Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

felicitari proaspetelor mamici Moni shi Mimika!!!
sa va traiasca puiutzi sanatosi shi frumosi!!!
eu nu prea am timp de aproape nimic...dar...am reusit sa pun niste poze de la felix...http://lilif.shutterfly.com/684
pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

felicitari Mimika, bebelusi cuminti, sanatosi si papaciosi
Lili ti-am admirat frumusetile..cred ca va-ti distrat super la felix. si ..o intrebare..cea din poze..e sora ta?sunteti gemen?ca semanati f bine

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

postez aici, ceea ce a reusit una din fetele de la odiseea de septembrie-octombrie sa afle de la mimika ieri:

ieri noapte i s-au rupt membranele si astfel a ajuns la spital.
baietii sunt ok, unul a avut 2.200 si unul 2.400, au respirat din prima singurei, au fost pusi putin pe oxigen si sunt la terapie dar daca incep sa pape Mihaela mi-a spus ca poate pleca si peste 2 zile cu ei acasica.
ea e ok, ca dupa taietura, dupa cum mi-a spus si asteapta ora 8 sa se duca la ei.

va pupa pe toate.




anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

bogdana: a fost super frumos la felix...cred ca vom mai merge cateva zile la inceputul lui septembrie...(pana atunci poate o sa mearga shi fetele in picioruse...)
despre sora mea...nu suntem gemene...e o diferenta de 4 ani intre noi...shi mie nu m-i se pare ca semanam deloc...chiar daca multa lume ne comfunda...mai ales ca acu suntem grase amandoua...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Felicitari proaspetelor mamicute, Moniland si Mimika!
Asteptam vesti de la Moniland sper sa vina acasa cat mai repede, dac nu a venit deja.
Bebelusii Mimikai au fost destul de marisori la varsa pe care o aveau, ma bucur mult ca sunt bine!


27+ si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vin eu cu vesti de la o super-mami de gemenute: Moniland e bine, cred ca foarte obosita, iar Laura si Irina au recuperat pierderea fiziologica, asa ca saptamana asta sigur merg acasa

Pup toate mamicile si gravidutele si bbii frumosi de aici

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

bine ca aflam si despre moniland ca e bine si bebeii au recuperat. sa dea DD sa mearga acasa sanatosi cat mai repede.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

ce de vesti bune!

mimika, felicitari si din partea mea! iti doresc refacere rapida si multa sanatate si tie, si bebeilor!

moni, mimika, asteptam vesti cand puteti!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Salutam si noi trupa!

MONILAND, MIMIKA, FELICITAAARI!!!
Sa le dea DD bebeilor sanatate, viata lunga si frumoasa, mult noroc si bucurii, lor si parintilor lor, deopotriva!!

Multa sanatate bebeilor cu probleme, va doresc din suflet rafcere rapida!! (Ca si noua, de altfel... )
Nu ne laudam.. A fost foarte frumos in Ungaria, ne-am plimbat mult, am fost si in Budapesta, o zi.. gradina zoo..etc.. Dar ieri dimineata (ultima zi) Anita s-a trezit cu febra si pe drum a vomitat in masina, aseara a avut diaree - apa!! Azi a vomitat putina apa dupa ce a baut-o, si a facut kk tot apa... De ieri am inceput cu Ospamox (e si pentru infectii gastro-intestinale, caci se pare ca asta e! ) azi i-am dat doar suc de morcov, morcov fiert, piure de cartof diluat cu apa de orez fiert... sper sa nu mai faca kk moale.. Acuma dorm, astept sa se trezeasca... Sunt disperata, ma vedeam numai la spital cu ea... Iar miercuri aveam planificat sa plecam la parintii mei, apoi la tara, la bunici...
Nu stiu cum va fi..
Va mai tinem la curent cum putem..

Concediu placut Clara, Pussi!!!

Pussi, subscriu la ideea cu bona. Doar sa fie cineva de incredere si care sa le iubeasca mult, acasa e teritoriul lor. Asa am gandit si eu, ca de la 2 la 3 ani le tin cu bona acasa, pana mai cresc... sa nu fie asa de mici cand le duc in colectivitate, sa nu fie atat de stresant cu virozele, plus ca eu ma inscrisesem si la grad si urma sa am inspectii... Asa ca am preferat sa platesc mai mult dar sa stiu ca fetitele sunt supuse la cat mai putine riscuri de imbolnavire. Plus ca a fost vorba si de masa (asa cum ai zis si tu). Fiind cu bona, acasa, sigur au papat mai bine (si mancarea le-o gateam eu, asa cum consideram eu mai sanatos) decat la cresa.
De la toamna..da.La gradi! dar au deja trei anisori si ma gandesc ca-s mai "tari" un pic decat la doi..

Pupici multi si sper sa revenim si noi in curand cu vesti bune...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sunt ACASAAAAAA!!!
Fetele sunt ok, singura problema ar fi greutatea. Dar pe semnatura mea am iesit din spital. 8 zile sunt arhisuficiente.
Au recuperat bine in greutate dar pana la 2400 ca sa primeasca vaccinul mai au. Cand fac greutatea ne intoarcem la spital pt vaccin.
Va pup pe toate si va mltumesc pentru urari.


39 sapt si 4 zile Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput