Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Moniland, ma bucur ca sunteti acasa,va doresc sa cresteti mari si sanatoase si cand mai ai timp sa ne povestesti cum mai sunteti!

27+ si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Sunt ACASAAAAAA!!!
Fetele sunt ok, singura problema ar fi greutatea. Dar pe semnatura mea am iesit din spital. 8 zile sunt arhisuficiente.
Au recuperat bine in greutate dar pana la 2400 ca sa primeasca vaccinul mai au. Cand fac greutatea ne intoarcem la spital pt vaccin.
Va pup pe toate si va mltumesc pentru urari.


39 sapt si 4 zile Laura Ioana Irina Maria



MONI, BUN VENIT ACASA!!!

Cre ca esti nemaipomenit de fericita si de mandra, cu minunile langa tine!! Abia asteptam si noi sa le cunoastem, asa ca asteptam poziiici!!

Pupici multi comorilor mici si un buchet mare de flori pentru mami!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Bine ai revenit acasa Moniland!!! Iti dorim bebeline papacioase si cumintele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

MONI,BUN VENIT ACASA!!!!Astept pozicile....cand ai timp....si povestea intalnirii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Bine ai venit acasa draga Moni si sa-ti traiasca comorile, sa va dea Dumnezeu sanatate multa si sa va acomodati repede!

Asteptam cu nerabdare, cand ai putin timp, sa ne impartasesti si noua din experienta prin care ai trecut, cum a fost, cum sunt fetitele- adica sa nu ne uiti cu pozele!!

Eu stau in continuare mai mult pe acasa, incerc sa respect indicatiile dr si sa stau mai mult in pat, mai fac una alta prin casa, si destul de rar mai ies cu sotul seara prin parc, in apropierea blocului, precum un catel la plimbare....In rest ma simt bine, cresc...
Maine merg la ecografia morfofetala, sper sa aflu vesti bune.

mamicile, burticile si puiutii!!



Karina 32+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

felicitari moni ca ai ajuns acasa, multa sanatate tie si puiutelor tale.

blue karina, suntem cam in aceeasi situatie. si eu cam prin casa si pe langa bloc, sa ajung 36 de saptamani, macar. si apoi daca ajung la 36, ma rog sa ajung la 38 .sa auzim de bine.



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Salutari!
Toata lumea in concediu,mm? M-asteptam sa gasesc iar nu stiu cate pagini in plus, dar... nu prea!
Am ajuns si noi la Severin, la parintii mei, am facut 6 ore jumate cu masina, de la Arad! E primul meu drum atat de lung (si de prost!! ) Fetitele nu mai rezistau, au dormit ele dar nu prea mult (cam o ora) si eram rupte de oboseala, toate, cand am ajuns... Pe drum, ba "vreau pisu", ba "vreau apa", ba.. mai stiu eu ce.. Se certau, vroiau tot ce nu se putea... Noroc ca au fost ai mei cu noi, ca am invatat si lectia, cu ocazia asta: sa nu plec vreodata singura cu ele la drum!!..
In rest, totul ok, Anita nu mai are nimic. Am inceput, de ieri, sa luam la rand toate locurile de joaca si posibilitatile de distractii de pe-aici.
Cam atat despre noi..
Burtici care-ati ramas pe baricade (karina, anko, kiki..) sunt cu gandul alaturi de voi si stiu cat e de greu, dar mai rezistati un pic... sa nu nasteti mai devreme, ca mine! Nu mai e mult.. e chiar foarte putin.. si-apoi o sa va doriti momentele astea de liniste, o sa tanjiti dupa perioada asta de stat asa, pur si simplu..

Pupici multi tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Dalina...ai trecut prin resita???dc da..poate ne vedem la intoarcere

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Am mai ramas cateva burtici pe aici "prin curtea scolii"..si e musai sa nu ne facem de rusine acum, spre final, asa ca sper sa mai "clocim" un picut! Of, ce bine de voi fetelor ca va puteti deja deplasa cu prichindeii, de abia astept si eu ziua aia...
Sunt constienta cu astea sunt ultimele zile de liniste, oarecum am un scenariu in minte despre ce va urma, ma refer la noptile nedormite, agitatie, mai stiu eu..dar sper ca fetele sa fie sanatoase si Dumnezeu sa ne ajute sa depasim toate obstacolele.
Ieri am facut si ecografia morfofetala de 32 sapt si totul e OK, nu am o sarcina grea si vad ca ma pot odihni noaptea cat de cat. Insa dr(ecografistul) mi-a zis ca parerea lui e ca dupa ce trec de 36 sapt, adica cel mai indicat pe la 37, sa scoatem fetitele, ca altfel imi va fi foarte greu, si nu va mai avea rost sa astept. Sa vad acum ce parere va avea si ginecoloaga mea.

tuturor si sa auzim de bine!

Karina 32+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

bunaaaa..ne-am intors si noi din prima vacantaaaaa ...am pus poze noi in semnatura...mjaine intru si va povestesc..am recuperat cateva pagini..mai continui maine...va pup

Mergi la inceput