FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_74 spune:

Tamaryllis, - imi pare nespus de rau! Abia am asteptat rezultatul de la test, sperand ca putem sa ne bucuram... Sigur data viitoare! Nu-ti pierde speranta! Ai scris ca te aduni si te gandesti la pasul urmator. Esti de admirat... Esti puternica si lupti si astea iti vor asigura reusita! Toate suntem alaturi de tine!

Avalon - te rog mult trece-ma si pe mine la gravidute. FIV 1 - Szeged - mai 2009 - dr Maria Kriszan - reusit cu .


Nu prea am mai scris, dar sa stiti ca citesc si va bombardez cu ganduri bune! Pe toate!


6 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Tamaryllis, imi pare foarte rau . Iti doresc multa putere ca sa treci cu bine prin incercarea asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Tamaryllis te imbratisez si sunt alaturi de tine! Imi pare tare rau.. iti doresc din suflet sa te refaci repede si sa mai incerci! E tare greu, dar nu trebuie sa iti piezi speranta! Te


Ioana 5+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Klu ce putin mai ai si vei fi mamica! Nastere usoara iti doresc si bebe Theodora sa fie sanatoasa si mancacioasa!
Avalon te rog si eu sa ma scoti de pe lista de aspirante si sa ma treci la gravidute!
Chiar daca nu am ramas prin fiv in Ungaria - desi am 2 incercari la activ- ci natural, vreau sa fiu pe listuta la acest subiect drag mie.

unguroaicele

Ioana 5+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Ptr.fetele care doresc sa slabeasca un regim care la tinut sotul meu si avut efect 5kg in doua saptamani, cu o conditiie dati-mi unul de a ma ingrasa(de mine sa rugat medicul macar 2kg sa mai pun pe mine, am 1,70 si 50kg).Este un regim macrobiotic.
Luni-D-o cafea cu zaharina(sau lapte fara grasimi)
-P-2 oua fierte tare cu spanac fiert sau calit(cantitatea pe care o doresti).
-C-file de vita la gratar cu salata(rosii,salata 1 ling.ulei sare otet)
Marti-D-cafea cu zaharina+ un biscuit
-P-un file de vita la gratar cu salata verde,ulei,lamaie si o fructa de care doriti
-C-parizer(cat doriti)+un iaurt natural
Miercuri-D- o cafea cu zaharina + un biscuit
-P-2 oua fierte tare cu pastai(cat vrei),+rosii+fructa
-C- parizer+salata(rosii,salata,lingura ulei,sare,otet)
Joi -D-cafea cu zaharina+ un biscuit
-P-1 ou fiert,morcov fiert+200gr.branza de vaca
-C-o salata de fructe(cat doriti- fara zahar sau frisca)
Vineri - D- o farfurie de morcov fiert cu lamaie
-P- un peste alb la gratar cu rosii(cat doriti)
-C- un file de vita la gratar cu salata verde,ulei,lamaie si o fructa de care doriti
Sambata-D- cafea cu zaharina+ un biscuit
-P-pui la gratar cu rosii
-C- 2 oua tari +o farfurie de morcov ras(crud)
Duminica -D- ceai cu zaharina
-P- un file de care doresti(fara porc)+fructe (cat doresti )
-C- Liber poti ca mananci orice dar cu moderatie
Regimul il tii 13 zile si a 14 zi mananci normal,poti sa reincepi regimul
De baut 2L de apa plata pe zi
Acum nustiu daca este usor sau greu de tinut acest regim dar sper din suflet sa va ajute.

mami_vreau vad ca esti pe baricate,i-mi pare rau ptr.faptul ca ai de facut o histeroscopie.
ALRAK Iubita ma bucur ca esti OK.
tamaryllis I-mi pare rau ptr.nereusita, dar capul sus si trebuie sa mergem mai departe va fi "soare" si pe strada noastra.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Ioana, felicitari pentru sarcina! Ma bucur pentu tine si iti doresc sa ai o sarcina frumoasa si linistita!
Tamarylis, imi pare rau ca nu a fost sa fie acum! O sa fie bine, ai incredere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

TAMARILYS imi pare tare rau ca nu ai reusit,suntem alaturi de tine si-ti dorim sa te refaci catmai repede
AVALAON multumim mult pentru prima pagina si sunt de acord cu tine in ceea ce-l priveste pe dr Ion.
Bun venit noilor aspirante si sedere scurta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

KLU, ne pregatim de majorete pentru tine, dar eu o rog pe fetita ta sa mai stea putin acolo in burtica, ca sa fie mai dolofanica la nastere!

Ioana, Claudia -am actualizat pagina, sarcina usoara va doresc!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Tot mai multe fete aleg calea Budapestei pentru FIV! Doamne ajuta sa fie FIV-ul norocos pentru fiecare dintre noi.
Citind mesajele fetelor care au avut prima consultatie cu dr. Kovacs ma felicit ca am ales, in sfarsit, calea cea buna.
Nu mai am rabdare pana la prima consultatie, la sf. lunii august.
Deci, hai sa marim gasca de gravidute unguroaice
Avalon, e musai sa te urmam!
Ioana, felicitari si din partea mea, de LucaLuca ma stii ceva?
Tamarylis trebuie sa mergem mai departe, purtam o cruce poate mult rea grea, dar cu ajutorul lui Dumnezeu vom reusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

ioana p76
FELICITARI !!!!
uauuu ce veste buna ,cum ai reusit, ma bucur din suflet pentru tine !!!!!
Iti doresc din toata inima o sarcina cat mai usoara si la temen , Doamne Ajuta !!!!
zapp
imi pare rau ca esti nerabdatoare si trebuie sa mai astepti putin dar gandeste-te si la partea plina a paharului si anume ca ai descoperit acest lucru si il poti remedia inainte de urmatoarea incercare care va fi si cea norocoasa.Mult noroc !!!
klu
o sa vezi ca bebelina o sa te asculte si o sa mai stea 2 zile , oricum eu iti doresc nastere usoara si te astept cu pozici !!!
clipsy
eu incep stimularea la CM din luna septembrie care sper ca o sa vina in primele zile ale lunii .
tamaryllis
stiu ca e greu acum dar trebuie sa te ridici si sa mergi mai departe , oricum sansele sunt foarte mari avand in vedere ca s-a prins acum , ceea ce e mare lucru !
Avalon
spune-mi te rog frumos in urma unei histeroscopii poti sa te trezesti cu hidrosalpinx?
Cred ca am o problema , acum cateva zile m-a durut ovarul stang , care nu ma doare niciodata , si mi s-a parut o durere diferita de ceea ce stiam eu si uite asa m-a apucat frica pt ca ovarul stang e singura mea speranta , nici nu ma gandesc ce s-ar intampla daca as pierde-o si pe asta.
Multumesc !!!

Mergi la inceput