Burtici fericite de septembrie-octombrie (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Am pus 2 poze cu bebe Lisa in albumul Sabinei,pe webshots

Am vbit adineauri cu Sabina si era foarte in forma...dupa 24h cu contractii si perfuzii e fericita ca si ea si bebe au trecut cu bine peste tot.Bebitza e la sectia de prematuri pana ajunge la 2500g,deocamdata e hranita printr-un furtunas dar mami e incurajata sa o puna la san si in curand o sa inceapa trainingul legat de asta

Fetele stati linistite cu eclipsa ca nu cred ca de la asta se trage...dovada sunt io,care n-am nascut Stiti ca daca vrea bebe sa vina intr-un moment anume nimic nu-l poate opri...Sabina avea contractii mari si dilatatie 4 cu toate perfuziile puse,asa ca...asa a vrut bebe,zic eu

Mihaela 33+ cu baby Joshua


Kawaichan, am uitat sa zic ca pozele mogalnetei sunt superbe!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimika

Aloooooo!

ramanem la "dovlecei"?

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5


Mimika, da' unde arde, mami? Ca oricum nu ne mutam la scutece pana nu naste si ultima gravidutza de pe lista! Deci, e vreme berechet sa propunem nume, sa votam, sa alegem etc.





"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Oare ce o face Monica?
Sper ca totul e ok si cu cumnata ei...

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Ma mai bag la o portie de somn. Sa vedem daca am succes. ne "vedem" mai incolo.

33+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

danangie multi ani fericiti inainte , nu conteaza cadoul sau surpriza , conteaza sa va intelegeti si sa va iubiti , dar asta stii deja




Aida ... 32+ ... cica
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Mimika, multumesc pentru raspunsul prompt.

Ioana 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Lutoniana, ti-am vazut burticutza. O scumpete!!! Si pozele din parcare .

Si da-o naibii camasa de noapte. De ce te stresezi asa pt o carpa?? Or avea aia sa iti dea o camasa de noapte decenta la spital! Eu, am mai zis, urasc din tot sufletul camasile de noapte, imi dau, asa, un sentiment de invaliditate amestecat cu batranete, nu stiu exact cum sa explic. Eu la spital mi-am luat pantaloni de yoga, din aia cu banda lata sus. Daca nu le convenea, sa imi fi dat ei camasa de nascatoare! Insa am mers imbracata "frumos" de acasa si acolo, in valtoarea evenimentelor au pus pe mine camasa de spital, din aia legata cu 3 ate la spate . Crezi ca a mai contat atunci??? Era faina, ca era albastra ;) Dupa ce m-am ridicat din pat dupa ceza, m-am dus la baie si mi-am pus pe mine hainele proprii, tricou si pantalonii mai sus-mentionati! Nu a durut pe nimeni capu' ca nu sunt in camasa de noapte! Pai, ziua ce era sa pun pe mine??? Sa stau ca o bolnava? Ca doar am mers sa nasc, nu sa bolesc!!!! Noaptea puneam pija normale.

O sa fie bine, nu sta un asa eveniment intr-o camasa de noapte, da-o incolo!!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa Maria 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Am vorbit cu Sabina adineauri,e foarte bine,se pregatea sa mearga la bebe.
Va saluta pe toate si revine cu amanunte dupa ce se externeaza(cam 6 zile)

Mihaela 33+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Yuhuuusa speram ca Sabina ii va putea da laptic printesei

Adi,ce n-as da sa fie si la noi ca la voi.Aici daca dupa cezariana te vad cu pantaloni iti fac un scandalll....sa nu mai zic ca nici cu chiloti nu prea ai voie,ii iei pe riscul tau. Ca cica atunci cand vin dr in vizita sa nu stea dupa fiecare pana isi da pantalonii jos sa poata verifica lohiile

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Neata si de la noi.Eu sunt treaza de la 7 am fost sa fixam ora casatoriei pe 1 august 2009 ora 10 30

Danangie bafta la control sper sa fie totul bine insa am o intrebare ce inseamna hernie inguinala si cum se poate suspecta?felicitari pentru cei trei ani de casatorie si multi innainte
Mai felicit si eu o data pe Sabina

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput