Burtici fericite de septembrie-octombrie (107)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Anadomnica, multumesc mult!

33+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:



Claucia, ma bucur ca mai bine fetia , pe mine ma ia cu ameteala numai cand va aud povestind despre cum se simt rau copilasii, sper sa fiu si eu curajoasa cand va fi cazul de prima raceala.

Diana, multumim de update privind miturile. Sunt atat de multe ca e imposibil sa nu se potriveasca macar una la fiecare graviduta

Selen, eu zic merci de pe acum pt relatarea de maine despre curs, am sa citesc cu interes de la munca


Azi am fost harnicuta: spalat pe cap (nu radeti, cele cu par lung si ondulat stiu despre ce vorbesc), facut papa bun si pus 2 masini de rufe la spalat. Ar fi cazul sa ma opresc, nu?



in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå fetelor am ajuns acaså!o zi minunatå...Gratarel, am cules ciresele , mici dar bunute, visine..

Fetelor legat de codite ..multumesc de complimente må faceti så, si ma faceti så imi fac mereu codite, nu mai spun ca sotul meu le adorå..Mereu cand ma vede cu ele imi zice: obelixa mea frumoaså....

Claucia ma bucur ca Alessia e mai bine..

Sper ca si baietelul Cristinei e mai bine..

La capitolul am uitat cum e..Si am si eu niste vise..Si culmea cu sotu...I-am zis eu in primul trimestru nu apoi am prestat oleak in al 2 lea si apoi stop....Nu mai era nici chefff..Acum o fi cheful mai ales dupå un set de vise, dar nu mai e conditie..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Iulika data trecuta ne-am oprit la aproape 37 saptamani

Diana 32 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Iulika data trecuta ne-am oprit la aproape 37 saptamani

Diana 32 saptamani si Peter (3 oct 2005)


..Nu stiu ca eu abia imi gasec locu in canapea cand stau ..uneori am niste dureri de spate de urlu..Si plus de asta sotu meu se cam då rotund ca eu nu vreau si bla bla dar daca ma urc pe el nu cred ca ar vrea fiindu-i fricå så nu se intample ceva..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Ajutooor ... ... nu gasesc sa cumpar uleiul asta pt. masaj perineal la un pret al transportului cat de cat convenabil . Cred ca am sa ma reorientez spre ceva de pe piata locala, daca este.

Doamne ajuta!
25+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!


pai se vorbea de ulei de migdale pentru masaj perineal. pe ala il gasim la alimentara?

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Geani Doamne ajuta sa treaca repede contractiile...

Dana si eu zic ca ar fi o munca mult prea grea cu tradusul. Eventual asa, cand gasesti ceva super interesant, mai scrii o fraza pe aici, scurta, cu cuvintele tale. Si abia astept pozele cu masajul!

Lullaby

Danuta cred ca ai vazut ca si eu am avut dimineata aceeasi dilema ca sunt vreo 4 variante de coperti cu acelasi nume la Spock. Se pare ca e acelasi lucru, doar editiile diferite.

Nu mai stiu ce am vrut sa zic

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Ajutooor ... ... nu gasesc sa cumpar uleiul asta pt. masaj perineal la un pret al transportului cat de cat convenabil . Cred ca am sa ma reorientez spre ceva de pe piata locala, daca este.

Doamne ajuta!
25+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!


pai se vorbea de ulei de migdale pentru masaj perineal. pe ala il gasim la alimentara?

MangaGirl :-) 29+ cu Sasha Laurian
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

www.mariaciubotaru.blogspot.com


la noi la farmacii sau magazine gen plafar.

Mai vorbisem noi acu vreo cateva saptamani de uleiul de la weleda al Iulikai si ne-a spus si ea ca are ulei de migdale. Mi-am cumparat ulei de migdale si astept saptamana 30 . Si tot sper la niste instructiuni mai blande decat ale Katterynei, ca la alea m-am speriat ca trebuie bagat si inauntru .

Fetelor care va comandati din afara uleiul, nu va iese mai ieftin si transportul si produsul direct de la nemti?

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Så ridice mana cine voia reteta de negreså..Dau eu una bunå tare..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 34+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

anamaria, saptamana trecuta a fost Elle foarte pe faza la o intrebare asemanatoare (legat de cererea de compensare de 15%). Raspunsul ei a fost urmatorul: (sper sa nu se supere ca am copiat intr-un document ce a scris si acum o citez )

Eu personal asa voi face: la primul certificat de concediu prenatal voi atasa si cererea cu compensarea pana la 100% din brut.




poate sa sune cam asa


Catre... (numele institutiei)
IN atentia... (PR)

Submsenata... angajata a ... avand functia de... va informez ca beneficiez de concediu de maternitate incepand cu data de ... conform certificatului medical seria ... nr.... si ca sunt indreptatita conform Contractului Colectiv de Munca Unic la Nivel National pe anii 2007-2010 art. 66 (... aici citezi art. asa cum este el in contract...) sa beneficiez de compensarea drepturilor banesti cu procentul de 15% din valoarea salariului brut pe minim 6 saptamani de la intrarea in concediul de maternitate.

Va reamintesc faptul ca contractul colectiv de munca unic la nivel national este mai presus de orice alt contract individual si are valoare de lege.

Va multumesc ... bla... bla.

Cu stima,
Subsemnata


Cine se pricepe mai bine, sa faca sugestiile de rigoare.



27+

Mergi la inceput