Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (160)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Lumi te pup si ma bucur ca ai avut o zi libera Ai si tu nevoie de asa ceva Si pup si hunii evident

Roxi eu te citesc cu placere cand ne spui de Mikul dar si cand o balacaresti pe cumnata si pe soacra si pe cine mai vrei tu Asa ca baga tare
Iar revenim la subiectul asta ? Nu ziceam ca nu mai ne stresam cu off-topicul ???? Suntem pe subiectul nostru , unde scriem atat despre bobocei cat si despre noi si necazurile sau bucuriile noastre, nu ???? Ia de aici un buchet imens de floricele pe campii si spune-ne ce mai faci

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

am fugit, merg sa mai fac o praji, a inceput sa-mi placa sportul asta. daca ma lasa si hunii, azi sunt singura cu ei.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

nushu multumim de pupic,a fost f dulce..
saracu Davidutzu, ce se mai chinuie el, si o chinuie si pe mami. Pnetru dureri in gat mai ziceau fetele pe aici de tantum verde pediatric... poate merge.... Offf, altceva nu stiu.. spersa dea rezultate cat mai repede tratamentul!!

lumi mi se pare mie sau soacra chiar te iubeste?!?! A fost un gest ff fain din partea ei. Isi dadea seama ca ai nevoie de asa ceva! O floricica pentru ea..



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

pai ce sa mai zic didi nu vezi ca nausica vrea sa ne oftice zi macar ce ii dai sa manance poate reusim si noi ca nu mai pot, o ora imi ia sa-l culc


lasa-ma, ca mor de ciuda, ii facusem asa o papalica buna, de broccoli si cartofi, le pisasem cu furculita si ma bucuram si eu ca accepta altceva decit terci. iar ea, de fapt, era deja in lumea plantelor, cred ca deja deschidea gura automat, ar fi halit orice.

Nausica si Ania
poze

"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom


lumi mi se pare mie sau soacra chiar te iubeste?!?! A fost un gest ff fain din partea ei. Isi dadea seama ca ai nevoie de asa ceva! O floricica pentru ea..




hm, daca m-ai fi intrebat asta acum o luna, ti-as fi spus ca visezi. si probabil ca ti-as fi spus asta si despre mama. acum, vad cu totul altfel lucrurile. vad ce e bun din om. ignor restul, atata timp cat nu ma afecteaza direct pe mine sau pe copiii mei. acum inteleg si vad mai multe, despre mama, despre soacra mea... din pacate, prea tarziu... o lectie invatata, dar care m-a costat mult prea mult.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Fetelor, ati dat careva prichindeilor Osteocare (e un supliment de calciu, magneziu, zinc si vitamina D sub forma de sirop)? mi l-a prescris pediatra si voiam sa stiu daca l-a mai folosit careva...

Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8

mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Fetelor,
Am vazut acum stirea cu copilul acela de 7 ani disparut undeva la munte si mi-a revenit in minte cit de putin se face in Romania pentru prevenirea acestor lucruri.

Asa ca am o propunere. Daca sinteti de acord, o sa ma ocup personal de planuirea si organizarea acestui eveniment:
Cindva in a doua jumatate a lui septembrie, cind cele mai multe dintre noi se vor fi adunat pe la casele lor, sa organizam o mega intilnire intr-un parc, unde sa chemam un medic care sa ne faca o instruire pentru acordarea de prim ajutor (copiilor). Am o prietena buna care e medic la SMURD si care cred ca ar face cu placere acest lucru.

De asemenea, stiu oameni din SALVAMONT care ar putea face niste cursuri despre tehnici de supravietuire (la copii). Nu stiu daca va suna exagerat sau nu, in America se fac la gradinita multe din aceste lucruri.

Stiu ca exista multe materiale pe internet pe aceste teme, felicitarile mele daca le cititi, totusi eu cred ca (in privinta tehnicilor de resuscitare etc) demonstratiile sint f importante.

Ce ziceti? V-ar tenta pe vreuna dintre voi?

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Nausica - daaaaaaaaaa, pe mine!!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

In cu totul alta ordine de idei:
Mi-a venit scaunul de bicicleta pentru Cipan!
Acum il monteaza sotul, vom avea un Cipan ciclist!

Nausica si Ania
poze


"Life is what happens to you while you're busy making other plans" (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Minunata idee nausica !!!!!!!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput