FIV in Ungaria - 61

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupy76 spune:

Multumesc ALRAK .
CLIPSY te-ai programat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Fetelor, suntem in aceeasi formula...colul meu fara cerclaj se tine bine...inca inchis; dr. mi-a spus ca nu am eliminat tot dopul gelatinos ca o sa mai elimin ceva...buburuza este bine, misca la greu, bataile inimii sunt bune 156, tensiunea cam mica 9/6, lichid suficient; l-am intrebat daca ne vedem joi ca-i de garda si mi-a zis sa lasam copilul sa vina cand vrea el nu cand ne este noua mai comod...a ramas ca ne vedem vineri dim pentru un nou control si stabilim atunci ce si cum asta daca nu ne face vreo surpriza...

pe toate ...


Klu 37+ Theodora...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon
In Ungaria se gaseste insa merional (echivalentul menopurului) care costa echivalentul a 30 euro fiola.
Avalon 22+ [/center][/teal][/font=Georgia][/i]


Eu am dat 1931 de forinti pe o fiola de merional 75, deci mult mai putin de 30 euro. Sau vb de alt gramaj?


Editez: M-am bagat ca musca in lapte, caci nu am citit si ce a postat Luck referitor la preturi.
Asa ca scuze, dar nu am vrut sa sterg mesajul!
Eu am luat toate medicamentele din Ungaria.
Gonal F 450 la pen a costat 50.174 forinti, sa va faceti o idee.
Luck, da de logest era vorba. mai sunt, cum nu?
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Avalon
tamaryllis
nu ne vedem in septembrie la Szeghed?
Alrak
supeeeeeeerrrrr veste cu PGD , sa traiesti , bine de stiut !!!
FETELOR
daca ar trebui sa incep sa iau AC trebuie obligatoriu prima pastila din folie in prima zi ?
Va intreb asta pt ca eu am AC luate din Ungaria dar primele 3 pastile sunt folosite.
Daca as putea incepe cu urmatoarele disponibile ar fi ok pt ca ulterior as ruga-o pe candy sa-mi mai aduca o folie in 10 august cand merge ea in Ungaria.
Multumesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Klu
luck si eu voi fi in septembrie in Szeged.

tuturor

Doamne Ajuta-ne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

Buna seara, fetele!
Offfff, sunt in butoi rau de tot, fir-ar sa fie!
I-am scris drului Kovacs pt o programare in sept. si mi-a raspuns ca el nu e liber, dar ma poate vedea dr. Krizsa. Vi s-a mai intamplat asa ceva? Sa va paseze altui medic la prima consultatie? Mai ales cand era vorba de o consultatie cu intentia de a face FIV... Nu stiu ce sa mai cred. Eram convinsa ca este un dr. serios. Plecasem la "drum" spre marea aventura a fivului la Budapesta cu mare incredere ca sunt oameni de cuvant, profesionisti si totul va decurge bine.
Imi cer scuze ca va necajesc cu problema mea, dar ma gandeam ca poate s-a mai aflat cineva in situatia asta...
Multumiri celor mai vechi de pe acest site pentru incurajari si informatii!
O seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariada spune:

Sufletel, multumesc mult pt. incurajari si explicatii in privinta CM. Pana la urma asa e, mergem la noroc la prima consultatie... nu stim cand vor vrea rusii sa vina: inainte, atunci, dupa...
Iti urez MULTA, MULTA BAFTA! Sa fie fiv-ul NOROCOS!
Cate o tuturor! Sunteti niste fete super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor..ma refer la cele care au luat drumul budapestei..cine mai are programare pe 14 septembrie??..sami zica si mie

sa stiu cu cine ma mai intalnesc acolo..poate ne vedem la o cafeluta unguresaca in BUDAPESTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui dariada

Buna seara, fetele!
Offfff, sunt in butoi rau de tot, fir-ar sa fie!
I-am scris drului Kovacs pt o programare in sept. si mi-a raspuns ca el nu e liber, dar ma poate vedea dr. Krizsa. Vi s-a mai intamplat asa ceva? Sa va paseze altui medic la prima consultatie? Mai ales cand era vorba de o consultatie cu intentia de a face FIV... Nu stiu ce sa mai cred. Eram convinsa ca este un dr. serios. Plecasem la "drum" spre marea aventura a fivului la Budapesta cu mare incredere ca sunt oameni de cuvant, profesionisti si totul va decurge bine.
Imi cer scuze ca va necajesc cu problema mea, dar ma gandeam ca poate s-a mai aflat cineva in situatia asta...
Multumiri celor mai vechi de pe acest site pentru incurajari si informatii!
O seara frumoasa.


Dariada, dr Kovacs e un medic foarte serios si profesionist, dar cum in ultima vreme multe fete din Romania au decis sa mearga la el, a devenit aglomerat (plus ca are multe paciente si din Ungaria, tara in care statul subventioneaza cateva proceduri FIV, deci si de acolo vin destule); nu trebuie sa te superi, el a avut o reactie foarte normala pentru situatia curenta de la Budapesta, unde s-a aglomerat; e normal ca pacientii, la un moment dat, cand devin foarte multi, sa fie distribuiti intre medici.
De aceea, mi se pare foarte corecta propunerea pe care ti-a facut-o si anume de a merge la un coleg de al lui, in conditiile in care el este ocupat in luna Septembrie. Daca ar suprapune programari cum se intampla in alte clinici, am ajunge sa stam cu orele pe la usi si nimeni nu vrea asta.
La Kaali Budapesta alaturi de dr Kovacs mai sunt cativa medici (vreo 3-4 parca) tot specializati in infertilitate (printre care si dr Krizsa), toti folosesc aceleasi proceduri, aceeasi aparatura ca si dr Kovacs. Eu daca as fi in locul tau, as accepta sa merg la dr Krizsa.

Si da, a mai fost o fata de pe forum, careia, la fel, i-a propus sa mearga la un coleg de-al lui (parca saboupetruta se numea fata) si din cate retin de pe un alt topic, fata a fost multumita de medcul repectiv.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui pupy76

Multumesc ALRAK .
CLIPSY te-ai programat ?


Nu mi`am facut programare pt ca nu cum sa stiu cand imi vine cm. Trebuie sa merg in a 2-a zi a CM
trebuie sa mai las un cm sa treaca sa imi refac analizele hormonale si apoi pe urmatorul cm trebuie sa ma prezint in z2 la dr

Mergi la inceput