Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Monicutza, da m-am intors, ei mai stau pana pe 8 august.Tocmai azi am vorbit cu ei si la test de urina a iesit o alta bacterie

Cge, m-ar interesa, insa nu prea stiu daca ne descurcam cu transp, multumesc ca te-ai gandit la noi vorbesc cu sotul meu si-ti spun, dar cred ca ei au deja candidat ...

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Monicutza

Ica, sanatate puiutei tale…nu ne povestesti cum a fost in Ro ? …erai asa emotionata si nerabdatoare sa te duci…

Dana , eu am fost o singura data in tara de cand am venit aici ...si jur ca partea cu cadourile e ultima chestie la care ma mai gandesc data viitoare...daca ma mai gandesc si la asta ..poa' sa se supere, sa tune si sa fulgere...nu mi-as mai bate capul cu nimic, ca nimic nu ii mai multumeste...si daca acum 5 ani era asa...imi inchipui acum cum e cand au de toate..apropo de «implinirile» marete din Ro, eu una nu sunt ff impresionata, pt ca le consider lucruri normale care trebuiau sa se intample demult...e ca si cum, poate un pic fortata comparatia, se descopera si acolo apa si sapunul ...sau internetul...dupa parerea mea nu se intampla decat lucruri firesti de care oricine are nevoie in ziua de azi: de la accesul la un supermarket,la accesul internet sau la niste haine mai de calitate, altele decat cele de la talcioc...nu prea imi vine sa ma impaunez cu astea, as vrea sa aud altele.. despre invatamant, despre sanatate, despre infrastructura, despre un litoral cu care te poti mandri, etc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Oana... piata Jean Talon scrie pe mine! Ca si-asa n-am ajuns inca acolo, gospodina prima-'ntiia cum sint! Multumesc frumosc, chiar ma duc!

Pucku, cum e Stef? Ati mai fost la dentist?

Dana, cica mare trecere au lanternele alea cu manivela, de se auto-incarca, vorbesc serios! (Cred ca de la Canadian Tire o avem pe a noastra).
De ai prieteni care se au bine cu franceza: DVD cu Tetes-a-Claques, iara la mare pretz.
Daca mai aud de ceva iti zic.
Sa-ti dea Dumnezeu ca, pe linga toate aniversarile, sa ai si revederea cu tatal tau!

Ella-Seb, da, da, da! Daca fetita iese din tara cu pasaport romanesc, sa nu uiti de adeverinta de la tatal fetitei, canadianul vreau sa zic. Tocmai am discutat cu o prietena care a ratat avionul, a cheltuit 1000 de dolari aiurea pt. ca n-a stiut de adeverinta si, pe cind sa iasa din Otopeni, cucu, ca n-au lasat-o. (Ei sint rezidenti, circula cu pasapoarte romanesti!).
Despre situatia cu copilasul tau cel mare... cred ca cel mai bine ar fi sa trimiti un email la ambasada.

Mona! Mona, sa-ti dea Dumnezeu sanatate!!! Ca fix asa ma innebuneste de 17 ani Colegu' cu clatita si urda si urda si clatita! Miine, pe cuvint ca da, si tot bag un tort din asta! (Cred ca o sa pun Ricotta, pe aia o folosesc in loc de urda de cind sintem aici... Western ala nu prea ne-a placut cind am venit, dar parca poti sa stii, e posibil sa fi fost si sub influenta lu' :Bleah, mincare de Canada!!!" I'll give it a try!

Au, au, au! Paprikashu' meu, e pe foc de-o ora, in kukta, m-am tirat, spre ca mai e comestibil ca mi-era super - pofta, cred ca n-am facut de ani de zile!!!

Paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ktrinelu', de=al tau ii spun lui Octav. Asta astept si eu sa aud din partea aia, si am o lista lunga... ca de aia am plecat se pare, dar unii uita.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Moni, Maru ; Moni, enjoy momentul cu mutarea, eu am practicat sportul in 2003, 2005, 2007 si 2008 (din casa-n casa ) si parca-mi lipseste vara asta:))

tocmai m-am intors vie si nevatamata dintr-o expeditie de job prin centrul Montrealului fitziala toata ziua , pentru mine e victorie mare, prima data sofez prin buricul tirgului, Montreal ;

Mona, sar"na de reteta, i-am predat-o sora-mii deja; facem noi foame la greu dupa 21 august

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Ok. Monicutza, intelesesem aiurea.

merci de idei in continuare, eu le tot notez pe o foaie. Am cumparat si biletele, acum e fapt implinit.

Simonna, habar nu am de ce lanterne zici tu, o sa-mi intreb soata.

Plecam cu British si avem doar 2 ore intre avioane. Stiu ca Heathrow e ca un mic orasel, sper sa prindem legatura ca altfel nu stiu ce pateste soata in aeroport. O astept pe simi ca ea a plecat cu acelasi avion si era necajita la plecare ca avionul de Mtl avea deja o ora intirziere.

Ktrinel
, si eu sunt nerabdatoare sa vad Romania dupa 10 ani.

Azi a fost o zi superba, si piscina mea are acum 27 grade, asa ca va las, ma duc sa fac a doua baie pe 2009.

Pe miine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Dana cu British stiu doua persoane care au pierdut legatura la Londra pentru ca avioanele au avut 2 ore intarziere si in momentul aterizarii in Londra, decola legatura spre Bucuresti. Iti mai zic si la mama cand pleaca, tot cu British.
Sa fie intr-un ceas bun decizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Fetelor vin cu o intrebare. Aveti cumva in Bucuresti pe cineva la vreo agentie de turism? Sau vreo agentie de turism serioasa. I-am trimis mamei bani cash sa-si ia bilet si i se pare ca agentia de unde am luat ultima data bilete nu mai e serioasa. I-a spus ca cica nu poate sa-i vinda open ticket decat daca este mai scump. In fine, ea nu a mai gasit-o pe tipa cu care a vorbit acum 2 ani (anul trecut i-am luat de aici bilet dar am zis sa-si ea ea de acolo anul asta). Saptamana asta ar trebui sa-si ia biletul. O sa mai incerc maine cu o agentie si de nu...vad eu ce o sa fac.

Va multumesc foarte mult!

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Am intrat si io sa va dau binete si cate un pup, va citesc la ordinea zilei (la papa de la ora 11 de obicei), doar ca sta asta micutz agatzat de mine toata ziua (si noaptea, da' aia nu se pune ca dormim imbratisati ). Ma gandesc ca pe la 6-9 luni se mai si da jos din wrap, nu?

Dana, eu nu tin poze pe net decat pana le visioneaza cine trebuie. Si cum ala era albumul pe care l-am pregatit pt familie si prieteni, odata ce mi s-a confirmat ca a fost vazut de cine trebuie am scos pozele. Dup-aia am sters si emailul ca ducea nowhere. Da' mai pun altele, stai un pic doar sa gasesc niste minute sa le motrosesc.

Nu mai stiu ce mai vroiam sa zic altceva decat ca fost-am si io la cluj azi vara, inclusiv la mallul ala, dar mie mi s-a parut totul ca o piesa de teatru proasta. Sorry de ofence...

Dana, ma bucur ca mergi in final, sper sa fie bine tatal tau pana atunci si sa petreceti sarbatorile fericiti impreuna.

Acu' ma duc ca mai am de bantuit pe la alte cateva subecte si sper sa ajung. Ca'l aud acu in monitor cum se foieste si suspina de dor deja.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

MQQM pupici la Oliver. Si negociaza si tu cu el....
Eu negiciez asa de prost ca nici acum la 3 ani nu am reusit sa-l desprind de mine

Monicutza La Multi Ani !!! Aylin
Te felicit inca o data pentru casa, nu-mi aduc aminte daca am mai facut-o...
Ica bine te-ai intors.
Eu mi-am luat ramas bun de la Montreal, am fost si pe munte, si la ferma la Laval.... Mai ca imi dadeau lacrimile
Mai am doua zile pe aici si apoi plecarea... Si am mai avut si revelatia ca luni incep serviciul

Mai aveam de raspuns, dar la mine e ca la nebuni in casa, mai sunt o gramada de amanunte de reglat.



Mergi la inceput