FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

2bobocei, ma bucur ca ai facut aceasta alegere! Vei vedea diferenta... Eu iti doresc sa te intorci cu doi bobocei la purtator (cel putin) si sa te bucuri de aceasta minune pe care o traim toate fetele care am crezut in dr.Kovacs

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Saluti!
Avalon, pagina arata f bine! De mult nu s-a mai ocupat nimeni de ea... Acum info sint structurate si pagina arata frumos. Felicitari!

Tamarylis, nu vreau sa te descurajez dar la mine nu a fost bine cu o val a bhcg de 15 in ziua a 10-a de la ET. Val s-a dublat cateva zile, dupa care a inceput sa creasca lent, pana a ajuns pe la 1500. Apoi a inceput sa scada...La tine poate va fi bine si iti doresc din tot sufletul sa fie asa. Ce vreau eu sa-ti spun e ca indiferent ce se va intampla, aceasta valoare e de bine. Faptul ca e mai mare de 5 arata ca organismul tau functioneaza, ca aparatul reproductiv stie ce are de facut si pana la urma vei fi gravida. Iti tin pumnii sa fie bine de data asta!

Fetelor, eu merg maine la Budapesta si o sa-l intreb pe dr de preturi. Eu stiu ca preturile sint in HUF si nu se calculeaza in functie de cursul HUF/eur al zilei. Ei le actualizeaza la anumite intervale (in sensul ca le ajunsteza in fct de evolutia euro/huf) dar nu le modifica zilnic (in fct de cursul valutar). Maine o sa intreb si va spun exact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Zapp, merci si multa bafta iti doresc!

Pana la urma am ajuns la concluzia ca lista de preturi e una si aceeasi pentru toate cele 3 clinici Kaali, plata se face oricum in forinti si am lasat o singura lista generala. Faptul ca sunt variatii in functie si de procedurile aplicate fiecarui caz in parte, deja acestea sunt detalii si nu are rost sa incarcam prima pagina cu ele.

e ok asa, ce ziceti?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

ALRAKStiu ca esti o luptatoare, vei reusi.
BALANTA TM Cu cea mai mare place vreau sa te cunosc. Daca vin sambtata la un botez la Tm te anunt si ne vedem

CRISIS filmuletul de la botez m-a facut sa plang. Dumnezeu o sa va rasplateasca pentru fapta voastra. Sunteti asa de frumosi, ma bucur pentru voi. ca nu pot veni la mare, mergem la Baile Felix, mama mea nu poate suporta caldura, iar la Felix isi face si ea tratamentul de care are nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dragele mele, pentru ca acesta este subiectul meu de suflet, am intrat sa va anunt si pe voi faptul ca- la doi ani dupa cele 2 fiv-uri nereusite din Ungaria- am ramas insarcinata absolut natural, ni s-a intamplat si noua minunea, multumim lui Dumnezeu! Citeam de atatea minuni care li se intamplau altor fete si desi eram mereu cu speranta in suflet, nu credeam ca ni se va intampla si noua. Dar minuni exista, asa ca va rog dragelor sa nu incetati sa sperati!
Va doresc din tot sufletul sa simtiti ce simt eu acum!

Avalon foarte bine ai aranjat prima pagina, foarte clar si frumos structurat! burtik de gemenasi
Tamarillis te rog sa nu iti pierzi speranta, e valoarea mica dar E acolo si roaga-te sa creasca! Doamne Ajuta!
2bobocei alegerea facuta sa fie cu mult mult noroc!
Gyongy concediu placut!
Liana si micuta Anne Marie Catalinava si va mai astept cu poze! Printesa cred ca e din ce in ce mai frumoasa!

Tuturor fetelor va doresc mult mult noroc si va trimit multi

Ioana 4+

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Ade , eu am o slabiciune pentru tine fiindca tu ai fost cea care m-a incurajat legat de dr Craina, cand eram incepatoare atat pe forum cat si ca pacienta lui; eram satula de ginecologii din Timisoara si la finele lui Martie m-am dus pentru prima oara la dumnealui, cand mi-a vazut chistul ovarian care in ultima vreme imi dadea dureri violente, mi-a spus scurt pe doi: "cum iti vine CM luna viitoare, ma suni si programam laparoscopia"; in sinea mea imi era teama, fiindca abia il cunoscusem si el deja imi vorbea de laparoscopie. Apoi m-am inscris pe forum si tu m-ai sustinut moral si datorita tie, toate incertitudinile mele legate de faptul ca desi abia il cunoscusem, urma sa ma las pe mana lui sa imi scoata chistul, s-au dus; dupa ce am devenit de-a binelea pacienta dumnealui, mi-am dat seama ce suflet are si am vazut luna de luna la monitorizari, cat de mult se implica si ii pasa: de exemplu, luna asta, cand a vazut ca in seara din Z13 a CM mi-a pocnit foliculul dominant de 20 mm si ca endometrul crescuse la 11 mm, se bucura de ziceai ca cine stie ce vazuse la ecograf . Ca sa nu mai zic ca nu stiu prin ce miracol mi-a indepartat chistul de 5-6 cm asa incat la 3 luni de la laparo ovarul stang e complet refacut; nu ar zice nimeni ca 4 ani a purtat pe el un chist mare...Mai rar asa ginecologi in TM.
Ti-am lasat si un MP. x4 si sper sa ne cunoastem in curand.

Ioana_p76, te mai felicit o data si aici pentru minunea pe care o traiesti .

Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Multumesc, fetelor!
Zapp, ce ti-a zis medicul referitor la ceea ce s-a intamplat? Stiu ca fiecare organism e unic, dar....
Ai avut si pete?

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Tamarillis, eu zic sa nu te mai gandesti la ce e mai rau; explicatii nu se pot da, mie Zadori nu a stiut ce sa imi spuna, de ce a scazut valoarea, ei nu pot sa iti dea nici o explicatie mai ales la o sarcina asa mica; cred ca si zapp o sa iti spuna acelasi lucru.
Cel mai bine e sa stai cumintica si sa astepti.
Referitor la pete, eu am inceput sa am sangerari usoare, cateva picaturi, dar asa cum ai spus fiecare organism reactioneaza altfel.
Stai linistita si roaga-te ca bebe sa fie viguros si sa se prinda bine.


Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

TAMARYLLIS,
Nu te mai stresa, asteapta beta de maine. Nu cred ca poate cineva sa-ti dea alt sfat. Trebuie doar sa ai multa rabdare si sa continui tratamentul. Speram ca va fi bine. eu stiu pe cineva care a avut beta 8 in ziua 8 si acum e o mmica superfericita. Ti-am mai spus, nu conteza valoarea, conteaza ca ea sa se dubleze la 48 de ore. Mai ai pete?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

camy bine, bine... daca te superi atunci nu il mai iau pe dom' doctor acasa! Oricum vad ca suntem destule pe lista lui de paciente asa ca interzic oricui sa il ia acasa pana nu ne rezolva pe toate! s-a facut?
tamaryllis eu zic sa nu te descurajezi... valoarea e mica dar arata cu certitudine ca esti insarcianat! acum trebuie sa vedem evolutia acestei valori... ma rog pentru tine si iti urez multa, multa bafta!
ioana felicitari pentru bebelache din burtica!

avalon esti o minune de fata!!! cum ne ajuti cu toate informatiile necesare!!! prima pagina e super!!! mai este nevoia de lista cu analizele minimale cerute de cei de la budapesta? eu le postez aici:

KAÁLI INSTITUTE
1125 Budapest Istenhegyi út 54/A
www.ivfpregnancycenter.com


Test required for IVF-ICSI treatment:
- FSH, LH, estradiol, PRL, TSH hormone levels day 2-4 of menstrual cycle
- Pap smear (from within 1 year accepted)
- Cervical culture for Chlamydia
- Rubella screen
- HIV, hepatitis B and C screen (both partners)
- Complete blood count, liver function tests, sodium, potassium, Creatinine, ECG
- Semen analysis
- Uterine cavity evaluation (we usually perform ourselves during the initial visit [saline sonohysterogram, a quick, simple, painless ultrasound evaluation]. We also accept hysteroscopy results performed by others.)


Laura

Mergi la inceput