Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

multumim de urari dalina, sper si eu sa stea cuminti, sa nu iasa mai repede, cat mai mult in burtica. eu oricum sunt o fire optimista, nu vreau sa disper ca m-as pierde cu firea, sunt constienta ca usor nu va fi, dar nici nu vreau sa ma gandesc de acum ce-o sa ma fac.



anco 34+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

laraa...vazut pozici....SUPERBE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Nu prea mai am timp, dar asta o stiti si voi tare bine.
Nu am reusit sa le alaptez deodata. Am avut un san blocat de ragade dar acum sunt functionali amandoi. Productia de lapte nu face fata mancacioaselor. Maine vor fi 2 sapt de la nastere si au deja puse pe ele 300 gr. Au scazut cei 10% normali i-au recuperat si au deja un plus de 300 gr fiecare.
Aici sunt www.flickr.com/photos/monicahhh/3801456148/in/set-72157621980600772/" target="_blank">fetitele mele


de Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Laraa...sunt superbe pozele...cred ca v-ati distrat de minune.oi inca n-am avut "curaj" sa plecam prea departe...dar nici acasa nu ne plictisim. Pe unde ati fost...si mai ales cum v-ati descurcat?
Pupici gogosicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Nu prea mai am timp, dar asta o stiti si voi tare bine.
Nu am reusit sa le alaptez deodata. Am avut un san blocat de ragade dar acum sunt functionali amandoi. Productia de lapte nu face fata mancacioaselor. Maine vor fi 2 sapt de la nastere si au deja puse pe ele 300 gr. Au scazut cei 10% normali i-au recuperat si au deja un plus de 300 gr fiecare.
Aici sunt www.flickr.com/photos/monicahhh/3801456148/in/set-72157621980600772/" target="_blank">fetitele mele

de Laura Ioana Irina Maria




Moni...am vazut bebelinele...sunt tare dragute.....nu mai stiu daca ai zis sau nu...sunt univiteline?...seamana ffff mult. Sa va traiasca ...sa le cresteti cu drag si sa va bucurati de fiecare clipa petrecuta alaturi de ele...
Vei vedea ce repede cresc...nici mie nu-mi vine sa cred ca maine facem 6 lunite...atat de repede trece timpul...

Pupici si felicitari inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Dalina...ai trecut prin resita???dc da..poate ne vedem la intoarcere

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra


Nu, Bogdana, din pacate nu.. stai linistita, te-anuntam eu daca treceam pe la voi!
Am venit pe Timisoara-Lugoj-Caransebes-Herculane-Tr.Severin.
Sa ma interesez care e distanta si daca e mai bun drumul si, poate la-ntoarcere.. dar nu promitem nimic..

voi cum mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_karina

Am mai ramas cateva burtici pe aici "prin curtea scolii"..si e musai sa nu ne facem de rusine acum, spre final, asa ca sper sa mai "clocim" un picut! Of, ce bine de voi fetelor ca va puteti deja deplasa cu prichindeii, de abia astept si eu ziua aia...
Sunt constienta cu astea sunt ultimele zile de liniste, oarecum am un scenariu in minte despre ce va urma, ma refer la noptile nedormite, agitatie, mai stiu eu..dar sper ca fetele sa fie sanatoase si Dumnezeu sa ne ajute sa depasim toate obstacolele.
Ieri am facut si ecografia morfofetala de 32 sapt si totul e OK, nu am o sarcina grea si vad ca ma pot odihni noaptea cat de cat. Insa dr(ecografistul) mi-a zis ca parerea lui e ca dupa ce trec de 36 sapt, adica cel mai indicat pe la 37, sa scoatem fetitele, ca altfel imi va fi foarte greu, si nu va mai avea rost sa astept. Sa vad acum ce parere va avea si ginecoloaga mea.

tuturor si sa auzim de bine!

Karina 32+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi


Karina, sa stii ca si eu eram programata sa fac cezariana la 36 saptamani (daca nu nasteam la 34..! ) si tot acelasi lucru mi l-au spus si mie mai multi doctori: ca la gemeni le ajunge atata, ca dupa 36 sapt. nu mai prea au loc sa creasca in burtica si ca imbatraneste si placenta... ca s-ar hrani si s-ar dezvolta mai bine afara decat in burtica, ca nu se compara sarcina unica cu una gemelara. bla..bla.. Nu stiu exact care ar fi adevarul, oricum la mine si-au ales ele momentul, si nu era chiar timpul.
In ceea ce priveste calatoritul cu ele..ohooo... stai sa vezi cum zboara timpul.. nici nu stiu cine mi-a luat bebelinele mele si mi-a dat in schimb papuselele astea de-acuma!

"Fiecare moment cu farmecul lui", nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Vazut si pozici noi..
Moni, sa cresteti mari, sanatoase si norocoase, ca frumooaseee... (asa, ca-n paranteza: parca le-am vazut pe-ale mele acum trei anisori.. )

Laraa, nu-mi vine sa cred ce mari s-au facut printesele tale!!!
Mi se pare mie sau una e mai rotunjoara? (cea cu clamite mai multe si mici in par, care e? ) Ca asa sunt de obicei, si-ale mele la fel: una mai rotunda la fata (Anita) si cealalta mai prelunga putin (Miriam)..

Oricum, sunteti supeeerbee toate!! Sa cresteti mari!

Noi maine plecam la tara si stam cel putin o saptamana, iar acolo nu avem net.. Sper sa nu se stranga asa multe pegini de citit..
Va pupicim si va dorim o saptamana minunata!!
LA MULTI ANI, de pe-acum, tuturor celor ce poarta numele Sf. Marii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut

ne-am intors. Recuperam la citit si revenim maine. Noapte...

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Clara, bun revenit!
Noi azi plecam la tara. Acum astept sa se trezeasca buburuzele mele si ne-apucam de strans bagaje.
Cum a fost? V-ati simtit bine?

Va pupam pe toate/toti cu drag!

Mergi la inceput