FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Tamaryllis DD sa ajute sa ai maine un beta mare , in crestere.

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Citat:
citat din mesajul lui david1977

Laura Garner multumesc frumos pentru adresa , iar tie Avalon pentru noua pagina de inceput.

Am luat legatura cu dr. Peter Kovacv si sunt tare suparata, trebuie sa slabesc cca. 20kg si nu stiu cum sa slabesc asa de mult ( si repede ) astfel incat sa nu imi afecteze sanatatea. Mai demult am vazut ca se mai confrunta cineva cu aceasta problema si asi vrea sa stiu cum a rezolvat problema. Dupa sase ani de tratamente si dupa doua IA m-am ales cu 40 kg. Daca stiti ceva tratament care m-ar putea ajuta v-asi fi foarte recunoscatoare

Tamaryllis iti tinem pumnii stransi, ai sa vezi ca va fi cu noroc


cred ca te pot ajuta eu dar ar trebui sa-ti activezi PM sau sa-mi dai adresa ta de mail.
Nu stiu cat de repede va fi, asa cum zicea si Balanta nu e sanatos sa te topesti vazand cu ochii. 20 de kg nu se pot da jos chiar de pe azi pe maine dar iti promit ca voi face tot posibilul sa iti ofer o solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

M-am intors de la Budapesta...
Preturile sint cele de pe prima pagina si nu se vor schimba in curand, dar nici nu mi-au zis o data pana la care sint valabile...
M-am intors putin cam necajita pentru ca se pare ca as avea uterul septat...Kovacs a observat ceva in neregula la simplu eco, iar dupa aceea, la histerosonograma a zis ca inclina sa creada ca asa este. Mi-a recomandat o laparo si hsc de diagnostic. DIn pacate, trebuie sa le fac in ROmania, ceea ce ma ingrozeste....of si am sperat sa nu fie cazul.
Fetele din Timisoara, va rog ajutati-ma! la ce dr sa merg pt laparo?? CUm se plateste laparoscopia? intra pe asigurari sau nu? Daca nu, spitalul iti spune un pret? Se da shpaga la dr? cat?
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

si inca ceva: la cat timp dupa histero cu operatie de sept se poate face fiv?
mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Zapp laparo intra pe asigurari, nu te costa nimic. Trimitere, adeverinta de angajat si buletin e tot ce-ti trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, va multumesc pt sustinere. Din pacate, nu mai sper la multe, caci acele pete s-au transformat intr-un fel de ciclu f. redus cantitativ.
La 14.00 voi lua rezultatul de la beta, caci m-am gandit ca trebuie oricum sa il fac, sa imi iasa din cap. Trebuie sa ma pun pe picioare si sa reorientez....voi incepe cu analizele imunologice si cele de trombofilie.
Zapp, eu am facut si laparo (2 la numar) si histeroscopie la spital, cu trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat. Eu am dat spaga doar anestezistei.
Sa inteleg ca nu ai facut pana acum nici una, nici alta?

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

tamaryllis multa bafta azi! nu-ti pierde speranta! iti tin pumnii si abia astept sa ne spui ca beta a crescut corespunzator!
zapp subscriu la ce au spus fetele... laparo nu costa nimic altceva in afara de spaga... daca duci adeverinta de salariat si trimitere de la medicul de familia, intra pe asigurare... in schimb eu am dat spaga la doctor si la anestezist.. si pe la asistente, bineinteles... nu iti pot recomanda medic deoarece eu am facut in bucuresti, la giulesti... la clinica Kaali nu se poate face si laparoscopie? ca eu am intrebat de histeroscopie si mi-au spus ca se poate face si costa 45000 HUF...
david nici eu nu sunt pentru slabitul rapid... mai bine incet si sigur printr-o dieta echilibrata si sport... iti inteleg graba deoarece sunt constienta ca vrei sa ajungi cat mai repede la FIV dar ai mare grija deoarece si o dieta agresiva poate afecta ulterior raspunsul la stimulare... eu iti tin pumnii si sa te ajute Dumnezeu sa scapi de surplusul de kg... am o intrebare: tie cand ti-a spus ca ar trebui sa slabesti? la consultatie?
avalon nu e graba, insa mi-ar placea, cand ai tu timp, sa ma treci si pe mine pe listuta:
mami_vreau - FIV1 nereusit (Giulesti - Marinescu+Dascalescu), urmeaza FIV2 in octombrie (Kaali Budapesta - Peter Kovacs)
multumesc mult!


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

zapp inca ceva... ai intrebat la cat timp dupa laparo se poate face fiv... eu am facut laparo la sfarsitul lunii noiembrie si fivul l-am facut in martie... deci a durat mai putin de 4 luni... si initial trebuia sa fac fivul in februarie dar l-am amanat din cauza unui chist... deci eu zic ca cel mult 3 luni trebuie sa astepti intre laparo si fiv... probabil chiar mai putin... sunt sigura ca iti vor spune si alte fete cum sta treaba!


Edit: acum am vazut ca tu intrebai de fapt la cat timp dupa histero pentru corectarea uterului septat se face fiv... din pacate nu stiu...

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

TAMARYLLIS,
Tin pumnii in continuare. Daca beta se dubleaza e bine, sangerarea se poate opri. Daca nu, oricum e bine, ca totusi a incercat sa se prinda, deci se poate. Sa nu te dai batuta!
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Multumesc mult fetelor!
Pana acum nu am facut histero. Pe Zadori l-am intrebat de cateva ori si mi-a zis ca nu-i cazul. Am facut HSG in timp ce faceam inseminarile, dar toti doctorii la care am fost mi-au zis ca laparo si histero nu sint necesare...
Am sperat ca in urma histerosonogramaei sa nu gaseasca nimic :(
La Kaali nu fac histero, mi-a zis doctorul ca nu au conditiile necesare la clinica.

Mergi la inceput