Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (227)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

dau copy si paste la ce am scris aseara in cap trecut

azi am incheiat calendaristic 38 saptamani de sarcina!

silvia merci de gandurile bune, ma bucur mult sa ne mai dai de veste, eu mai trag oricum cu ochiul la blog de unde mai aflu de mariuca frumoasa!
succes cu noul business!

shose inca suntem 2 in 1 iubita, cred ca o sa am timp sa va anunt cand incepem sa ne pregatim de nastere .Ca doar n o sa mi se rupa iar apa din senin sa tb sa gonim spre maternitate...
iulia e o vorbareata si o dulce! sa il invete si pe milan sa spuna una alta cand ne vedem, te rog!

natalia e bine burtica daca ne odihnim in pat, pe caldurile astea nu prea vrea la plimbare asa ca ma conformez


stankuta pup fetele, ce mai faceti?

elle tu cat mai ai de gand sa muncesti mami? cand incepi si tu sa te mai menajezi, ca pe canicula asta nu i usor sa circuli prin oras si sa stai la birou cu burtica de 30 de sapt.



eu cred ca am inceput sa merg ca o rata, ca milan ma imita si merge cu burtica inainte si cu umerii si capul mai in spate , hihi! e mortal, o sa incerc sa il filmez!

si de cand am recuperat scoica auto de unde am avut o imprumutata, sa vedeti ce placere are sa se cocoate in ea, i am facut si poze
iar de cateva saptamani a invatat si sa arate unde e bebe, in burtica, imi mai ridica si bluza sa arate mai bine.E dulce si cum are el grija de bebelusul de jucarie, il leagana, ii da suzeta, il pupa.Doamne ajuta sa ii fie usor sa se obisnuiasca cu bb mic!



Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicaa spune:

As vrea sa imi spun si eu parerea referitoare la stadiul copiilor la capitolul vorbit. Si sper fara sa calc pe coada cele de 2x mamici sau sa va ingrijorez.

Faptul ca la varsta asta nu spun mare lucru nu e chiar normal. Sau mai bine spus e sub nivelul prevazut de statistica. Clar ca fiecare are ritmul lui si unii isi dau drumul mai tarziu. Dar nu e o tema care sa se lase linistita numai cu vorbe bune si exemple de la altii.

Avem aici un baietel care era la nivelul Clarei la un an si jumatate:cateva cuvinte si in rest chineza. Si asa au spus si parintii...ca isi da el drumul. Si si-a dat dar greu si tot in urma statisticilor era. Un control serios au facut abia la 3 ani ca sa descopere ca auzul la ambele urechi era pe la 40% si asta din cauza adenoidelor foarte inflamate. Acum e copilul operat dar trebuie sa mearga saptamanal la logoped sa recupereze. Si asta nu-i face nici o placere.

Sfatul meu: daca aveti cel mai mic dubiu mergeti la un control. Noi avem saptamana viitoare programare. Pediatra noastra ne-a spus asa si sincer cred ca experienta ei se merita ascultata: decat descoperit mai tarziu "ca a fost o problema" si tratamente de recuperare, mai bine un control in plus. Si daca totul e ok atunci intr-adevar mers pe mana explicatiei cu ritmul propriu.

Eu una nu-mi fac probleme ca matza mea nu ar auzi cum trebuie de ex. Dar nu ma costa nimic sa fac totusi o verificare.

Pupici

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi
http://cu-zdranga-pe-ulita.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

monica fetele! voi ce mai faceti?

moni si eu imi doresc sa fie cat de cat grasun, de aceea am vrut sa stea cuminte in burtica, el la eco de 36 sapt avea cu cateva sute de grame mai putin ca milan la aceeasi eco( uite cum am inceput si eu deja sa ii compar )

ai mei sunt in alerta , ma tachineaza ca acusi nasc, sun sotul si cand imi raspunde, ma intreaba; vin acasa, fugim spre maternitate?
mi ar placea sa fie rac,ca tati, mai avem trei zile din aceasta zodie, maine e ziua lui tati si pe 21 celebram casatoria si cununia, in ani diferiti dar exact 21 iulie.
dar astept ca bb mic sa hotarasca el cand vrea sa aiba ziua de nastere, si sanatos sa fie!


Ema cu bebe Milan (7.02.2008) si bebe mic (DPN 31.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

intreba cineva de papucei,scuze dar nu mai retin
noi ajungem rar la Sb ,mai mult tati ,iar de aici nu am ce cumpara,asa ca cumpar aproape numai de pe net,haine,papucei,jucarii,etc
hainebebe.ro
babyshoes.ro super calitate
clades.ro
helloreclama ilegala - avertizare
haine-copii.dorador.ro
kidio.ro
andrux.ro
babyna.ro
hainedecopii.ro super hainute si ff accesibile ca si pret,am avut emotii la prima cda la ei dar au fost super
sper sa fie utile,

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

nimeni??

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Uite mai sunt si eu pe aici... Votam ratustele din concurs. In afara de Ereena si Ceska mai sunt zuzici care participa la concurs? Spuneti ca sa va putem vota

Nicole-mami de Mihai Alexandru (26.01.2008)

Sunt baiat mare

Blog - O lume minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicaa

As vrea sa imi spun si eu parerea referitoare la stadiul copiilor la capitolul vorbit. Si sper fara sa calc pe coada cele de 2x mamici sau sa va ingrijorez.

Faptul ca la varsta asta nu spun mare lucru nu e chiar normal. Sau mai bine spus e sub nivelul prevazut de statistica. Clar ca fiecare are ritmul lui si unii isi dau drumul mai tarziu. Dar nu e o tema care sa se lase linistita numai cu vorbe bune si exemple de la altii.

Avem aici un baietel care era la nivelul Clarei la un an si jumatate:cateva cuvinte si in rest chineza. Si asa au spus si parintii...ca isi da el drumul. Si si-a dat dar greu si tot in urma statisticilor era. Un control serios au facut abia la 3 ani ca sa descopere ca auzul la ambele urechi era pe la 40% si asta din cauza adenoidelor foarte inflamate. Acum e copilul operat dar trebuie sa mearga saptamanal la logoped sa recupereze. Si asta nu-i face nici o placere.

Sfatul meu: daca aveti cel mai mic dubiu mergeti la un control. Noi avem saptamana viitoare programare. Pediatra noastra ne-a spus asa si sincer cred ca experienta ei se merita ascultata: decat descoperit mai tarziu "ca a fost o problema" si tratamente de recuperare, mai bine un control in plus. Si daca totul e ok atunci intr-adevar mers pe mana explicatiei cu ritmul propriu.

Eu una nu-mi fac probleme ca matza mea nu ar auzi cum trebuie de ex. Dar nu ma costa nimic sa fac totusi o verificare.

Pupici

Moni, mami de Clara Sophia (25.01.2008)
http://community.webshots.com/user/mangyalosi
http://cu-zdranga-pe-ulita.blogspot.com/


Aici ai mare dreptate !!!
100%.

Eu am facut controlul acum ceva timp, am descoperit si tratat frenul ce era o piedica mare in dezvoltarea vorbitului tocmai deoarece l-am controlat.
La fel Stancutza cu Sofia.

Acum la noi este o intarziere in dezvoltarea limbajului. Dar e justificata deoarece el a inceput silabisirea abia dupa operatia de fren.
Problema este ca desi nu mai exista impedimente medicale ( auzul e perfect) ceva polipi (adenoide exista dar nu exagerate) s-a puturosit. Stie ca daca arata ce vrea obtine si doar daca il superi vorbeste, striga pe nume. De inteles intelege absolut orice, raspunde la comenzi elaborate. Dar...
E puturos!
Si rasfatat.

Sper sa isi dea drumul curand ca ajung iar la pitici majori...

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze


Design blog




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Si al meu e la fel de puturos... prefera sa arate cu degetul. Daca il ignor (intentionat) le spune, dar puturosenia.....


Azi mi-a fost atat de drag, se uita la Baby EInstein si repeta cuvintele in engleza cum se spunea acolo, ma rog, nu va imaginati ca le spunea corect dar le repeta de zor...



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

buna seara!
Daria intelege ce spun imi raspunde cu da si nu dar nu repeta dupa mine nici sa o strang de gat!
dr noastra a zis ca nu e cazul sa ma alarmez.fetele de la cresa au spus ca spre deosebire de ceilalti daria vorbeste si se inteleg cu ea.cum?nu stiu!

noi acum am venit de la restaurant unde am serbat ziua tatalui meu.a implinit 70 de ani si i-am facut petrecere surpriza la "terasa doamnei".daria a ramas la o verisoara de a mea cu fetita ei si soacra fratelui meu.noi acum suntem singurei si sotului ii este rau ca a cam mult.saracu de el.bea si el din an in paste si atunci ii este rau.
mie nu mi-e somn si stau pe forum
luni iar e ziua sotului si a tatalui.ii cheama pe amndoi ilie.daca incepem cu petrecerile de luni... e clar

raly cum va mai simtiti?

va dorim tuturor noapte buna,si multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

cred ca pun cafeaua la foc pt voi cand va treziti.
eu inca bantui pe net ca mi-a zis cumnata ca filmuletu de la otv de cand m-au furat la nunta ar fi pe net si incerc sa il gasesc.
sotu doarme in curte in balansoar.
sa vedem daca o sa va placa, cafeaua mea.



Mergi la inceput