Sezatoarea canadiana (150) Bun venit Mara Nicole!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Cu intarziere, bun venit pe lume Pepitzel si Mara Nicole! felicitari si mamicilor si La multi ani puiutilor sarbatoriti

Diana, , calatoria a fost bine, dar cam lunga. Tu cum te-ai descurcat?

Am vazut pozele puse, si printre vad si cele de la intalnire din 2007, si dupa ce ma uit si zic- ia uite, Simona nu pare deloc gravida, si ma tot intrebam pe unde ati fost, realizez ca erau din alt an

Cge, ce mai fac parintii? Mama s-a adaptat, ca si sora Anei, chiar inainte de plecare

Monicutza, , lasa ca trec toate. Unde v-ati mutat?

Pitilache, mi-au placut pozele, Isa e tot mai mare si tare frumoasa.

Stiu ca mai era ceva, dar ce nu mai stiu ...

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Monicutza, si mie imi plac mult, mai ales al doilea, e una din melodiile mele preferate de la ei (asa faceam cind ascultam melodia asta intre minutul 3.42 pina pe la 4.34, eram in transa). Acum nu-i mai ascult decit foarte rar, am descoperit alte trupe care imi plac mai mult, dar stii cum e, prima dragoste nu se uita. A stat Octav o jumatate de noapte ca sa ia bilete la Metallica, pentru mine, ca el nu e adeptul unei astfel de muzici, dar nu a reusit. Eu nici nu am stiut ca vine, dar el era tare suparat ca nu a reusit sa ia bilete, nici acum nu i-a trecut.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Monicutza, welcome in my world!
Da pe de alta parte eu am inceput sa enjoy cand nu sunt bagata in seama, sa ma strecor printre crapaturi..
Mai ridic vocea in cazuri de genul Loblaws, da de multe ori zic ca nu se merita sa le fac eu educatie...
Sa mai zic ca sefa ma considera extensia ei si parca ar vrea sa stau cate ore sta ea la munci? Ii dau ignore masiv si imi vad de mine...
Acu cu ai mei acasa, sunt si mai invizibila...Andrei e in plin plan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Ica v-ati intors? cum a fost vacanta? ce mai face Christine? mai are probleme cu infectia aia?
Noi am cumparat o casuta in Laval-des-Rapides, dar ne mutam peste o luna. Abia astept sa plec de la bloc, pe Bois de Boulogne nu mai este de trait, incep camioanele si masinile de gunoi sa faca galagie de la 7 dimineata pana la 23 seara, indiferent de zi. Ni s-a luat de galagie, acum ca vedem peste ce dam acolo

Nelia mi-ar fi placut un concert gen S&M, nu din ala cu mii de oameni imbrancindu-se... prefer sa ii vad la tv decat cu disconfort dar eu sunt mai comoda... vreau muzica rock in conditii de opereta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Maru de asta vorbeam... cum poti? am senzatia ca imi pierd calitatea de om daca ma fac "nesimtita", daca ma oblig sa nu ma deranjeze ce ma deranjeaza . Simt ca e ca si cum mi-as scoate ochii, sa nu ma mai deranjeze ce vad .

In alt plan de idei, l-am aranjat pe al meu sot, munceste part time la mine la servici , s-au gandit sefii mei sa il puna la treaba. Noroc ca nu este decat temporar, pe perioada vacantelor... ca era prea mult si acasa si aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Monicutza, cum fac? ma cam saturasem sa fiu eu cu ultimul cuvant, asa ca le-am mai lasat in plata Domnului...
Acasa, la orice decizie, mami stie cel mai bine...mami decide...Victor considera ca trebuie sa imi ia apararea in fata a lor mei, chiar si atunci cand ei glumesc...
La servici, daca ajung devreme e firesc, daca intarzii 10 min peste 8, tre sa zic de ce...pai e la mintea cucosului, traficul. La inceput ma mai enervam, acu, ma duc direct tinta si ii zapacesc cu amanunte referitoare la trafic...
Sefa e obsedata sa micromanagerieze tot, asa ca daca la inceput ma ofticam, acum imi dau seama ca de fapt, ea raspunde daca ceva nu iese cum trebuie, nu eu...
Tare m-am ofticat ca Victor nu si-a gasit job, m-am consumat, am plans, si sa stii ca am avut sprijin, nu m-am simtit ignorata, dar crestea furia pe el. Acu e student, mai are un pic si termina, are numai A, e foarte dedicat, ii plac notele mari, munceste cu sudori pe proiectele ce le are de dat, ei, si daca pana acum nu vvroia sa se apropie de comp sa se perfectioneze, acum ma cheama si imi arata ce a mai invatat, verifica daca eu stiam aia sau nu, e mandru de viteza lui de typing, sta nopti intregi si munceste pe teme...
Acum astept sa termine scoala, poate o gasi ceva de prima urgenta, si apoi sa se uite spre domeniul lui, daca gaseste sa intre intr-o companie mai mare si sa creasca, iar e bine...
Stii cand ai senzatia ca lumea e pe umerii tai la decizii, dar altfel nimeni nu te vede?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru
Stii cand ai senzatia ca lumea e pe umerii tai la decizii, dar altfel nimeni nu te vede?!


Da, prea bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

vad ca nu sare nimeni nu visine

eu sunt groghi azi, ca nu prea mi-am facut somnul, si am asa o stare de moleseala

Dana sa ne povestesti impresii din romania dupa 10 ani, atunci vreau si eu sa merg, adica peste inca 3 ani de acum, si-mi fac curaj de acum, de parca m-as duce la taiere
nu ma atrage nik, citesc pe dc si ma i-a cu tremurici....ii drept ca nu am nici familia unita, ma refer la unchii si matusi, verisori, ei se asteapta ca ma duc cu 3 valize de cadouri pt fiecare eventual, si le mai dau si bani, ca aici cresc pe gard si sa nu ma vaiet ca mi-e greu, ca daca pot sa-mi i-au masina cand vrea muschiul meu, chiar daca in rate, nu am dreptul sa ma plang

Nelia cu prima ocazie la Montreal, ma duci acolo la peruvieni? aici nu am vazut magazine din acestea, in Toronto da, si le duc lipsa, vreau si eu camasi de la ei, sunt asa comode
tu scrisesei o reteta de linte, mi-o mai dai odata? ca as face o mancare, chiar si supa de linte

eu am intalnit la biblioteca o tantii care purta o ie romaneasca, dar nu am intrebat-o de unde o are

Monicutza si eu am sentimentul asta cateodata, mai rar la quebec ce-i drept, dar eu replic in 75% din cazuri...iar daca e cu masina claxonez de ma stie tot poporul....ma enerveaza si irita la culme tupeul asta, al meu e moale asa ca nu-l enerveaza si nu intelege de ce trebuie sa ma frustez atata cand pot ceda.....ah ....si ma irit si mai tare
La Multi Ani Aylin....acum realizez ce nume frumos are fetita ta

Maru cum mai esti? cat mai stau ai tai? mi-e dor de postarile tale

Mona cu ce altceva mai pot umple tortul de clatite? sa-i fac si eu lui Stephilic niste clatite, ca ma tot astepta de cateva zile

sigur mai aveam de scris, raspuns, dar ma duc sa fac un dus poate ma trezesc un pic si-mi merge si creierul mai usor

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ica, sa nu uit, daca mai vrei sa o inscrii pe Christine la gradinita din Montreal a Ancutei, acum e momentul sa suni.
Noi eliberam un loc.

Cum a fost in Ro? Ce a zis Christine ?
I-ati dat de cap infectiei ?

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

monicutza_bb

Mergi la inceput