FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Ala, pete mai sunt, dar nu la fel ca ieri. Ieri chiar credeam ca urmeaza sa imi vina ciclul. Ma doare burta ca si cand mi-ar veni, dar asta stiu ca poate sa fie de bine.
Oricum, nu mai sunt asa stresata ca ieri, caci ma gandesc ca daca bb e bine, beta va creste, daca nu, mai bine asa decat sa aiba ceva probleme.

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ioana, da-mi voie sa te felicit si aici pentru sarcina! Sa ai parte de o sarcina fara nici cea mai mica ingrijorare si la termen!

Mami-vreau, multumesc foarte mult pentru listuta! Am completat si lista de analize acum.

astept sugestii in continuare!



***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

TAMARYLLIS,
Asa te vreau, gandeste pozitiv. Mai e putin pana maine.
Sunt cu pumnii stransi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaia13 spune:

salut,

chiar daca nu am mai scris nu inseamna ca nu v-am urmarit zi de zi.am si eu o problema cu care ma confrunt de cand am ramas insarcinata mai precis de la transfer.am facut acnee pe brate de la coate in sus apoi spatele mi s-a umplut de urticarie.ma mananca de mor.mi-am cumparat mixtura mentolata ca altfel ar zice lumea ca sunt raioasa.a mai patit cineva asa???ceva sfaturi??

7 saptamani cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Iaia ce descrii tu mai degraba pare a fi o reactie alergica... in sarcina nu poti lua medicamente decat cele prescrise de medic, dar poti bea ceai "trei frati patati", este permis in sarcina si mai mult ca sigur iti va rezolva problema pe care o ai.
Sarcina usoara iti doresc!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns david1977 spune:

Laura Garner multumesc frumos pentru adresa , iar tie Avalon pentru noua pagina de inceput.

Am luat legatura cu dr. Peter Kovacv si sunt tare suparata, trebuie sa slabesc cca. 20kg si nu stiu cum sa slabesc asa de mult ( si repede ) astfel incat sa nu imi afecteze sanatatea. Mai demult am vazut ca se mai confrunta cineva cu aceasta problema si asi vrea sa stiu cum a rezolvat problema. Dupa sase ani de tratamente si dupa doua IA m-am ales cu 40 kg. Daca stiti ceva tratament care m-ar putea ajuta v-asi fi foarte recunoscatoare

Tamaryllis iti tinem pumnii stransi, ai sa vezi ca va fi cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Avalon multumim pentru aranjarea primei pagini. Mai jos postez si eu analizele solicitate la Szeged pentru ambii parteneri. Poate sunt de folos.
Atunci cand ai tu timp, te rog sa ma treci si pe mine la aspirante cu urmatoarele date:
ALRAK : sarcina naturala pierduta la 21 saptamani- sept 2007, FIV 1 nereusit- mai 2009 - Szeged, dr Krizsan, FIV 2 pe CM natural nereusit- iulie 2009, Szeged, Dr Kriszan , urmeaza FIV 3 in septembrie Szeged, dr Krizsan.
Multumesc anticipat. pentru tine si pentru gemenuti.
Tamaryllis

Analizele din partea barbatului:
-Teste HIV, HBsAg, anti-HCV
-Spermograma
-Analiza bacteriologica a ejaculatului: aerob, micoze, Trichomonas vaginalis, Chlamydia trachomatis (rezistenta directa)

Analizele din partea femeii:
- Teste HIV, HBsAg, anti-HCV
- Test Papanicolau si testarea sanului
- Testul bacteriologie al secretiei vaginale: aerob, micoze, Trichomonas vaginalis, Chlamydia trachomatis (rezistenta directa)
- Profilul hormonal (recoltare de sange in ziua a doua sau a treia a ciclului menstrual): FSH, LH, PRL, Estradiol

Analize necesare anesteziei generale ( pentru punctie):
- protrombina, trombocite, timpi de coagulare si de sangerare, INR
- hemograma (Hgb, Ht, leucocite)
- Na seric, K seric
- functia hepatica si renala
- urina
- electrocardiograma si examen de medicina interna
- determinarea grupei sanguine si a factorului Rh

tuturor si sa aveti o zi luminata

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

avalon, multumim pentru capitol si pentru prima pagina...arata bestial !!!

tamaryllis, iti tin pumnii sa vii maine cu beta mareeeeeee...

iaia, mai bine ai merge la un dermatolog el stie exact ce tratament permis in sarcina sa-ti dea.

ioana, felicitari pentru sarcina !!!

Despre mine ce sa va spun...nu degeaba sunt in cap de lista la gravidute...se pare ca urmezzzz...cat de repede.
Azi am fost la dr si buburuza apasa de mama focului pe col care este sters si centrat...tin picioarele stranse pana vineri, iar de vineri poate veni oricand ca nu mai suntem prematuri. Dr. mi-a zis ca ne vedem pe 3 august...eu i-am razand ca-i foarte optimist
Sa vina cand vrea ea noi o astetam cu multa dragoste pe iubirica noastra.

Bun venit noilor venite si sedere cat mai scurta aici !!!


pe toate !!!


Klu 36+ Theodora...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

David , nu are rost sa te necajesti, fiindca nu e imposibil sa slabesti 20 de kilograme. Problema e ca tu vrei sa slabesti repede .

Eu am facut sport de performanta pana la 16 ani si apoi a trebuit sa ma las; de atunci, am inceput sa asimilez abolut tot ce mananc, deci imediat pun pe mine. De-a lungul anilor (acum am vreo 33) am incercat "n" cure de slabire si concluzia mea a fost ca la cateva luni dupa incheierea "dietelor minune" in care am slabit mult si repede, m-am ingrasat mai mult decat am slabit cu ajutorul lor.
Mi-am invatat lectia: slabitul lent este cel mai bun (cel putin pentru mine) si de aceea ma mentin de ani buni la 60-62 kg la 1.68 metri (stiu, nu sunt chiar slaba, dar am o greutate normala).
Mie personal, mi se pare rezonabil a slabi 2 kg pe luna.
Ca sa slabesti cam 2 kg pe luna iti trebuie un minim de efort: sa faci sport de 1-2 ori pe saptamana si sa elimini din alimentatie alimentele asa numite "bombe calorice": chipsuri, dulciuri, sucuri din comert etc.

Cred ca atunci cand spui ca o fata de pe forum a slabit recent, te referi la dent.

Iti doresc mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Avalon multumesc mult, pentru postarea pe prima pagina a analizelor solicitate la Szeged si pentru faptul ca m-ai trecut si pe mine la aspirante.
Klu ma rog de pe acum pentru printesa Theodora, o sa fie leoaica (si eu sunt leoaica) , sa fie sanatoasa si mancacioasa.
Nastere usoara, draga mea.

tuturor si o seara linistita

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput