Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Rebiana, felicitari pentru noua sarcina! Imi cer scuze, eu nu te cunosc, dar inteleg ca ai ramas acum dupa o pierdere recenta? Cat de recenta? Ca si eu tocmai am pierdut un samburel drag si abia astept sa culcusesc inca unul, insa mai am de asteptat ...

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Am pierdut sarcina la 6 saptamani, la final de mai. Aveam DPN 13 ianuarie 2010. Am activat (si inca o fac) la aceasta odisee. La inceputul lui iulie am ramas din nou insarcinata, dupa ce dr ginecolog m-a asigurat ca nu am nicio problema fizica (mi-a recomandat sa dozez bine efortul si sa nu ma las afectata psihic de lucruri rele).
Sper sa ai parte de o noua bucurie curand; stiu ca e greu sa treci printr-o pierdere de sarcina!



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

La multi ani, sagetutza!!!!





Elena, 12+

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea." (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Salutare fetelor!!!

Ieri eram mai singura pe aici si am lipsit si eu putin si vio deja ati completat 6 pagini...Am zis eu ca o sa va intoarceti cu multe de povestit de pe unde v-ati petrecut week-endul.

O sa o iau si eu acum incet, incet cu recuperatul ...



Elena, 12+

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea." (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Micki_mica, ma bucur ca te-ai simtit bine la nunti si ca bebe a fost cumintel.

Rebiana27, eu nu te-am cunoscut, cel putin pana acum, dar o veste ca asta ne bucura pe toate cred, asa ca nu pot decat sa-ti urez o sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos tun!!! Bine ai revenit la odisee!

Dastefa, eu am mai reusit in week-end, mai mult restul decat eu , sa mai aranjam cat de cat prin casa, dar tu zici ca eshti abia la inceput asa ca iti urez sa ai muulta rabdare si nervi tari pana se termina cu tot, iar apoi o sa vezi ce frumos o sa fie.

Andre_lina, bine ai revenit!!! Ce sperietura ne-ai tras ...si nu uita ca trebuie sa iesim la o limonada ...k gagicile singure , sa vorbim despre superbebeii de la noi din burtica. Am incercat eu sa iti trimit un PM, dar nu cred ca am reusit , se pare ca sunt mai catastrofa decat credeam.

Catalutza81, succes la eco, sper ca hematomul sa numai fie acolo, dar oricum multa rabdare si daca doctorul iti zice sa stai la pat si saptamana asta, sa-l asculti ca sa se duca de tot hematomul.

Danutza84, o sa iti tin pumnii maine pentru dublu test, dar sunt convinsa ca o sa fie totul bine.

Si pentru toate fetele care au simtit bebe deja...cred ca ma alatur si eu ...aseara cand m-am bagat la nani am simtit asa ca niste bule de aer in abdomenul inferior, dar a fost totul din scurt asa ca nici nu am apucat sa ma bucur foarte tare de eveniment, dar lasa k mai incolo cred ca o sa le simt din plin si o sa recuperez ...abia astept.

Va pupacesc pe toate!!!


Elena, 12+

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea." (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Buna fetele
Azi am luat rezultatele de la dublu test.
Rezultatele sunt urmatoarele:
- Risc Trisomie 21 1:1374
- Risc Trisomie 18 1:614
Rezultatul este negativ dar geneticianul mi-a zis sa sa merg si la triplu test ca-l ingrijoreaza rezulatul de 1:614 desi el este negativ.
Voi ce parere aveti?



eu stiu ca limita de risc este de 1:100 ptr 18. dar daca vei face si triplu test o sa fie mai bine! nu e de speriat ci de verificat. nu intra in panica!

si sa ne tii la curent!

Mihaela 14+

bebe mic
poze cununie
poze bebe la 11+, 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

sigur am sa va tin la curent.
Triplu se face in sapt 17, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:


sagetutza, la multi ani si multa sanatate!

Rebiana, ai greturi deja? Pe mine m-au apucat cam prin saptamana a 6-a. Sper sa nu suferi prea tare din cauza lor.

cris, multumesc, felicitari si tie pentru fluturasii de bebe! Esti o draguta, iti multumesc mult pentru grija, sa stii ca fac eforturi sa mananc si pe urma mai fac niste eforturi sa conving mancarea sa ramana in stomac. Nu intra prea mult, dar zic eu ca deocamdata e bine si asa. Stiu ca orice dr mi-ar face perfuzii, dar dupa experienta de la sarcina trecuta am zis ca nu ma mai internez doar pentru atat oricat de rau mi-ar fi. Astept cu mult interes sa-mi treaca greturile si sper ca bebe e sanatos, asta e tot ce-mi doresc.

unboticutz, danutza84 sunt sigura ca peste putin timp o sa simtiti si voi fluturasii! danutza, bafta la dublu test!

bAly si eu cred ca l-ai simtit pe bebe, felicitari! Of, migrenele astea... si greturile... sper sa-ti treaca repede.

Nerantula, am votat si eu, dar din pacate ramasesem logata cu userul comun de cand am schimbat capitolul... Am sesizat moderatorii, sper sa nu ma baneze. Esti tare draguta ca oferi programarile tale!

larisel, felicitari pentru fluturasi, tu esti cea mai fericita ca o sa simti portie dubla!

masinutza, numarul de saptamani se calculeaza dupa UM. Ai luat foarte bine 1 kg pana acum, nu-ti face probleme. Felicitari pentru fluturasi.

catalutza, imi pare rau ca ai emotii cu hematomul ala, tin pumnii sa fie totul bine! E devreme pentru miscari de bebe intr-adevar, in special ca esti la prima sarcina, dar mai stii? Intre bcf si sex nu e nicio legatura demonstrata stiintific, insa gura lumii zice ca daca bcf-ul e mai mare de 150 e fata, iar daca e mai mic, e baiat.

onitza, felicitari pentru fluturasi! Imi pare rau ca te chinuie greturile, te inteleg atat de bine...

roco si eu sunt tot aproape vegetariana, tot din cauza greturilor. Sper sa nu mai avem mult pana scapam de ele. Bafta sa-ti dea vecinii caise. Cum adica sa stai acasa doar o luna dupa ce nasti? Ce oameni...

Bea, nu stiu sincer cum poti sa te obisnuiesti cu greturile astea, eu sunt la a doua tura si n-am reusit sa ma impac cu ele deloc.

elefantica, felicitari pentru fluturasi!

lucia, eu cred ca e alarma falsa, te astept sa ne dai vesti bune de la triplu test.

Scriu de dimineata la mesajul asta... Azi mi-a fost si imi este in continuare foarte rau...

Nico de Isabela si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

lucia2000 eu nu am mai facut (sunt la primul bebe) dar din cate m-am documentat se efectueaza de obicei intre saptamanile 15 si 20 de gestatie (optim in saptamana 16). ce mi-e 16, ce mi-e 17...

desi, ca si pe voi, m-au rupt analizele de pana acum, mi se pare tentant sa fac si triplu test, daca imi recomanda. asa, ptr linistea mea.

capul sus! am citit o multime de dublu test nashpa si triplu test apoi iesit super ok!

Mihaela 14+

bebe mic
poze cununie
poze bebe la 11+, 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

NERANTULA.... te rog, confirma-mi predarea programarii de pe 24 iulie la Iosup. Iti raman datoare.

Multumesc!

cu 16+ Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
ne gandim la nume! astept sugestii
primele poze
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=77922

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina

NERANTULA.... te rog, confirma-mi predarea programarii de pe 24 iulie la Iosup. Iti raman datoare.

Multumesc!


Andre_lina, eu ti-am tot scris, dar se pare ca nu ai remarcat: am nevoie de numele si numarul tau de telefon ca sa spun la Fortis cine merge in locul meu. Da-mi pe pm, te rog!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=7" target="_blank">Votati leusorul Iedi! (giu1)

Mergi la inceput