Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(37)*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

anca, am zis initial ca nu ma bag, dar uite ca nu reusesc sa ma aptin

toantei aleia care te-a sunat, ca altfel nu ii pot zice, trebuia sa ii inchizi telefonul din primele minute, e complet neinteresanta;" iubitul" tau i-a dat numarul de telefon? sau l-a gasit pe net si ea?
in legatura cu BB, io nu cred ca vrea tatal lui neaparat sa stie de existenta, daca vroia stia ce are de facut, nu? o simpla vizita la tine era deajuns.

dar, daca tot ai reintrat in contact cu el, mi se pare fair-play sa ii spui ca este tatic si ca are niste drepturi si niste datorii morale, cel putin.

si sa stii ca diferenta de virsta nu e insurmontabila, am mai zis si repet: sotul meu e mai mic cu 11 ani, are 29. Deci se poate.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Am uitat sa spun pt cine intreba: per total, Pisilinca mea a reactionat mai bine la Pentaxim decit la 2 luni la Infanrix hexa. poate fi si din cauza ca e mai mare acum si l-a tolerat mai usor, recunosc, dar... eu ma declar multumita

Ilincaaaa, mai zic o data: pozele cu Sophiphi si Manole ca-s curioasa!

Am trimis Motanu la cumparat body-maieu pt Pisilinca, abia astept sa vad ce produce!

Premergator nu avem si mi-am propus sa nu ii iau, dar mai vedem mai incolo, cind o fi mai umblacioasa, daca socoteala de acasa se potriveste... deocamdata ca si Alexandros, abia o tin in carucior sau in scoica sau oriunde... legata se crizeaza, dezlegata sta numai cu jumate de spate ridicat ca sa ajunga in fundulet...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Gigelico un maaaaare. Maine ma marit

Anca am citit cu sufletul la gura tot ce ai povestit. Parca ar fi scenariu de film si mi-am dat seama ca tu de fapt iti doresti ca El sa afle de bebe. Oricum pe mine ma depaseste situatia si nu prea ma simt in masura sa dau sfaturi, tinand cont si de varsta si de experienta de viata Insa eu in locul tau i-as zice. N-as putea sa pastrez un asa secret toata viata. Ar fi prea greu pt mine.
Oricum, sunt alaturi de tine si ma bucur ca esti vesela, puternica si increzatoare

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Chatonel,

stiu ca esti cu 11 ani mai mare si sunt foarte mandra de tine!!!

Actuala a vazut numarul meu cu 1 seara inainte cand am sunat sa-i spun la multi ani. Insa nu am sunat pentru a reintra in legatura cu el, la fel ca si tine am gandit mereu ca daca daddy voia sa se lamureasca, stia ce ar avea de facut. Asa ca nu ma inghesui la nimic. Sincer, am vrut doar sa-i spun la multi ani si da, sa ii mai aud vocea..., ca deh, printre pampersi, mai imi e si mie dor, ca nu-s de piatra, mai ales cand vad cat de mult ii seamana bb. Dar doar atat.

Despre Sasha mai stie cineva ceva? Eu am incercat mereu sa citesc totul di urma si parca nu am mai vazut-o demult... Am fost zilele trecute prin IOR si i-am daty sms dc iese pe afara dar probabil nu a citit mes. Nici Maria_k, Nikoleta20....

Oliska, asteptam impresii, emotii, vise...

Pup mult!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Anca nu stiu daca ma crezi sau nu, dar nu am absolut nici o emotie Soacra e plina de emotii, la fel si Cristi. Eu sunt foarte linistita. Si eu ma mir. Asa eram si inainte sa nasc.

Spuneti-mi daca sunt nebuna si daca sa fac asta sau nu: ne-am hotarat sa mergem pana la local pe scuter (Un Vespa alb f frumos). Adica eu imbracata in rochia de mireasa si Cristi ginerica, iar in urma "alaiul"

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

olishka, eu as face asta, mai ales daca e ideea voastra si daca va doriti asa



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

...dar, ca am uitat sa spun, mare grija cu rochia sa nu o agati prin ceva de la scuter doamne fereste sa faceti vreo belea.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

PetraTudor offff imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, dar daca te incurajeaza cu ceva. cazaturile sunt foarte frecvente printre copii. Eu am avut mereu teama asta ca o sa-l scap pe bebe si am tot citit pe net cazuri muult mai nasoale ca al tau in care bebe nu a patit nimic, cica "daca nu ti-ai scapat copil macar odata, nu i-ai dat foc sau nu l-ai uitat in masina" nu esti un parinte bun Ai incredere ca bebe este ok

Oliska sa dea Dumnezeu ca maine sa ai parte de o zi asa cum ai visat tu, plina de soare, fara stres, cu multa distractie alaturi de cei dragi tie

Anca cred ca doua lucruri as fi facut diferit daca eram in locul tau, unu as fi spus lui daddy de bebe si doi i-as fi inchis telefonul in nas domnisoarei pline de zel si tupeu care a indraznit sa te contacteze. Daca este asa de sigura de dragostea iubitul ei, de ce vrea sa te stie cat mai departe??????

Pisigri ce mai face bunicul tau? Banuiesc ca deja este mult mai bine.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Oliska,

e super ideea cu scuterul!!! Eu as face-o in locul tau. Doar 1 data e ziua asta mare a voastra si vorba ceea, sa fiti nebuni si tineri!!!

Eu aveam de mica ideea si inca o mai am in minte ca atunci cand o sa ma casatoresc religios cu sufletul pereche sa urc in rochie de mireasa pe carare de munte, pana la cabana Susai, pe tocuri, of course. Si sa tarai si toti nuntasii dupa mine... pentru cine nu poate, cu masinuta, pe drumul forestier..

Puuuuuuuuuuuuuuuup!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel


si sa stii ca diferenta de virsta nu e insurmontabila, am mai zis si repet: sotul meu e mai mic cu 11 ani, are 29. Deci se poate.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Esti sigura de cifre????? sigur sunt 11 si nu 1 ????? ... asta da intrebare idioata, nu? ... ca am vazut poze si credeam ca sunteti de acceasi varsta .... mai mult de 30 nu-ti dadeam

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput