Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

cateva poze mai recente cu noi:


mami de huni cu rolele_1
mami de huni cu rolele_2
mami de huni cu rolele_3
mami de huni cu rolele_4
pe post de antemergator
edi, baiat de baiat
edi, un smecher
robi, baiat de bucuresti
robi frumuselul
prind un tantar
robi mic
un ied

aici toate pozele


Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

seara buna dragele mele..din nou ne-am intors din concediu..de data asta la Calimanesti Caciulata..ne-am simtit foarte bine...ne-am balacit in bazinele cu apa termala(am sunat dr si am primit acceptul ) si ne-am plimbat cat e ziua de lunga...le-am luat saltea gonflabila sa nu le asez direct pe iarba ca avem probleme cu furnicile noi...dupa cum ati vazut ne place in apa si piscina gonflabila a fost grozava ..desi cred ca s-au cam iritat pe spate din pricina materialului din care era facuta...ori asta ori de la caisa..le-am dat pt prima oara...
hotelul super si am dormit toate 3 intr-un pat..caci era imeeens..tati n-a fost ca a lucrat..am fost doar cu socrii...am fost mai greu drumul caci am avut o Groaza de bagaje..de la sterilizator si blender pana la forfecuta de unghii..le-am luat si borcanele nestle cu legume si le-a placut grozav
maine am sa pun poze
Luminita...super pozele cu hunii...dupa ce ca esti toata o silueta..mai alergi si pe role..maine poimaine te vedem la concursuri de miss..pupam hunii shucari
Andutza...pozele cu gazele m-au topit..foarte frumoase si dulci
Moni si elenada sunt bine ? se descurca?
Blue Karina si kiki ce fac ?
b-izuka..pupam Hanna si Hunor
pupam toate fetele si gemeneii mici mici
Elyanne
Lili
Dalina
Laura
Clara
Bogdana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

moni, multam, asa stiam si eu, doar de supliment. cum e viata dupa sarcina?

b_izuka, eu stiu ca primesc toate mamicile de gemeni si tripleti, care sunt inca in CIC, retroactiv de cand s-a votat legea, adica din iunie 2009.

bogdana, drum bun! va asteptam cu poze.

apropos de poze, vazut mandretele Clarei si ale Andutzei!!! sa va traiasca, sa fie sanatoase!

ionela, bine ai venit, sarcina usoara, te ateptam cu intrebari!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."


Luminita....si eu la fel stiam....dar am inceput sa nu mai stiu si sa cred nimic....atatea nebunii se spun.
De norme ce stii...s-au aprobat sau nu?
Am vazut pozici...superbi hunii smecherasi! Sa-ti traiasca!!! Si tu...pe role...asta da!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella_mary

buna, va scriu pentru prima data. o sa fiu si eu o mamicuta de gemeni, prima nastere. marea intalnire va fi la sfarsitul lunii ianuarie, tinand cont ca acum avem 16 saptamani. va pupacesc dulce!


Bine ai venit!!!

Sarcina usoara si cat mai aproape de termen!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Salutare

Ionela, bun venit printre noi! Sarcina usoara in continuare, dar ingrijeste-te pe cat poti renuntand la efortul de prisos. E super ca nu ai probleme. Baietei, fetite? sau pereche?

Fetelor, ati avut si voi probleme de constiinta sau nu stiu cum sa o numesc vis-a-vis de tratarea copiilor ca mama?
Anto e mai acaparanta si egocentrica, vrea in brate si nu mai are rabdare sa stea in carut sau in patut. Iulia sta in schimb saracuta fara sa maraie si se uita la mine de acolo resemnata parca. Cand suntem doi e ok, dar cand sunt singura nu prea stiu cum sa o temperez pe Anto, ca sa nu fie incorect fata de Iulia. Ma gandesc ca nu poate merge asta asa - trebuie sa intervin pe o cale de mijloc cumva fara sa ranesc pe nici una dintre ele.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI


Clara, si eu ma confrunt cu aceasta problema...mai ales ca sunt fata si baiat...si n-am crezut ca voi avea asemenea probleme dat fiind ca si eu am un frate mai mic si mi se parea ca a fost totdeauna mai iubit. Acum imi dau seama ca baietii sunt mai mamosi...fetele mai independente...chiar si la varsta asta. EEE...cu toate astea incerc pe cat posibil sa nu fac absolut nici o diferenta...dar chiar daca abia am lasat-o jos din brate pe Hanna si abia il iau pe Huni...se uita cu o invidie....cu niste ochisori....
Sunt curioasa cum vor fi cand vor fi mai marisori....Laura tu ai experienta cum e?

Pupici tuturor

Laraa... Ilinca si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuulti ani celor care isi sarbatoresc ziua de nume!





Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello

Am aterizat si noi ieri acasa. Am fost plecati la parintii mei. Ieri mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa incerc sa ma descurc singura cu piticii. De luni o sa inceapa distractia. Sper sa reusesc. Piticii sunt cam activi ziua si vor atentie. Patutul are mii de ace si nu vor sa stea in patut decat cand au ei chef. Azi au dormit in pat cu noi. Ana in pat lipita de mine iar Matei pe pieptul lui tati. Noaptea dorm. Ana se trezeste o data papa si se culca iar Matei se trezeste de doua ori papa si adoarme. Nu vreau eu sa ii invat in brate dar urla ca in gura de sarpe daca ii ignori. La inceput maraie ei putin dar daca vad ca nu obtin nimic se pun pe urlat. In general fac cu schimbul. Cand vrea unul atentie cand altul,
Voi cum v-ati descurcat singurele?

Am vazut pozele piticilor care au fost in concediu. Absolut superbe. Abia astept sa ii vad pe piticii mei mai maricei.
Acum pe pitici ii chinuir putin colicile si sunt cam agitati,
Dorm putin se trezesc tipand. Ana s-a linistit si doarme dar matei tot mai tresare. Sper sa ii treaca sa putem dormi si noi.
Am pus poze noi la semnatura.

Pupici tuturor


elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_izuka spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

hello

Am aterizat si noi ieri acasa. Am fost plecati la parintii mei. Ieri mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa incerc sa ma descurc singura cu piticii. De luni o sa inceapa distractia. Sper sa reusesc. Piticii sunt cam activi ziua si vor atentie. Patutul are mii de ace si nu vor sa stea in patut decat cand au ei chef. Azi au dormit in pat cu noi. Ana in pat lipita de mine iar Matei pe pieptul lui tati. Noaptea dorm. Ana se trezeste o data papa si se culca iar Matei se trezeste de doua ori papa si adoarme. Nu vreau eu sa ii invat in brate dar urla ca in gura de sarpe daca ii ignori. La inceput maraie ei putin dar daca vad ca nu obtin nimic se pun pe urlat. In general fac cu schimbul. Cand vrea unul atentie cand altul,
Voi cum v-ati descurcat singurele?

Am vazut pozele piticilor care au fost in concediu. Absolut superbe. Abia astept sa ii vad pe piticii mei mai maricei.
Acum pe pitici ii chinuir putin colicile si sunt cam agitati,
Dorm putin se trezesc tipand. Ana s-a linistit si doarme dar matei tot mai tresare. Sper sa ii treaca sa putem dormi si noi.
Am pus poze noi la semnatura.

Pupici tuturor


elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!




Elena...sunt absolut superbi piticii...atat de fragili..atat de frumosi...parca ieri am fost si noi asa...si uite ca a trecut jumatate de an...vei vedea ce repede cresc si ce repede trece timpul.....mai ales daca te vei ocupa singura de ei. Sper sa reusesti. Eu una nu puteam sa-i las sa planga ca deveneam si eu tare agitata...preluau si ei starea mea...si era dezastru....si atata timp cat o pereche de bunici sunt pensionari....sunt aproape si au timp...de ce sa nu profit si eu?!? Asa mai am timp sa fac si cate ceva prin casa...ca de dormit nu prea dorm ziua deodata...pe rand...cand adoarme unu...se trezeste celalalt.

Mii de pupici si multa-multa rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

multumesc fetelor de aprecieri!

elenada, eu i-am crescut si ii cresc 90% din timp singura pe huni. socrii/parintii nu prea au cum sa ne ajute(exceptand plimbarile), sotul e plecat toata ziua, doar noaptea e pe baricade... se poate si nu mi s-a parut neaparat mai greu. inca de mici m-am gandit sa ii invat sa pape si sa adoarma, pe cat posibil, amandoi in acelasi timp si astfel imi e mai usor. ziua dorm aproape intotdeauna cu mine, in patul nostru mare, noaptea in patuturile lor.

cand erau micuti, oricum dormeau mai mult ziua, si aveam timp sa fac una-alta prin casa, stateam cu ei tot in patul mare, in sufragerie, aveam loc sa ne desfasuram. asta pana cand au inceput sa misune si, ca sa nu cada din pat, ne-am mutat resedinta pe jos. marea majoritate a timpului la ei in camera, dar si prin toata casa, le place sa exploreze si mie imi place sa-i vad cum cerceteaza minutios tot...

una peste alta, tot timpul cu mine: in scoici, pana pe la vreo 4 luni, oriunde eram eu, si cand gateam, si cand calcam, in pat cand dadeam cu aspiratorul. in bouncere, de la 4 luni pana pe la vreo 6 luni cred, in scaunele de masa, cam 30 min dupa ce termina masa, cat timp strang pe la bucatarie, in patuturile lor, pana spre 7-8 luni, cand au inceput sa mearga 4x4, apoi pe jos...

ce sa-ti zic, o sa treaca zilele extrem de repede, dar mie nu mi s-a parut deloc greu singura cu doi pici, oricat de nazdravani ar fi ei.
sunt sigura ca te vei descurca.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoB spune:

Am citit si eu aseara ce ati mai scris.
Felicitari proaspetelor mamici si multa sanatate puiutilor si mamicilor!!
Am vazut si poze, toti sunt absolut adorabili!

Vroiam sa va spun ca am vb la Hambarului despre indemnizatie si au spus ca se va da incepand cu 1 ian 2009, asa este proiectul de act normativ pt aplicarea legii.

Pt mamicile aflate in plata se va depune o cerere scrisa de mana, la care se vor atasa copii xerox dupa certificatele copiilor si dupa buletinul mamei.

O zi buna va doresc tuturor!!!

Mergi la inceput