Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(38)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

buna, va scriu pentru prima data. o sa fiu si eu o mamicuta de gemeni, prima nastere. marea intalnire va fi la sfarsitul lunii ianuarie, tinand cont ca acum avem 16 saptamani. va pupacesc dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

fetele..intru sa va salut ca ne luam zborul catre Dunare pana duminica, luni

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Bine ai venit Ionela, scrie rapid 10 mesaje, pentru a scapa de moderare, sa-ti vedem mesajele in timp real. Sarcina usoaraai gemeni univitelini sau bivitelini?

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella_mary

buna, va scriu pentru prima data. o sa fiu si eu o mamicuta de gemeni, prima nastere. marea intalnire va fi la sfarsitul lunii ianuarie, tinand cont ca acum avem 16 saptamani. va pupacesc dulce!

bine ai venit!!!
sarcina usoara shi la termen sa ai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutza_02 spune:

Pupam toate fetele si imi cer scuze k nu prea mai am timp sa scriu dar nu am cum, am 2 manutze si alea sunt cam tot timpul ocupate. Si ca sa vedeti cu ce am adaugat cateva pozici noi cu comorile mele.


http://s698.photobucket.com/albums/vv350/andutza_02_2009/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

moni, multam, asa stiam si eu, doar de supliment. cum e viata dupa sarcina?

b_izuka, eu stiu ca primesc toate mamicile de gemeni si tripleti, care sunt inca in CIC, retroactiv de cand s-a votat legea, adica din iunie 2009.

bogdana, drum bun! va asteptam cu poze.

apropos de poze, vazut mandretele Clarei si ale Andutzei!!! sa va traiasca, sa fie sanatoase!

ionela, bine ai venit, sarcina usoara, te ateptam cu intrebari!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii,

eu sunt singurica, Tustele sunt la bunici, maine merg la ele si voi ramane inca o saptamana acolo.

in primul rand ma laud cu doua domnisoare cu chilotei(mai putin la nani). primele 3 zile a fost mai greu, dar acum se cer singure si de vineri n-a mai fost nici un accident. totul a durat o saptamana. Si daca tot sunt la capitolul laude... recunosc 15 litere mari de tipar si 4 cuvinte tot cu litere mari: ANA, ENI, MAMA, TATA.

moni ti-am vazut Printesele, sunt superbeeeeeeeeeee! M-a distrat faza cu "mi s-a rupt apa" Care apa dintre cele doua? Cine a fost mai grabita?
dalina cred ca am intart prea tarziu...e ff nasol drumul pana la Severin, Ana mi-a si vomitat la Mehadia, dar noi la intoarcere tot pe acest drum ne-am intors ... drumul cel mai scurt e cel pe care il cunosti
petrean concediu placut, n-am stiut ca esti din Resita, dar promit ca data viitoare cand mergem la Secu bagam o intalnire cu mamicile de gemenasi caraseni( si ale mele sunt pe jumate!
lili Filip la ce hotel ati stat la Felix si noi vrem sa mergem un wk prelungit, am vrut in august... dar din pacate nu se poate! Ti-au incaput mandoua patuturile in camera?
ionela bun venit si sarcina usoara! Puiuti sanatosi!
luminita e supliment... eu o sa ies din CIC in noiembrie. Desi legal ar trebui sa primesc suplimentul pe perioada 15.iunie - 19 noiembrie mi-e frica ca nu voi mai primi nimic!







PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

pussi noi nu am stat la hotel...am stat la o pensiune...am luat o camera cu pat suplimentar pt ca era mai mare...shi ne-au incaput shi patuturile...a fost super...am putus shi sa mai gatim pentru pitice...pensiunea avea shi o terasa in fata unde stateam la umbra...parcare...o curte mare...cu iarba...shi un pret destul de mic...poate vom mai merge shi noi intr-un wk in sept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella_mary

buna, va scriu pentru prima data. o sa fiu si eu o mamicuta de gemeni, prima nastere. marea intalnire va fi la sfarsitul lunii ianuarie, tinand cont ca acum avem 16 saptamani. va pupacesc dulce!



Sarcina usoara si bb-i sanatosi! Daca vrei poti sa vii si la odisee la "mamici de pufuleti de ianuarie-februarie 2010" unde mai sunt si alte burtici de o varsta cu tine. Si eu m-am inscris acolo desi am dpn de revelion.

19+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

buna dimineata! nu mai este nici o mamicuta de gemeni din botosani? daca a-ti sti ce emotii am, prima sarcina la 23 de ani si sa fie "dublarea" familiei?!In schimb multumesc lui dumnezeu ca pana acum parca nici nu as fi insarcinata, nu am avut deloc greturi sau alte semne care vin la pachet cu bebe- ii! va pupacesc

Mergi la inceput