Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella_mary

buna dimineata! nu mai este nici o mamicuta de gemeni din botosani? daca a-ti sti ce emotii am, prima sarcina la 23 de ani si sa fie "dublarea" familiei?!In schimb multumesc lui dumnezeu ca pana acum parca nici nu as fi insarcinata, nu am avut deloc greturi sau alte semne care vin la pachet cu bebe- ii! va pupacesc


Bun venit! Sarcina usoara si sanatate multa!

Inca nu e inscrisa in gasca noastra nici o mamica din Botosani, dar parintii mei sunt din Dorohoi si eu merg destul de des pe acolo. Chiar acum copii mei sunt la ei.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andutza_02

Pupam toate fetele si imi cer scuze k nu prea mai am timp sa scriu dar nu am cum, am 2 manutze si alea sunt cam tot timpul ocupate. Si ca sa vedeti cu ce am adaugat cateva pozici noi cu comorile mele.


http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/




Chiar ca ai 2 comori! Pozele cu Alexia dormind cu capul pe masa sunt totale!! Eu nu stiu cum pot unii copii sa adoarma asa. Ai mei la varsta aia numai leganati, 'mufatzi', tinuti in brate, altfel nu puneau geana pe geana nici sa pice de oboseala.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bun venit Ionela si sarcina cat mai usoara!

Am vazut toate pozele noi Unii mai scumpi ca altii

Eu nu prea mai am timp de nici unele... abia apuc sa citesc ce mai faceti voi si puiutii vostri... deobicei dimineata, la cafea... apoi incepe distractia de zi cu zi... si seara cad lata... Abia astept sa inceapa mandra gradinita... sa mai respir un pic




Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salutare

Ionela, bun venit printre noi! Sarcina usoara in continuare, dar ingrijeste-te pe cat poti renuntand la efortul de prisos. E super ca nu ai probleme. Baietei, fetite? sau pereche?

Fetelor, ati avut si voi probleme de constiinta sau nu stiu cum sa o numesc vis-a-vis de tratarea copiilor ca mama?
Anto e mai acaparanta si egocentrica, vrea in brate si nu mai are rabdare sa stea in carut sau in patut. Iulia sta in schimb saracuta fara sa maraie si se uita la mine de acolo resemnata parca. Cand suntem doi e ok, dar cand sunt singura nu prea stiu cum sa o temperez pe Anto, ca sa nu fie incorect fata de Iulia. Ma gandesc ca nu poate merge asta asa - trebuie sa intervin pe o cale de mijloc cumva fara sa ranesc pe nici una dintre ele.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

FILE DIN POVESTE

MAMARUTELE MAMEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Clara da, problema asta am avut-o si eu si inca o am uneori. Pana pe la 2 ani, Rares ma acapara f. mult, Bianca prindea loc la mine in brate mult mai putin. Dupa 2 ani -2 ani jumate s-a schimbat treaba. Bianca a devenit mult mai atasata, chiar dependenta de mine, Rares e mai independent. Normal ca atunci cand au o jale, numai eu sunt buna si daca sunt mofturosi tare sau certati, se imping si se bat ca vor amandoi in brate, dar sa-l dau pe celalat jos.
E greu sa gasesti un echilibru perfect, dar incet, in timp, se aseaza lucrurile.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Clara, si eu am aceeasi problema. Edi e ca Anto si Robi ca Iulia. Inca incerc sa gasesc calea de mijloc. Am noroc ca Edi intelege uneori ca trebuie sa-l smotocesc si pe Robi si se consoleaza cu jucarii, stiind ca vine si randul lui.
Si eu zic ca se vor regla lucrurile, in timp.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Si eu am mustrarii de constiinta din aceleasi motive
Dar la mine s-a intamplat sa faca cu schimbu' si sa fie nevoie sa-l dadacesc mai mult pe unul o perioada, apoi invers... Dar una peste alta Mihai este mai bagat in seama decat Andrei... Sper sa nu aiba impresia ca fac diferente intre ei...
In cele mai multe situatii, Andrei e intelegator si lasa de la el... incerc de fiecare data cand Mihai trebuie "iubit" sa-i dau cativa putpici, o imbratisare si celuilalt...
De ex. Mihai se aseaza la mine in brate si nu mai accepta pe nimeni in jurul lui... iar Andrei ar sta si el macar intro margine, lipit de mine... dar caposul nu si nu... Mai grav e cand o apuca iubirea si pe Elena.... si nu stiu cum sa ma impart



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

buna dimineata, mamicutelor!
inca nu stim ce combinatie vom avea, 2 baietei, 2 fetite sau fetita si baietel, oricum ar fi sunt foarte asteptati. Cu toate ca nu avem gemeni in fam. eu m-am gandit la varianta asta deoarece nasii nostri de cununie au gemeni, precum si cei mai buni prieteni ai nostri. Deci fara sa vrei tot te gandesti la varianta asta. Vinerea viitoare sunt programata la control si e posibil sa aflam.
O zi cat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

ionella, e posibil sa descoperi la un moment dat existenta unor gemeni in familie, generatii mai in urma. Eu am alfat pe mai tarziu ca o stra-stra bunica dinspre tata a avut 2 baieti gemeni. Oricum, nu stiu cat a contat 'mostenirea genetica'.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

Laura, deja am ajuns la stra-strabunici si nimic, dar noi o luam ca pe un dar de la dumnezeu si nu ne mai gandim la asta, oricum e ceva special.

Mergi la inceput