Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (160)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

pai ce sa mai zic didi nu vezi ca nausica vrea sa ne oftice zi macar ce ii dai sa manance poate reusim si noi ca nu mai pot, o ora imi ia sa-l culc

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Azi am implinit 10 luni! Facem cinste
Multumim mult de urari! Uram si noi "La multi ani!" tuturor sarbatoritilor de azi!
Am fost si la medic, bilant de 6 luni : 8,200 kg si 75 cm. Mie mi se pare ca ar putea fi mai grasa dar pediatra imi tot zice sa nu-mi fac griji, ca e ok... Oricum n-am ce-i face, nu pot sa o indop cu mancare, papa atat cat vrea si gata. Luna asta a pus 200 de g :(( dar bine ca a pus si atat, avand in vedere ca n-a mancat numai titi vreo 2 sapt!! De ieri a inceput sa faca iar mofturi la mancare si azi-noapte s-a trezit din ora in ora Bine macar ca e sanatoasa, dupa ce am citit cati copilasi sunt bolnaviori... Oricum, le dorim multa sanatate prichindeilor.

Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8


mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

laureta, nushulica, sanatate multa puilor si voua multa rabdare!

ange

musette, unde umbli, mamica scumpa? sper ca umblati creanga prin vacante relaxante si ca e totul bine. mi-e dor de voi!!

pretty? ai dezertat? ati fost la mare? ce face gogosharul meu drag?

lidia, ma bucur ca e totul bine cu voi!

irina, felicitari pentru primul dintisor! pupici.

aly, si hunii mei sunt fani Puia, mama lui de Puia, tot asa, doar melodia 'Undeva-n Balcani'. la fel, daca o asculta cand sunt agitati, se linistesc imediat. eu inca nu imi fac griji daca e bine sau nu, poate ar trebui, mergand pe acelasi principiu pe care ma bazez cand nu-i las sa se uite la desene cu monstri/filme cu monstri/stiri=monstri.... ah, si reclamele de la granini le plac. ritmul ii atrage, zic eu.

dididi

khristin, f bine punctat.

cd-ule, si daca te superi asa, ca magaru' pe sat, ce rezolvi? lasa scuzele si zi-ne ce mai face Mikul!

babytzule, f fain lanticul. si posesorul lui.

cristineescu, ce bine de voi, la mare....

asa, acum sa va povestec ce zi am avut ieri: la ora 08.00 se infiinteaza soacra mea la usa, de mana cu o verisoara de-a mea. fara sa apuc sa zic prea multe, scoate hunii afara si-mi zice ca am zi libera azi... asa ca am smotruit bine vreo 3 ore, am dormit vreo 2, pana s-au intors ei... nu va spun ca parca eram pe alta lume, si tot auzeam strigaturi de huni prin jur... abia am atipit, nu ma puteam relaxa, tot in priza eram. e prima oara cand sunt singura acasa cateva ore, fara huni, de 10 luni.... apoi am reusit sa fac si o prajitura ptr mama, maine fac parastas de 3 saptamani... si hunii au fost f cumintei toata ziua, numai un zambet si-o joaca, ba au si stat singuri cate o ora si ceva... bune si soacrele astea la ceva. e singurul meu sprijin acum si cu siguranta nu se compara cu mama, dar e tot ce am acum, mai aproape de o mama. si, suprinzator ptr mine, face fata f bine situatiei.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Am gresit si am scris bilant de 6 luni, voiam sa zic de 10 luni !!!


Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8


mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Mai, cred ca Ania vrea sa demonstreze ca frecventeaza acelasi club cu Vladut al Feliciei.. Bine, ne faceti in ciuda..

Carla pe unde umbli dom'le, te pomeni ca ti au dat o zi libera de la job, asa ca sa nu te simti e neinlocuit .

Frumos soricelul si sa ii aduca noroc potcovita!

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

lumi ma bucur ca ai avut parte de putina relaxare chiar daca a trebuit sa faci si shmotru, ce gustrui au hunii la muzica Mikului ii place Lady GAGA Poker face, cand aude sta nemiscat

nu ma mai scuz deloc, e normal sa se mai discute si alte subiecte in afara de bebei, tocmai d-asta nu inteleg de ce trebuie sa zicem mereu off topic sau scuze de off topic

Mami de Mikul Robert Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

Fetelor, eu cand vreau 15-20 de minute libere ii pun Elizei filmulete cu Baby Einstein pe youtube. Doar asa sta si ea un pic singura, altfel e nedezlipita de mine. Va dau un link cu unul din filmulete si pe urma gasiti voi mai multe daca va plac.

http://www.youtube.com/watch?v=Nn9WicuXSco&feature=related

Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8


mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavida spune:

CD27 si Elizei ii place Poker face! La fel, e numai cu ochii pe tv cand o aude

Ratusca mea lav1 si lavi2 e aici http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=8


mamica de Eliza (24.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Citat:
citat din mesajul lui Didididi


Nocom sa incerci sa ii dai sa manance putin si des, ca sa nu vomite.




De ce?? Noi nu avem nici o problema?!?!?! Cred ca ne-ai incurcat cu Nushulica!





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Poate va era dor de noi



Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput