FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

dariada acelasi raspuns l-am primit eu de la Dr Kovacs m,adika sa ma duc la Dr Krisza si am acceptat o sa ma duc la consultatie pe 4 sep.
Sper sa fie un inceput bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ma bucur de alegerea pe care ai facut-o, Rubia! Ai ales niste profesionisti si nu vei fi dezamagita, chiar daca te va consulta alt medic decat dr.Kovacs. Tin pumnii

Dariada, desigur ca tocmai seriozitatea dr.Kovacs l-a facut sa iti recomande alt medic din clinica, si nu sa te amane cand este dumnealui disponibil. Cred ca ar trebui sa faci o mica comparatie aici, un mic "test": suma maine la clinica Gynera din Bucuresti pentru o programare in vederea unei consultatii pentru fiv. Vei primi programarea in octombrie cel mai devreme. Iar fivul il vei face undeva prin decembrie-ianuarie. Dupa aceea vei vedea lucrurile din cu totul alta perspectiva, ca arabul din bancul cu camila... daca nu-l stii, ti-l scriu eu sa mai descretim fruntile pe aici

Sufletel, am trecut 2 pensiuni pe prima pagina. Eu am fost la ambele. Amandoua au un raport bun calitate-pret, de aceea le-am si trecut acolo. Cel mai ieftin insa a fost la a 2-a pensiune, rezervarea am facut-o cu 2 luni inainte pe site (plata cu cardul bancar) si ne-a costat 26 euro pe noapte mic dejun inlcus (bufet suedez), parcare, sauna, internet, TV incluse in pret. E adevarat ca a trebuit sa prelungim cu 2 nopti cazarea si am mai platit 50 euro pe noapte la receptia hotelului. Consulta site-urile pe care le-am pus pe prima pagina, hotelurile modifica preturile in functie de mai multi factori (sezon, etc) si uneori ofera discounturi daca plata se face cash.

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Hai, zii bancul ca trebuie sa ne mai descretim

Am intrat din nou in joc, asa ca aseara am compus un e-mail catre Kovaci - este adresa de pe prima pagina, aceea cu info@.... ?
Eu as vrea pe la sfarsitul lunii septembrie, sa vedem ce o sa iasa .



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Luck, eu din pacate nu pot incepe atat de devreme. In primul rand nu mai am concediu de odihna, si medical tot mi-am luat...parca nu mi-as mai lua anul asta. Dar o sa-i scriu dr-lui sa ma programeze prin ianuarie, sa imi asigur locul!
La cine mergi pana la urma?
Bitza, eu la Szeged am dat fara transport 10.000 RON, suma in care a intrat tot(tratament, cazare, masa, proceduri...chiar si 2 parfumuri si mici cumparaturi). Acum depinde si de tratament, caci eu am folosit de ex. 6 decapeptyl de 1 ml, un singur pen de Gonal F si 5 fiole si jumatate (deci am cumparat 6) de Merional.
In functie de analizele hormonale, tratamentul poate fi mai scump sau mai ieftin.
Oricum, iti garantez ca nu te jupoaie ca in Romania, ci o sa ramai placut surprinsa din acest punct de vedere.


incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tveety spune:

Am o intrebare: sunt ceva analize care sunt gratis la noi? aici ma gandesc la analizele cerute la Kaali la inceputul tratamentelor?

Ah...cati bani ne trebuie pt a avea un bebe si cand ma gandesc cati omoara fatul doar ca asa a nimerit ca a ramas gravida

http://lt2f.lilypie.com/bYtnp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Avalon, iti multumesc mult pentru informatii.... Suna foarte avantajos 25-30 euro/noapte...
Insa eu am intrat pe site-urile acestor pensiuni si am gasit tarife de aprox 70 euro/noapte ... Mi se pare mult ...as dori ceva pana in 50 euro ... pe net gasesti cazari ieftine in Budapesta, dar mi-as dori sa ma cazez intr-un loc deja testat de cineva ...Cine stie ce surprize mai am pe acolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


buna dimineata

eu pentru voi sunt o aparitie noua....voi pentru mine sunteti niste prietene de demult.....va citesc de un an si jumatate
in general va cunosc povestile....m-am bucurat pentru reusite si am suferit la esecuri in egala masura alaturi de fiecare in parte

eu am 33 de ani,sunt din Bucuresti,in urma a 2 sarcini extrauterine singura noastra sansa de a avea un bebe a ramas FIV-ul
am facut in Noiembrie 2007 un Fiv simplu,la Medlife,cu DR.Predoi Silviu,nereusit din pacate,iar in Mai 2009 am facut ET de crio-nereusit si acesta

acum am hotarat sa mergem in Ungaria pentru urmatoarea noastra incercare,am obtinut o programare la DR.Kovacs pe 30 Septembrie si asteptam cu nerabdare intalnirea cu dumnealui.

am luat aceasta decizie in mare parte cu ajutorul vostru,urmarind experientele voastre avute acolo,aflandu-va parerea despre medicii de acolo,am avut si o comunicare foarte buna si prompta cu DR.K pe mail.....asadar iata-ma in calitate de aspiranta la statutul de graviduta,obtinut in Ungaria

o zi buna va doresc tuturor
va imbratisez si va sarut cu drag
sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Buna,

Eu am rezervat camera in Budapesta la hotel Mediterran 4* cu 34 euro pe noapte. Nu am stat niciodata in acest hotel dar am citit pe net parerile turistilor care au stat acolo (pe www.tripadvisor.com) si mi s-a parut un raport bun calitate-pret. Daca mai aveti rabdare pana la sfarsitul lui august pot sa va spun impresii la prima mana. Parerile postate pe tripadvisor.com mi se par in general pertinente. Eu, inainte de a rezerva un hotel in strainatate, am citit intotdeauna review-urile de pe tripadvisor si mi-am putut forma o parare despre hotel inainte de a ajunge acolo, parere care apoi s-a confirmat. Sper sa se confirme si in cazul hotelului Mediterran. Referitor la Mediterran, am inteles ca nu e chiar de 4* ci mai mult spre 3*, dar totusi... la 34 euro chiar nu ma asteptam la 4*.

Sper sa va fi fost de ajutor,
Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


fetelor......ajutor
cina ma poate ajuta cu traducerea in engleza a urmatoarei expresii???

ostiumuri tubare permeabile

ostiumurile alea imi dau dureri de cap

imi traduc toate analizele in engleza....muncesc de 3 zile ca sclava la ele ca am un dosar cat toate zilele...da aproape le-am dovedit

trebuie sa ne prezentam cat mai ordonat si cat mai bine la dl. dr.,nu-i asa???

va pup.....mai vin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

SAMIRA bine ai venit printre noi si sedere cat mai scurta.
Referitor la pretul unui FIV la Seghed ,normal ca depinde de la caz la caz, mie Zadori mi-a facut un calcul estimativ undeva pe la 1700-1800 de euro incluzand tot tratamentul si toate procedurile.
Tinand cont ca am o prietena care a facut 2 la Giulesti si a costat-o 120 milioane una, eu zic ca e un pret bun,acum depinde si de la ce distanta venim fiecare ca sa adaugam si drumul,eu de la Pitesti-Seghed fac 570 km.
Poop toate fetele

Mergi la inceput