Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Pisigri, Carmenada, Anca multumesc Sper doar sa nu ploua.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Fetelor pe caldura asta bebei vostri cat de des papa? Ina ieri a supt din ora in ora .... mai des ca in prima luna si cred ca din cauza asta aseara a durut-o stomacelul pentru ca s-a foit pana pe la ora 2 si nu a putut sa adoarma ......
Cele care inca alaptati exclusiv le dati si apa sau ceai? Eu nu i-am dat insa ma tot intreb daca nu ar fi cazul...

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

carmenada,
multumesc de intrebare, bunicul din pacate e la fel, piciorul si-l misca un pic mai bine dar nu va putea merge din nou niciodata, mina nu si-o misca deloc, maninca ff greu pt ca se ineaca, fiind paralizata si jumatate din musculatura faringelui... E f greu sa il vad asa - si eu sint cea mai "fericita" din familie, ca sint ocupata cu asta mica, dar bunica-mea si parintii mei sint terminati, bunica are si ea 75 de ani si undeva la 1.30m, ai mei job de la 7 la 16 si apoi dus-adus fizioterapeuta, treaba la tara, treaba cu bunicul... si e de treaba, nu gluma... cine a avut asemenea necaz in familie stie la ce ma refer, nu intru in mai multe detalii. Si s-a saturat si el, si il inteleg, sa fie total dependent de altii, si zice ca macar de-ar muri odata... E f trist mai ales cind ajungi sa te intrebi daca nu are dreptate sa isi doreasca asta pina la urma



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Fetelor pe caldura asta bebei vostri cat de des papa? Ina ieri a supt din ora in ora .... mai des ca in prima luna si cred ca din cauza asta aseara a durut-o stomacelul pentru ca s-a foit pana pe la ora 2 si nu a putut sa adoarma ......
Cele care inca alaptati exclusiv le dati si apa sau ceai? Eu nu i-am dat insa ma tot intreb daca nu ar fi cazul...

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)


Eu incerc sa-i dau apa intre mese, dar nu prea o accepta. Se stramba si se joaca cu tetina, o molfaie.



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hihihhii, carmen, asta da intrebare de baraj :) multumesc pentru compliment

anca, cred ca iti e dor, dar te rog sa treci "peste" si sa intorci pagina la povestea urmatoare de amor, ca de la asta cred ca nu mai ai ce astepta, in cazul in care nu vrei sa te "asiguri" cu BB.

oli, abia astept sa te "vad" mireasa, o sa fii superba! Cit despre mers pe scuter, io zic DA, dar cu atentie sa nu stricati rochia inainte de ceremonie, ca dupa puteti sa o faceti fisiute

ilinca, zic si io: pozeleeeee cu manoleeeee!!!!

pisicogri, pisicile tale cum se comporta fata de ilinca? a mea e tot in vacanta la socrii, o s-o aducem abia in septembrie (tare mi-e dor de mītzila!)

valeu, ce pupacioasa sint azi

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui carmenada

Fetelor pe caldura asta bebei vostri cat de des papa? Ina ieri a supt din ora in ora .... mai des ca in prima luna si cred ca din cauza asta aseara a durut-o stomacelul pentru ca s-a foit pana pe la ora 2 si nu a putut sa adoarma ......
Cele care inca alaptati exclusiv le dati si apa sau ceai? Eu nu i-am dat insa ma tot intreb daca nu ar fi cazul...

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)


Eu incerc sa-i dau apa intre mese, dar nu prea o accepta. Se stramba si se joaca cu tetina, o molfaie.



Olga, mamica lui David iepurasul


si la noi e la fel... trage de tetina, si cind vine apa in gurita o scuipa.... dar macar si-a umezit gurita.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Chatonel intr-adevar esti Nici eu n-as fi zis ca e diferenta intre voi. Si sa nu crezi ca pare sotu mai in varsta, dar arati tu f bine. Bravo mamico!!!

Ma gandeam si eu cum ar fi sa am un sot mai tanar cu 11 ani, dar am renuntat repede cand am facut un calcul si mi-a iesit un copil de 11 ani Poate mai tarziu

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

A mea mai accepta apa sau ceai daca e disperata de caldura, cum a fost acum 2 zile cind am mers la vaccin pe la 17.30, cu masina fara AC (dr termina programul la 18 si nu am avut de ales). Altfel...la fel, se joaca cu tetina, face gargara cu ce ii curge pe git, scuipa, se strimba... Iar de mincat la fel, o data pe ora, nu mai pot sa plec nicaieri, nici cu ea ca e prea cald, nici fara ea ca nu pot sa las tzitzile acasa...

Chatonel, eu am inchise usile la camera Ilincai si la living unde stau cu ea ziua. Dar cind o scot de ex in scoica la bucatarie sa fac ceva treaba, motanul vine si se freaca de scoica si o da huta-huta, iar ea il urmareste cu privirea si se distreaza. Acum o mai duc in brate la el si se intinde sa il prinda cu minutele, si el ar sta, dar nu o las eu ca se umple de par - amindoua pisicile napirlesc INGROZITOR cred ca si de la caldura, eu nu am timp sa le perii cum ar trebui, ilinca e mereu cu miinile in gura... Mai prinde ea cite un fir de par de mitza, sint convinsa, in afara celor pe care le vad la timp ca sa i le iau de pe minute, dar...mitzele is deparazitate si stau numai in casa si nu pateste nimic. Dar sincer iti spun mi-e greu, pisicile au inceput sa sara pe clante sa desschida usile pe care le tin inchise, acum vreo 2 nopti am zis ca le deschis usa de la intrare sa se duca unde-or sti. Pe scurt, acum inca e bine, dar mi-e groaza ce ma fac acusi cind incepe asta mica sa mearga de-a busilea pe jos, sau cind o incepe sa mearga pe picioare si n-o mai pot tine ferita de pisici...mai ales ca pe mine nu prea m-au amuzat niciodata video-urile alea cu copii de 1-2 ani care ling pisica familiei. Oricum, de dat nu am unde sa le dau (pisicile adica) deci va trebui sa gasesc solutii. Incerc acum sa le dresez sa se lase aspirate cu aspiratorul ca sa mai scap de par, dar nu am mari sanse



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

carmenada,
multumesc de intrebare, bunicul din pacate e la fel, piciorul si-l misca un pic mai bine dar nu va putea merge din nou niciodata, mina nu si-o misca deloc, maninca ff greu pt ca se ineaca, fiind paralizata si jumatate din musculatura faringelui... E f greu sa il vad asa - si eu sint cea mai "fericita" din familie, ca sint ocupata cu asta mica, dar bunica-mea si parintii mei sint terminati, bunica are si ea 75 de ani si undeva la 1.30m, ai mei job de la 7 la 16 si apoi dus-adus fizioterapeuta, treaba la tara, treaba cu bunicul... si e de treaba, nu gluma... cine a avut asemenea necaz in familie stie la ce ma refer, nu intru in mai multe detalii. Si s-a saturat si el, si il inteleg, sa fie total dependent de altii, si zice ca macar de-ar muri odata... E f trist mai ales cind ajungi sa te intrebi daca nu are dreptate sa isi doreasca asta pina la urma



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Stiu prin ce treci si stiu cat este de greu .. eu am plans nopti integi dupa accidentului bunicului meu... era cumplit sa il vad asa si sa nu pot face ceva pentru el ... ma simteam atat de neputincioasa .... si bunicul meu isi doreste sa se termine odata desi el se mai descurca singur ... si eu il inteleg dar mi se rupe sufletul ...macar acum stiu ca este acolo si pot vorbi cu el ...... este atat de dureros si de trist Eu incerc sa il incurajez cum pot si sa-l determin sa lupte .... dar de multe ori este atat de satul......

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae
Intrebare [#3 try]: unde sa postez si eu filmulet cu bb, ca sa va fie voua usor sa le vedeti?



cred ca merge pe webshots
credeam ca intrebi cum sa incarci. nu stiu ca nu am incercat niciodata

si eu sint programator

mult succes in relatia cu tati. sigur vei lua cea mai buna decizie pentru tine si pentru BB

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput