Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoB spune:

Si apropo de sarcina gemelara, eu am dus-o pana la 40 de saptamani si o zi cand m-am prezentat la spital cu bagajul ca simteam ca explodez. Altfel, cred ca mai ramaneau in burtoi (nu pot spune burtica, eram cat casa ) asa de mult le placea.

I-am nascut normal, fara anestezie sau calmante, la diferenta de 10 minute si au avut 3540 gr si 3530 gr...dilofanii mamei.

Sarcina usoara dragi viitoare mamici si nu va speriati de sarcina sau de nastere...aveti mari sanse sa ajungeti pana in ultima saptamana cu bine si sa nasteti puiuti sanatosi si grasuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna..fetele, me-am intors
Elyanne felicitari pentru premiul castigat

Ma duc sa recuperez...

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Buna fetelor!

Noi inca suntem pe baricade...am ajuns la 33 saptamani (asta dupa ultimul CM) dar mi s-a spus ca un bebe ar fi ca dezvoltare de 31 de sapt si unul de 32 sapt. Eu cred ca e ok nu? Adica nu e un motiv de ingrijorare...

Sper din tot sufletul sa mai aiba rabdare si sa mai stea in burtica cateva saptamani sa fie si ei mai maricei. NicoB am vazut ca tu ai dus pana la 40 saptamani mi se pare extraordinar!si totodata incurajator.

Multumim mamicilor care se gandesc la noi!

Vape toate!

KIKI 33+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bogdana m-ai prins

kiki_cri bravo. Tineti-o tot asa... cat mai mult.
Si la ai mei a fost o diferenta de o sapt. intre ei... iar spre final eram mai micuti decat varsta sarcinii cu 2, respectiv 3 sapt.

elenada sigur te vei descurca. Acum e simplu (chiar daca nu pare si ai impresia (edit) ca e mai simplu cand sunt maricei): stau unde-i pui ... mananca doar laptic...






Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Bogdana m-ai prins

kiki_cri bravo. Tineti-o tot asa... cat mai mult.
Si la ai mei a fost o diferenta de o sapt. intre ei... iar spre final eram mai micuti decat varsta sarcinii cu 2, respectiv 3 sapt.

elenada sigur te vei descurca. Acum e simplu (chiar daca nu pare si ai impresia ca abia astepti sa se faca maricei): stau unde-i pui ... mananca doar laptic...





Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)



Multumesc frumos pt raspunsm-am mai linistit

KIKI 33+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

progrese noi!!!
clara face cativa pasi singurica!!!
am trecut la lapte de vaca...shi vad c a le place...creste inima in mine cand vad ca il beau cu placere...(laptele praf il beau doar in somn...in rest nu vroiau sa puna gura pe sticla....)
voi de la ce varsta le-ati dat lapte de vaca bebelusilor???
pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu i-am dat lui andrei dupa 1,2 ani...si doar lapte de 1,5..ca am avut de la nastere probleme cu anemia la el

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

tuturor!

eu nu le dau inca lapte de vaca si nu vreau sa le dau pana spre 2 ani. eu vad ma multe riscuri, decat avantaje in a le da lapte de vaca, cel putin acum, la varste mici.
excepie fac la iaurt, le dau din comert, de la Campina.

NicoB

kiki, bravo, tine-i cat mai mult la caldurica!

lili, felicitari ptr progrese!

andrea(3in1), mai esti pe aici? mai ai timp sa ne citesti? sunteti bine, da?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

avem si noi la semnatura cateva poze din concediu

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello

Multumesc de incurajari fetelor,
Se pare ca pana acum am supravietuit. Mai avem 2 ore si jumatate si vine tati. Piticii au fost cumintei. Nu prea dorm ei dar e ok. Ana sta calare pe mine. Ori o chinuie colicile rau ori e mai alintata ca sta pe burtica calare pe mine. Azi au adormit abia pe la ora 1 dupa ce au papat. Au un somn destul de agitat. Ba plang ba scancesc. Noaptea nu fac asa dar ziua dorm iepureste.Nu stiu de ce fac asta.
Acum o sa le dau sa pape si vreau sa ies cu ei putin pana afara. Trebuie sa merg la banca sa imi ridic un card. Sper sa reusesc sa ies singura cu ei. Va povestesc dupa ce ma intorc.
Pupici

elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput