Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ayumi multumim mult pt voturi! Ce mai faceti? Ce-ti fac nazdravanii? ( pe baiatul meu il cheama Rares, nu Alex, dar e ok si asa )

pussi eu as zice sa nu pleci punand raul inainte. Ai mei au mers la cresa de la 2 ani si 3 luni. Intr-un an de cresa eu am avut efectiv nevoie de concediu medical de 2 ori cate 2 zile (ii apuca raceala de vineri si erau ok de dus la cresa miercuri) si vreo 4 zile cand au facut varicela, dar atunci m-au mai ajutat bunicile care au stat cu ei, pe rand, cate 5-6 zile. Cat au mers la cresa eu nu-mi amintesc sa fi trebui sa le dau vreodata antibiotic. Cred ca am plecat odata cu reteta de la pediatra, dar a zis sa asteptam sa vedem daca chiar e nevoie. Racelile la ai mei se manifestau cu tuse, muci, dar fara febra. La fel a fost si la gradinita. Imbolnaviri rare si usoare (o singura data au facut si febra si au luat antibiotic si tot tacamul).
Daca ai o doamna de incredere cu care sa le lasi ai putea incerca varianta cu lasat la cresa pana dupa somn, apoi sa le ia bona si sa stea cu ele pana vii te de la munca si in zilele cand se imbolnavesc. Astfel ai avea 'spatele' asigurat, ar beneficia si ele de avantajele mersului in colectivitate, nici bona nu te-ar usca de bani.
Nu stiu, zic si eu ...
Bafta in gasirea solutiei ideale!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

bogdana, ma bucur ca sunteti mai bine, sper si eu alaturi de tine sa nu ia si catalin. tine-en la curent.

pussi, eu m-am gandit sa fac asa: de la 2 ani, la cresa/gradinita, jumatate de norma. apoi vor sta cu bunicii sau cu mine, daca reusesc sa ma reintorc la job pe program redus.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Laura,scuze de greseala.
Baietii mei sunt bine.Avem ceva probleme la Naoki(ceva mai multe) dar suntem OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am fost ieri la dr. si suntem bine, asa ca plecam la buni pt. 3 saptamani, din care ele vor sta o sapt. fara mine!

laura, luminita multumesc... inca ma mai gandesc!

va pupam si va dorim o vara frumoasa in continuare!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

astazi la 2.20 s-au nascut sanatosi, prin cezariana dovleceii MIMIKAI!




FELICITARI DIN PARTEA NOASTRA!!!






anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Uau! Iata o veste la care nu ma asteptam!!! Stiu ca Mimika trebuia sa nasca prin septembrie, ca mine.
Slava Domnului ca bebelusii sunt sanatosi, e cel mai important lucru.

MIMIKA, FELICITARI DRAGA MAMICA, SI BUN VENIT PE LUME PUIUTILOR TAI!!!
Te asteptam neaparat sa ne scrii cand vei putea.

Sper sa le tin cat mai mult pe bebelusele mele, chiar daca sunt deja fortoase ele..cred ca le dau direct la judo, sarim peste gradi...

Karina 31+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Felicitari mimika! Multa sanatate tie si bebelusilor tai!

18+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari mimika!!! Refacere rapida... sa veniti repede acasa
Iar bb-ilor multa sanatate si mult noroc in viata!


www.infoturism.ro/acorda-puncte/109575/


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

am uitat sa va spun ca pe bebeii mimikai ii cheama Luca si Matei si din cate stim deocamdata, sunt sanatosi. cand aflam altceva o sa intru si pe la voi sa va anunt.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

FELICITARI MIMIKA!!!! Refacere rapida si bebisi cuminti si papaciosi!!!





Laura de Adelin(30.11.2001) si David&Isak(25.03.2009)

Mergi la inceput