Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetele..raportez o noapte nedormita..vladut a facut febra 38..are rino-faringita acuta..catalin e sanatos tun..sper sa nu o ia si el...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Buna fetele..raportez o noapte nedormita..vladut a facut febra 38..are rino-faringita acuta..catalin e sanatos tun..sper sa nu o ia si el...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra


Sanatate multa!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Fetelor, am deschis azi lista de cumparaturi pe care va trebui sa le fac si vroiam sa va intreb daca totul trebuie cumparat x 2 sau nu, ca nu imi dau seama.De exemplu: sterilizator, cadita de baie, pompita de nas pt bb, forfecuta de unghii pt bb, cosmetice bb (sampon, ulei de corp etc.)?

17+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Fetelor, am deschis azi lista de cumparaturi pe care va trebui sa le fac si vroiam sa va intreb daca totul trebuie cumparat x 2 sau nu, ca nu imi dau seama.De exemplu: sterilizator, cadita de baie, pompita de nas pt bb, forfecuta de unghii pt bb, cosmetice bb (sampon, ulei de corp etc.)?

17+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi



Tot ce ai trecut aici pe lista eu am avut in unic exemplar (mai putin sterilizator, de ala nu am avut deloc)


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=8" target="_blank"> ratuste dulci in concurs lo1, lo2

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Larisel tot ce ai insirat acolo n-am luat x2
Cadita... eu le faceam baie, pe rand... deci nu era nevoie la dublu.
Sterilizator... incapeau ambele biberoane plus pompa odata.
Cosmetice, ulei de corp, forfecta... la fel... le folosesti pe rand... la fel si pompa de nas... ei oircum stau nas in nas... si daca unul face ceva, f. rar nu face si celalalt... Oricum, o speli... o sterilizezi din cand in cand...

Ce a fost x2: patuturile + saltelele, lenjeriile, paturicile, scaunele de masina, scaunele de masa, hainutele, jucariile (la mine sunt x3), bieroanele, sticlutele pentru apa...

Bogdana multa sanatate

Laura ce haios a fost Rares...
Nici eu nu folosesc cuvantul gemeni (doar cand dau explicatii, raspund al intrebarile curiosilor) cand vorbesc despre ei... daca nu le spun pe nume, variantele sunt baietii , fratii ... taica'su mai il foloseste (unde's gemenii ?) ... mie mi se pare cand le spune asa ca-i baga in aceiasi oala .. si doar sunt doi baieticu personalitati diferite...

www.infoturism.ro/acorda-puncte/109575/


Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Luminita, mersi!
Ce mai fac hunii? Au 10 luni. Cred (si sper totodata) ca iti ocupa toti neuronii din creier

Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI


crestem, crestem, crestem frumos. si eu intineresc si invat lucruri, o data cu ei. ocupa nu doar neuronii, ci tot universul meu.

acum, la 10 luni implinite duminica, ma laud cu un dinte, primul, si la Edi si cu inca unul, in total doi, la Robi. si avem program de mers in picioare non stop (daca ar fi dupa ei)... crestem, crestem...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Fetelor, am deschis azi lista de cumparaturi pe care va trebui sa le fac si vroiam sa va intreb daca totul trebuie cumparat x 2 sau nu, ca nu imi dau seama.De exemplu: sterilizator, cadita de baie, pompita de nas pt bb, forfecuta de unghii pt bb, cosmetice bb (sampon, ulei de corp etc.)?

17+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi



eu am luat asa:
- 1 sterilizator de 8 biberoane mici sau 6 mari, e suficient, n-ai ce face cu 2
- 1 cadita, ii speli pe rand, altfel e f greu. eu am incercat acum cand stau bine in fund sa ii spal in cadita pe amandoi si e jale - oricum nici nu mai au loc, acum am trecut la cada mare. pentru inceput noi nici nu am folosit cadita ci 2 ligheane, unul pentru spalat si unul pentru clatit. erau asa de mici, ca nu aveam ce face cu cadita.
- pompita de nas - 2buc, batista bebelusului, o consider muuult mai eficienta, tot 2 buc. fiecare cu mucutii lui... dupa sterilizare, s-au amestecta piesele, dar totusi, erau sterilizate si e altceva...
- foarfeca de unghii - 1 buc.
- cosmetice... se termina repede, asa ca eu ma aprovizionez cu muuulte deodata. folosesc cate un flacon ptr amandoi.
- burete de baie - 2 buc, fiecare cu al lui, te ajuta daca sunt de culori diferite, sa nu ii incurci.

daca mai ai intrebari, nu ezita.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

bogdana, multa sanatate! sper sa treceti cu bine peste.

elenada, f emotionant mesajul tau... ma regasesc in el in totalitate... pe mine m-au operat vineri dimineata, si seara am fugit la puiuti, ametita de anestezie, n-am putut sa astept sa treaca si noaptea...
ma bucur sa vad optimism in mesajul tau, sunt sigura ca vei trece peste toate cu rabdare, vointa si dragoste. sunt alaturi de voi cu gandul si daca pot, cu sfaturi... pupici.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

felicitari mami Moni, Sa va traiasca printesele! Sanatoase, destepte si frumoase!


n-am citit din urma, am lipsit motivat din pacate....viroza Elenei ne-a luat pe toate trei, Ana a facut bronsita si ieri am teminat antibioticul injectabil, Eni inca mai e pe antibiotic oral ... si eu..stoarsa si de boala si de faptul ca e super greu cand nu te ti tu pe picioare sa ai si doi pui bolnavi. Spre sa scapam ca de azi mananca si Tustele!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Buna fetele..raportez o noapte nedormita..vladut a facut febra 38..are rino-faringita acuta..catalin e sanatos tun..sper sa nu o ia si el...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra


Insanatosire rapida Vladut...
Si Hanna abia si-a revenit...a avut amigdalita...cu febra 38.5....iar Hunor absolut nimic....chiar s-a comportat exemplar si a fost fff linistit.
Multa sanatate!

Mergi la inceput