Dulceturi&papanasi(319)Bun venit Lisa si Melissa

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
Yaia sa stii ca asa e! Eu nu sunt genul care face complimente gratuite sau se extaziaza din orice!!!


Cand citeam mesajul tau, mi-o imaginam pe buna mea prietena din liceu, inca in Onesti, razand cu gura pana la urechi!
Nu pot decat sa-ti multumesc pentru compliment si sa incerc sa fiu finuta!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Sabina Y, sa va traiasca mogaldeatza. Lisa Maria, bun venit!


Veveritza sefa, numai atat? Mai zi-ne doua-trei cuvinte despre puiuti!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Scuze acum am mai transmis emailul inca o data. Deci ne putei vedea pe contul comun septoct2007@yahoo.com
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Bun venit Lisa Maria! Sa cresti mare, frumoasa! Sabinutza japoneza felicitari.

Papanash, nu am ajuns inca la tuns... ieri printul mi-a facut surpriza sa doarma 3 ore de la 2 jumate, asa ca am iesit cam tarziu afara . Multumesc inca o data pentru detalii.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Neata!
Yaia, Brad Pitt e un urat pe langa Gheorghe!!


(vorbesc cat se poate de serios)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

ce frumoasa e printesa japonica !!!

Sabina si Yaia, cine e Brad Pitt ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Roxana, ce mai faceti ?

Erina, v-ati mutat intr-o zona frumoasa, ai inceput sa te acomodezi ? Acum ai de ales gradi pentru Daria, sunt destule bune pe-acolo.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Alehiam, sa le zici ca vrei cu foarfeca, e mai sigur asa, sa nu bage masina. Pe Adi l-am tunn si cu masina o data ( tati l-a tuns) si nu mi-a placut ce a iesit, nu era uniform.

Diwana, pe unde mai esti ?
Valentina, voi ce mai faceti ?



............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui slippers76

Sabina Y, sa va traiasca mogaldeatza. Lisa Maria, bun venit!


Veveritza sefa, numai atat? Mai zi-ne doua-trei cuvinte despre puiuti!

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


In primul rand mii de plecaciuni si matanii ca am ratat intalnirea.. Am asteptat instructiuni dupa mesajul tau laconic iar cand mi-a trecut prin cap sa intru pe forum sa vaz ce si cum era deja ora 6 jumate si ploua de stingea iar eu eram inca la servici. So... o lasam pe next time. Poate ajung eu la Tampere
Eu am o perioada absolut frenetica la servici, am mai intrat sa citesc cate o pagina, am mai facut cate un capitol, dar n-am timp nici sa mor, n-am timp de vazut poze si de taifasuit, drept pentru care am stat in banca mea.
Copiii sunt in vacanta. La propriu. Acum sunt la tara, undeva langa Pitesti, intr-o curte de 5000 mp cu cusu (catei), coco(gaini), atze(rate), miau (asta nu cred ca trebuie tradusa), iaz cu peste, pesina (piscina) si o tona de jucarii. Vlad se trezeste la 7 jumate dimineata si saluta toate orataniile (neasa coco, neasa cusu, etc). Si-a dat drumul la vorba la greu. Vorbeste orice si mai ales nu tace decat cand doarme. Converseaza deja cursiv si in propozitii,fara predicat ce-i drept, ca de exemplu " mami tu-tu upt, epaie" (mami, trenul s-a stricat, repara-l). Facem pishi la olita, WC, tufa, oriunde. Scutec nu mai poarta decat noaptea, dar cred ca-l scot si pe ala, ca e uscat dimineata. Caca in schimb facem in chiloti. Nu-i nimic, ca avem destui (vreo 30), asa ca spalam si asteptam zile mai bune.
La mare a fost totul ok. Copiii s-au simtit foarte bine, nu s-au imbolnavit, nu s-au parlit, nu s-au plictisit. Poze am incarcat cateva pe flickr.

Si dupa un asa roman ma retrag inapoi la munci. Sper sa reusesc sa mai intru secolul asta.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui aeperju

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Emma, dar nu poti gasi o tanti sa stea cu el? ooof, mi se rupe inima cand citesc .


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.





poate ca as gasi dar nu este finante mon cher. Ata ete! Azi l-am alsat sa doarma mai mult fiindca mi s-a parut tare obosit (plus ca s-a stricat rau la burta) si cand l-am dus (pe la 10) doar s-a matait putintel. Sper sa se obisnuiasca cat de repede. (in august avem pauza si din septembrie o luam de la capat).



Emma si Andrei (21.09.2007)



Emma dar mamaia aceea cu care il lasai uneori nu mai este disponibila? La cresa are avantajul companiei copiilor pe de alta parte. Indiferent de conditii adaptarea e grea pentru toti puiutii. Si Matei a plins in prima luna de gradinita.

Pupici. Venim week-endul acesta la Piatra Neamt! Daca avem timp ne intilnim cu puiutii la iarba verde!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)


doamna pleaca in Italia. Nu mai putem apela la dansa. si asa il lasam doar maxim o data pe luna.

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput