Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

elefantica multumesc!
nick0le am stare de greata dar nu intensa... ma feresc sa mananc atunci cand simt asta. La sarcina cu Luca au inceput greturile dupa 6 saptamani dar erau mult mai rele. Deocamdata fac fata dar cine stie ce urmeaza. Nu ma mai vait de greata, macar sa fie totul bine!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

NERANTULA.... te rog, confirma-mi predarea programarii de pe 24 iulie la Iosup. Iti raman datoare.

Multumesc!


Andre_lina, eu ti-am tot scris, dar se pare ca nu ai remarcat: am nevoie de numele si numarul tau de telefon ca sa spun la Fortis cine merge in locul meu. Da-mi pe pm, te rog!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)



Ti-am dat PM cu datele mele, MULTUMESC DIN SUFLET!


cu 16+ Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
ne gandim la nume! astept sugestii
primele poze
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=77922

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Elefantica, iesim la cafea, poate in weekend? pup!

cu 16+ Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
ne gandim la nume! astept sugestii
primele poze
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=77922

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Lucia, dr. Tutunaru recomanda triplu test la 14 saptamani; nu recomanda dublu test, cred ca i se pare suficient tt. Unde ai facut dublu test? el recomanda Geneticlab. Acolo am facut eu triplu test cu Alex, acolo o sa il fac si acum Eu m-am programat pe 30 iulie cand am 14 s si 2 zile.

12 + mamica lui Alexandru (04.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Lucia, uite am gasit pe site-ul lui Tutunaru un raspuns legat de trisomnia 18:

Intrebare: Buna ziua! O foarte buna prietena,acum in saptamana 17 de sarcina, a flat in urma efectuarii unor analize (triplu test) ca poate sa nasca un copil cu risc de trisomie 18 crescut(1/50).Ca sa fie sigura ca va avea sau nu un fat sanatos, la recomandarea medicului, a facut un test numit amniocenteza. Fiola cu lichidul recoltat a fost pierduta de catre cei de la laborator, sau nu a fost lichid suficient pt. a se obtine niste rezultate (nu stiu exact).Problema este ca nu i s-a putut da nici un raspuns. Prietena mea nu se simte in stare sa repete testul si sa astepte iar doua saptamani un eventual rezultat. Ce se poate face in cazul asta? Ecografia 3D poate sa spuna cu certitudine daca fatul va fi sanatos sau nu?
Multumesc,
Anisoara
Raspuns: sa stea lnistita. trisomia 18 se vede la orice echo chiar si 2D performant (malformatii multiple). iar fetii nu supravietuiesc decat rareori pana la termen si niciodata dupa nastere.

12 + mamica lui Alexandru (04.06.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Neatza, poftiti la !

Rebiana, esti tare, sa vezi cat m-am vaitat eu de greturi pana acum... si inca nu m-am oprit. Marturisesc ca asta ca ma ajuta nitel psihic, in special ca sunt multe fete aici care ma inteleg perfect. Bine, sunt si fete super norocoase care nu ma inteleg deloc. Le invidiez nitel, in sensul bun, desigur.

Nico de Isabela si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:



Rebiana
, multumesc de raspuns! Mie mi-e cam teama acum sa raman repede, ma gandesc ca nu e organismul pregatit pentru o noua sarcina ..

Andre_lina, sun mai incolo la clinica si iti spun ce au zis.

Inca o data multumiri pentru voturi, mai avem putin si ajungem pe podium!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Eu am facut dublu test in Craiova la Profesorul Mixich(Laboratorul de Genetica Mixich)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:



ce mai faceti fetelor? pregatiti-va ca mai aveti putin si scapati de greturi (cele care inca mai trageti )

lucia2000 ma dau si eu cu parerea: te-ar ajuta sa consulti 2-3 medici diferiti? intr-adevar, copiii cu trisomie 18 supravietuiesc f putin sau pana la nastere, sau ...analizele nu sunt bune. instinctul meu imi spune ca totul e ok la tine, dar mai intreaba si alti dr

o zi racoroasa fetelor!



Mihaela 14+

bebe mic
poze cununie
poze bebe la 11+, 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula



Rebiana
, multumesc de raspuns! Mie mi-e cam teama acum sa raman repede, ma gandesc ca nu e organismul pregatit pentru o noua sarcina ..

Andre_lina, sun mai incolo la clinica si iti spun ce au zis.

Inca o data multumiri pentru voturi, mai avem putin si ajungem pe podium!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)


Eu de ce nu pot sa votez??????

13+

Mergi la inceput