca raspunde si la intrebari La vreo 2 maxim 3. Se cheama "intrebari lamuritoare pentru nevasta". Intr-o noapte ma intreba daca am facut revizia la lift

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

uve ai grija cu trombocitele alea ca nu prea sunt ok , nu stiu cum e in sarcina si la cat se accepta sa scada , dar ca mod preventiv ... ai grija sa nu te lovesti , sa nu cazi , sa nu tusesti , sa nu mananci ceva care sa te zgarie ... si intreaba un dr.
Adevarat ca nu sunt sub 100.000 dar chiar nu stiu in sarcina la cat e acceptata limita.




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

pe B1 e o mamaie care face striptis

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

l-am batut cu perna de gravida si s-a rastit la mine: "se intra in ordinea de pe lista!!!" Ca barbatul meu vorbeste in somn...cate si mai cate, de obicei de la munca. Faza tare este ca raspunde si la intrebari La vreo 2 maxim 3. Se cheama "intrebari lamuritoare pentru nevasta". Intr-o noapte ma intreba daca am facut revizia la lift


GENIAL!!!!

SI eu cica port conversatii intregi in somn, rad, plang. MEreu imi povestea maicamea ce spuneam si ma prapadeam de ras. EU am vise tare intense care par extrem de reale si cred si eu ca mai si vorbesc ceva



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

uve, 1.8 IR dreapta???? si nu s-a panicat nimeni pana acum???? EU ti-as recomanda sa faci niste analize de sange, adica o coagulograma.. La mine s-au panicat ca era 0,7 si m-au bagat imediat pe Clexane... hmmm, cand ai avut asa?



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata





La 21 saptamani...si doar eu m-am panicat, de zice sotul ca-s nebuna, daca dr nu a zis nimic...pe eco scrie ca diferenta dintre ele sugereaza risc de preeclampsie in ultimul trimestru, dar ca nu e obligatoriu...si a ramas asa; acum mi-am luat ultimele rezultate la sange si trombocitele mele o luasera razna in jos, inca nu mi-a interpretat nimeni rezultatul-urina e ok, fara proteine, am vazut ca la coagulare stau ok, sau cel putin asa cred ca nu ma pricep; Am mai citit pe net si m-am speriat, mai ales ca ultima data tensiunea mea era 13/6, in conditiile in care maxim am avut 10/7
Cu Dumnezeu inainte, ca altceva nu stiu ce sa spun-doar ca daca analizele astea se leaga, nu stiu cat mai e pana va trebui sa nasc...

28+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Mimika,am si eu una bucata vorbitor in somn acasa. Cea mai tare faza a fost acu' vreo 3 ani,eram iubiti pe atunci. Eram la el acasa si adormiseram si ma trezesc eu spriata ca era tarziu si incerc sa-l trezesc sa ma duca acasa. La care el se trezeste brusc si ma intreaba ff serios "Cine-i mai frumos,eu sau tanti Rodica?" (tanti fiind o vecina de-a lui,la vreo 50 de ani).Il intrebam ce vrea sa zica si el o tinea una si buna,sa-i raspund sincer,cine-i mai frumos.

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

aida, da ai dreptate, din pacate asa stiu si eu de trombocite scazute, IR-uri mari, tensiune mare sau oscilanta cam sunt semne de preeclampsie sau chiar sindrom Hellp. AR fi mai bine s avorbeasca cu un doctor si sa nu accepte vreun raspuns.
Uve, Ti-o spun din experienta. Si toate apar acum dupa 26-28 de saptamani... daca o sa cauti pe net vei gasi multe info. DAca nu, mai am si eu o multime...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Mimika,am si eu una bucata vorbitor in somn acasa. Cea mai tare faza a fost acu' vreo 3 ani,eram iubiti pe atunci. Eram la el acasa si adormiseram si ma trezesc eu spriata ca era tarziu si incerc sa-l trezesc sa ma duca acasa. La care el se trezeste brusc si ma intreaba ff serios "Cine-i mai frumos,eu sau tanti Rodica?" (tanti fiind o vecina de-a lui,la vreo 50 de ani).Il intrebam ce vrea sa zica si el o tinea una si buna,sa-i raspund sincer,cine-i mai frumos.

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!





si? cine e mai frumos?

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput