Burtici fericite de septembrie-octombrie (115)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

www.port.ro/pls/w/tv.prog?i_ch=10072&i_ch_nr=4&i_date=2009-07-24" target="_blank">programul ratat dupa care ma iau eu

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

raluk, pai colesterolul tau e o joaca. Nu-ti face griji. Cica in sarcina toate se modifica. Daca nu depasesc 10-20% din valoarea limita atunci e ok.
Iti spun sigur ca leucocitele sunt ok (ele de obicei indica o infectie in organism) si mie ba imi scad ba imi cresc. Hemoglobina la fel, ba o am sub , ba o am normala...
Parerea unui om care face saptamanal analizele astea si merge la doc: nu ai de ce sa te ingrijorezi ca sunt super ok.

daciana, tot ma chinuiam sa-mi aduc aminte cine mai era cu colesterolul. LA fel si eu, trigliceridele mi-au bubuit, aproape s-au dublat in 2 saptamani. Mi-a zis doc a mea ca in ritmul asta ajung cu ele la 1000. DIn pacate in sarcina nu se accepta niciun tratament pt ele ca cica toate ar fi toxice. Dar stai linistita, mie la o luna de la nastere mi-au scazut sub nivel, asdica normale, sunt induse de sarcina.
Si ca intreba raluk, corelate cu transaminaze crescute si trombocite proaste indica o problema, si cu coagulograma. Mie doc mi-au zis ca atata timp cat cele enumerate mai sus sunt super bune nu ne ingrijoram. Daca alea se modifica, il scoatem imediat pe bebe.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata





Nu aveti nici voi somn...mie mi-au iesit trombocitele 110 000, desi acum o luna erau la limita inferioara 150 000; colesterolul era 230 tot acu' o luna, dar aveam ir-urile ft mari si acum mi-e tare frica pentru ca mi s-a spus ca exista risc de preclampsie(ir stanga 0,7, ir dreapta 1,8)...Trombocitele mele erau ok de fiecare data

28+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Moni, cu ce te-am panicat? Cu cutremurul? da-l incolo ca nu s-a simtit...Eu am alta problema mai grava. A adormit Razvan in patul meu si nu pot sa il mut. Si eu nu ma mut in sufragerie ca e plin de tantari. Pe domnul meu nu-l musca, asa ca isi permite.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


rontaie-i twixu la ureche, foloseste-l de perna de gravide, uita-te la procinema (poate se trezeste nervos ca te uiti la prostii), tuseste, impinge-l, fa ceva...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

N-am vazut mesaju, l-am dat pe al meu si am plecat, n-am asteptat sa se incarce. Ferciicta ca am la ce sa ma uit.... bai da direct unele nashpa rau am vazut

Pui femeia singura acasa, infierbantata de atatea luni de abstinenta, sa s euite la filme pono... tzzztzz, nu-i frumos.... cine stie ce ma apuca sa fac singura pe canapea... poate ma invata Iulika



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Moni, cu ce te-am panicat? Cu cutremurul? da-l incolo ca nu s-a simtit...Eu am alta problema mai grava. A adormit Razvan in patul meu si nu pot sa il mut. Si eu nu ma mut in sufragerie ca e plin de tantari. Pe domnul meu nu-l musca, asa ca isi permite.


..cu alte cuvinte...ai luat plasa

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Mary, si pe mine m-a scos sotul azi in oras. Am fost la colt sa luam apa.

Mai fetelor, eu nu inteleg de ce s-au suparat aia de la Dabuleni ca i-a facut Base bostanari. Cica i-a jignit. Pai cu ce? Toata lumea stie ca sunt bostanari si ii si apreciaza pentru asta. Au ceva distinct, sunt deosebiti. Sa vedem daca isi cere Base scuze. Bine, ca si el e cam plastic pentru un presedinte

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

uve, 1.8 IR dreapta???? si nu s-a panicat nimeni pana acum???? EU ti-as recomanda sa faci niste analize de sange, adica o coagulograma.. La mine s-au panicat ca era 0,7 si m-au bagat imediat pe Clexane... hmmm, cand ai avut asa?

Edit: cu tensiunea cum stai?
Siner, nu vreau sa te sperii, dar mi se pare enorm 1.8 la IR, pai bubie nene, da-mi voie sa cred ca e o greseala de tipar sau de exprimare la doc la care ai fost.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 32+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

dap, a fost cutremur usor, eu la simtit la buzau dar am zis ca sunt eu pt ca soatza nu a simtit nimic

Tequila , 17 kg la gemeni chiar nu mi se pare mult, zau asa ...
si apropo de celulita pe nici ca ma mai deranjeaza; ce ma deranjeaza pe mine e ca in ultimii ani s-a extins pe tot corpul (am 37 ani, deci mai aveti pana sa vi se intample si voua asta ) si de cand am ramas nici ca m-am mai dat cu vre-o crema pt ca am zis sa nu dauneze cumva

Monica cand mi-au iesit analizele si le-am vazut am inceput sa urlu dupa tine pe forum pt ca eram rau panicata si daca n-ai raspuns la apel am fugit repede la maternitate sa rog medicul de garda sa-mi faca ecografie sa-mi spuna cum e bebe, caci altfel nu dormeam in noaptea aia si nici soatza nu avea zile bune cu mine pana dimineatza ...

Aida promit ca pun si eu burtoiul + celulitele aferente - this week-end - tb doar sa ma tin de soata sa faca pozele
oricum altceva nu-mi face (el zice ca doamne fereste) dar eu cred ca nu sunt chiar atat de apetisanta cu burta dupa mine si tzatzele care s-au transformat in laptarese ; el nu vrea sa recunoasca dar daciana stie!


daci

31+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

cine stie ce ma apuca sa fac singura pe canapea... poate ma invata Iulika


..apropos ...a dezertat asta seara...o fi iar la cumnata la curte....
Ahhh.. ba nu, zicea ca merge undeva unde o asteapta cu pernite pe canapea .....

Cea mai fericita 33 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå seara!!Am revenit..dar mai devreme..Dar am stat si eu la recuperat si vreau så o pup pe Aida pt pozici..da e mareee si frumoasåå.Si mie mi.a plåcut tatuajul..asa cum s-a vazut ingramadit in pozå..

Eu am venit in tura de noapte..Nu am vrut så lipsesc..

Mi-am asamblat carutul si am facut vruum vrrum prin sufragerie..Am fost la viitorii nasi si nåsica mi-a mai dat niste lucrusoare pt bebe ca ei pleaca in concediu acusi si se teme ca pana vin ei inapoi la sf lui august ii raman mici lui NIcholas

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput