FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy

Avaloane ia trece-ma si pe mine cu Fiv 3 in sept-oct la Budapesta, ca m-am enervat!
Pe 10 septembrie am prima consultatie da' ma duc in fortza!
Multumesc.


s-a executat! sa fie cu noroc!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mami-vreau , eu am facut histeroscopiile cu dr. Ion la Giulesti.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

BHCG a scazut la 2.0. Deci s-a terminat aici. Sa vad cum ma adun (caci sunt facuta bucati-bucati) si sa trec la pasul urmator.

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tamaryllis imi pare nespus de rau!!! trebuie sa te aduni si sa gasesti puterea de a continua! nu ai pierdut razboiul, ai pierdut doar o lupta!!! stiu ca e greu, noi iti oferim acum umarul pe care sa plangi dar trebuie sa ne promiti ca ne vei zambi din nou, cat de curand!!! promiti, da??? te pupacesc dulce, dulce, dulce!!!

avalon mersi de info! stiu ca Ion Ionut e medic bun dar acum fug de Giulesti ca din gura de sarpe... Vad ce spune maine seara Albu, la Medlife... In principiu eu voi face cu el histeroscopia... Dar va anunt vineri ce-am facut la consultatie!

goggy ce ma bucur ca te-ai enervat si ca faci urmatorul FIV la Budapesta Ne tinem de manuta in octombrie! yupiiii!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

LUCK - CE BINE AR FII SA NE INTALNIM! In sept mergi la un prim consult? Trebuie sa ai analizele toate la tine asa este cel mai bine
asa mi le`a cerut si mie
Alrak - felicitari pt dorinta de a merge mai departe!
Dannette - impresionanta povestea ta! Sa ai o sarcina usoara si la termen iti doresc din tot sufletul!
alexi - bine ai venit si felicitari pt minunatia din viata voastra! DD sa va aduca o noua bucurie cat de curand!
david1977, mami_vreau - bine ati venit si o sedere cat mai scurta pe aici!
david - si eu trebuie sa slabesc minim 10...ma gandeam sa incerc ciorbita de varza
Avalon * multumim pt noul capitol si pt aranjarea informatiilor
zapp - :( imi pare rau ca vestile nu sunt tocmai grozave. Bine totusi ca ti`a dat o solutie si ce pasi sa urmezi
ioana_p76 - felicitari pt minunea care a aparut in viata voastra
TAMARYLLIS -
iaia - bine ai revenit si sarcina usoara in continuare!
klu - inca un pic si iti vei tine frumusetea in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns david1977 spune:

tamaryllis imi pare nespus de rau pentru nereusita Iti doresc multa putere pentru a putea trece peste aceste clipe ..

goggy multumes mult de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

TAMARYLIS offffffffffff si mie imi pare foarte rau ca nu a fost de data asta dar te voi sustine in continuare si sper sa ma iei ca pe un exemplu sti eu am trecut prin mult mai multe si nu mam dat batuta asa sa faci si tu te rog esti tinara si din pacate asta e singurul mod pentru noi de a avea un bebe.te pup si te string in brate tare tare din pacate doar atit pot sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

tamaryllis, imi pare rau de nereusita ta...oricum este un semn ca se poate

alrak, iubita si eu tot leoaica sunt...dar se pare ca buburuza mica e grabita rau...eu tot incerc sa-i spun ca nu pe acolo este iesirea

Fetelor, se pare ca am inceput sa elimin dopul gelationos sau chiar l-am eliminat pe tot ???!!!...pe hartie a ramas un mic mucilagiu incolor cam de 2-3 cm...am sunat dr si mi-a zis sa iau in continuare antispatice si ne auzim mai pe seara...ca mai poate dura o zi sau poate pana la 1-2 saptamani depinde cat de agitata e bebelina.
Culmea e ca azi dimineata m-am trezit mai bine ca oricand fara nici o durere, fara nici o contractie...aseara am avut asa mici dureri de spate care au trecut cu no-spa.
Oricum, nu ma mai misc din pat...de azi am cazat-o pe mama la mine si-mi aduce pana si masa la pat...ce mai rasfat !!!
Mai am asa mici intepaturi din cand in cand si cate o contractie ratacita dar nu mai sunt durerile de acum cateva zile...vom vedea.
Ma rog sa mai stea buburuza mea macar 2 zile ...atat...
Va tin la curent...

pe toate si va urez sa vi se indeplineasca visul cat mai curand !!!


Klu 36+ Theodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Tamarylis imi pare rau

Mamivreau, dr.Ion e medicul dupa care m-as duce si in cel mai nasol spital posibil... merg de multi ani la dumnealui, mi-a facut 2 histeroscopii, un curetaj pentru sarcina oprita in evolutie, e un obstretician cum rar gasesti si nu pot spune decat ca-l recomand oricui fara sa ezit.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dent spune:

Tamarylis,pacat...,trebuie sa treci peste si sa te gandesti la pasul urmator...

David1977,am slabit 10 kg in cca 9 saptamini.Nu am tinut o dieta anume,dar am consumat multe proteine {carne,oua,branza telemea},cate 4-5 mese pe zi,atat cat sa nu-mi fie foame {nu sa ma ridic de la masa satula}. Paine,paste fainoase,cartofi,orez,dulciuri foarte rar si foarte putin,Miscare,se putea mai multa...dar m-am limitat la "robotit"prin casa. Fructe si legume am mincat,dar in cantitati mici{ unele contin multe glucide}.Stiu ca ar fi mai ok prin sport,dar din lipsa de timp si la 36 de ani nu mai slabesti asa usor,deci aveam nevoie de un regim,plus, eu am si hipotiroidism. De la 85 am slabit la 75,la 1.68m inaltime.Mai am multe kg,dar cu rabdare si "tutun",voi mai da 10.Te si mult succes!

Mergi la inceput