Burtici fericite de septembrie-octombrie (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Neata si de la mine fetele.Am o stare tare nasoala.O agitatie in corp de-mi tremura si mainile, insa nu inteleg de ce.Nu am motiv

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Neata si de la noi!

VALEEUUUUU mama cat am mai alergat in dimineata asta dupa voi, ma simt epuizata deja.Sa vad acum daca imi mai aduc aminte cate ceva din ce ati discutat.

Techila, tinem pumnii sa fii bine cu caldura, stiu cum este sa fii nervoasa din cauza asta, sunt si eu exact ca tine, plang, tip, urlu, fac ca toate aratarile, nu vrei sa fii in preajma mea....cat dspre perna eu sa mor daca inteleg cum stai tu pe burta, ca eu am nopti in care plang ca nu pot sta pe burta, lumineaza-ma si pe mine.

La capitolul epilat, dupa o indelunga perioada de ceara am ajuns la lama si cred ca asa voi merge pana la capat, am inceput sa nu o mai vad nici eu din cauza burticii, pana acum am reusit singura, dar ma vad ajungand la mana soatzei, care sunt sigura ca nu ma va refuza, mai ales ca o sa stau cracita in fata lui,de cand nu a mai pupat saracu'!

La sfaturile legate de baitza, uleiuri, pozitii de dormit, bagaj de spital si altele asemanatoare, sincer sunt habarnista rau de tot, dar sper ca dupa atatea carti citite, sfaturi utile de la voi si instinctul care se va trezi in mine voi fi in stare sa iau cele mai bune decizii.

Multa sanatate tuturor celor care au nevoie si un gand bun de la noi, sa dea DD sa se termine cu bine.

Astazi sunt ceva mai linistita ca mi-a lasat soatza laptopul lui, singurul la care merge wireless-ul, asa ca o sa va urmaresc mai din scurt, ca tare greu a fost sa raman in urma, plus ca mi-e dor de voi.

Ma bag sa vizionez poze si revin.

----------------------------------------------
Alexandra 29+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

neata fetelor,
danangie, sper sa fie totul bine, cred ca te-ai speriat rau, dar important e ca bb nu are nimic si ca e sanatos.
Mimika, legat de pampersi si de greutate, ar trebui sa sti cu siguranta cat are bb la nastere ca e important, ca sa iti dau ex, eu la nastere am avut 4.5 kg, asa ca la 6 kg am ajuns pe la 2 luni si un pic, iar la 6 luni aveam cam 9 kg, stiu pt ca am fisa medicala acsa(cea care se facea de la nastere pana la prima forma de invatamant, la mine pana la cresa)
Techila, ce pot sa spun decat ca te invidiez, si eu sunt o mare fana a dormitului pe burta, dar acum nu mai pot, poate ar trebui sa imi iau si eu o perna d-asta, tu de unde ai luat-o?


Ioana 25+
bebe [url=*<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ioana&year=2009&month=10&day=24&babycount=1">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata

Am venit cu semnatura proaspata si pe care cand o vad ma iau

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 34+, cu -Razvan


_

AMR - 4 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza!

Cat de confuzante sunt informatiile astea despre produse cosmetice, masaj sau nu, dormit pe spate, intr-o parte...Offf, cred ca nu cumpar decat ce este absolut necesar, gen pampers, ceva scutecele, hainutze si restul vad pe parcurs..

Manga, m-ar interesa produsele alea bio. Ne zici ceva despre ele? Imi place tare mult cum ai parul tuns, si culoarea e foarte faina.

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Buna dimineata

Am venit cu semnatura proaspata si pe care cand o vad ma iau




neata, mi-ai adus aminte de semnatura si am schimbat-o si eu, uitasem.

Ioana 26+
bebe [url=*<object width="120" height="180"><param name="movie" value="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ioana&year=2009&month=10&day=24&babycount=1">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Adi un pentru Lisa si unul pentru tine, ca ne impartasesti din experienta!

Dana 29s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Dana15, sa va fie de folos

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

cam pustiu pe aici! ce se intampla doarme toata lumea?
eu ma cam plictisesc! ma apuc sa mai caut carucioare pe net si mobila de bucatarie.

Ioana 26+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

neata

imi e un somn... si o sa mai dureze cel putin un an pana o sa mai dorm o noapte cap coada. acum de diverse dureri, ca nu ma pot intoarce... mai incolo bebe... asta este trecem noi si peste asta.

Lucia sa stii ca ai dreptate Ionut e foarte mandru de Adina. Pentru el nu exista copil mai frumos si mai destept decat fica-sa . eu sunt mai moderata adica o iubesc enorm dar accept ca mai sunt si altii frumosi si destepti.

Danangie brrrr, Doamne ajuta sa fie totul ok in continuare. prin cate mai treci si tu... bine ca bebe mic e ok si tu tr sa incerci sa stai mai mult linistita chiar daca probabil iti e f f greu.

Maria

Iulika sa stii ca in sarcina cu Adina nu eram asa.. de pe la 20 si putine saptamani eram ca o babuta. acum ... alta povestea, imi e greu dar ma descurc muuuuullllttttt mai bine si asta cred ca datorita Adinei care ma tine in forma.

apropo de datul cu ulei/masajul bebelusului. Adinei nu i-a placut asa ca eu nu am insistat. nu pot sa ii fac ceva doar pt ca zic altii ca e bine daca ei nu ii face placere.

lucia eu mananc paine cu unt si dulceata la greu de cand cu sarcina asta. nu stiu ce m-a apucat ca eu nu am fost fan niciodata, nici cand eram mica. insa acum acum data gata multe borcanele de dulceata. in consecinta m-am apucat si mi-am facut si de capsuni si de zarzare ca sa fiu sigura ca nu raman fara, daca ma tine pasiunea asta. uneori mananc si la amiaza si pe seara cate o feliuta.

mimika nu stiu ce sa te sfatuiesc cu scutecele. situatia mea nu e una clasica, adina avea aproape 4 kg la nastere iar la 6 luni avea aproape 10 si am trecut la nr 5 la scutece, adica cel mai mare. eu nu prea stiu cum e la un ritm normal de crestere.

Andra mamicii frumoase. ce frumoase sunt hainutele...

Daciana felicitari pentru capitolul nou

Adi ce ma bucur ca Lisa este ok.

apropo de produsele bio. eu mai citest un blog unde puteti citi pareri despre diverse produse si informatii diverse. poate vi se pare interesant.

revin mai tarziu


Raluca 31+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Doamne ce am mai alergat sa va prind si eu din urma.Ma omorati.
Raluca u superbe poze, iar povestea despre patania cu bebeluta este foarte impresionanta ai dovedit ca esti o increzatoare o adevarata mama ce nu s-a dat batuta.Mare pacat ca nu suntem bagate cum ar trebui in seamam.O vecina de-a mea a patit-o f grav.La cateva luni fetita ei la fel plangea de ti se rupea sufletul.La orice doctor se ducea spunea ca totul este in regula si ca plange de rea.La o luna si fetita a murit ca avea meningita.Eu i-as omara pe toti astfel de doctori ca oricum sunt inutili.
Selenmultumesc pentru sfaturi despre ingrijire si igiena foarte utile.
luhtien felicitari ca intri in concediu.Eu stau acasa de cand sunt gravida nu stiu cum m-as simti sa mai si lucrez
Despre zugravit si amenajat si eu vreau sa ma apuc din august si sunt o gramada de lucruri de facut daca comenteaza careva ceva din casa ii persecut uite asa le fac.Nu cred ca are nimic de-a face ceaiul pe care il bei cu fe.Insa nu inteleg un lucru pana sa ramai aveai 66 kg iar acum 64?
MangaGirl ai o burtica exact ca a mea.Foarte supla.ce bine ca nu sunt singura tare ma speriam ca numai eu am o asemenea burtica.La linisteste cand vad alte burticute mici
Mariaanna mai ai negrese?Merg acum dimineata la o ciocolata calda
Danangie Dumnezeule ce patanie, eu as fi incremenit de teama si spaima.Nu stiu cum as fi reactonat insa tu ai fost foarte calcula.Sper din suflet sa fie totul in regula
Techila si mie mi-a crepat pielea de langa unghiile de la mana dar si de pe talpi
Lutoniana si la mine untul cu dulceata ocupa primul loc
Ieri m-am cantarit si am 62 de kg.Luna asta am luat decat 2 insa cred ca sunt de ajuns, nu?

+28 cu Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput