Burtici fericite de septembrie-octombrie (104)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Fetelor, antitetanosul nu prea se mai practica de ceva ani de zile. DIn cate am inteles avea si ceva contraindicatii si reactii adverse... mie mi-a spus deshteptu de dr data trecuta de el. Initial a zis sa-l fac, vai, pai cum, apoi ca de obicei s-a contrazis ca Doamne, ca ala e invechit, nu se mai practica.

CE vroiam sa mai spun?

SI eu sunt lonely si ma plictisesc.
Anco, soatza ta pe unde umbla? AL meu e pe drumul de intoarcere de la Iasi si stau cu tensiunea la maxim si inima-n gat. Nici sa dorm nu pot pana nu il vad safe langa mine. Ca asa m-am saturat de drumurile lui de numai pot



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

lucia, eu nu am citit in urma tot; cum este soacra ta?

sa va povestesc cum se petrec lucrurile la maternitatea din buzau? asa .. ca sa va faceti o idee...


adika nici nu am mult de povestit , medicii sosesc pe la 10,30 - 11 la servici si pleaca pe la 13

cred ca nu au auzit in viata lor de raport de garda etc ...

daci







30+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

daciana, stai tu linistita. Crezi ca in Bucuresti mai gasesti vreunul pe la 12??? POate rezidentii si trepadusii...
Bine in maternitati, sincer acum, la Babes erau doctorii aia de o responsabilitate cum rar mi-a fost dat sa vad. Foarte implicati si seriosi



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Vai fetelor azi am transpirat ca o purcicuta.Parca nu eram asa dara zi pfoai siroaie....Am stata putin la soare..m-am bornzat putin pe nas..

Raluca bine ai venit..

Kawaichan felicitari pt bebe grasunel...Vb Luciei asa ce ma bucur de fetele care sunt apropiate la såptamani si merg la eco si apoi vin cu vesti minunate, ma ghidez si eu cate kile are si flåcåul meu, eu neavand eco..Vreo 2 kg tot are..Simt parca nu mai are loc....Må intinde, må indoaie,, si asa frumos se simt genunchii, picioarele habar nu am ce sunt dar sunt taaarii....

Diana Mi-a plåcut faza cu 'puneti burta pe umårul nesimtiului'



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 33+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

ufff, crezi ca are sa zica ceva daca nu vreau sa-l fac ...ca tot imi dadea cu schema ei .. in saptamana nush cat ...

apropo de drumurile sotului te inteleg perfect ... eu as fi ales sa fiu la limita saraciei doar sa scape de jobul cu deplasarile, si asta doar din cauza gandurilor mele negre cu drumul

soata mea este jobless acum ... si ne vcm descurca din ce in ce mai greu dupa ce ni se termina rezervele dar sunt atat de linistita ca-l stiu langa mine ..nush cum sa fac sa traim asa o viata ...s a ne crestem impreuna copii .... pfffff..iar am luat=o razna

scuze fetele

daci


daci

30+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Fetelor, aici nu se fac vaccinuri in sarcina, nu exista No-Spa, contractiile nedureroase sunt bine venite, nu trebuie sa faci nimic cand le ai, iti vezi de viata.
Intre baietii mei sunt 4 ani pentru ca acum 2 ani cand ne-am apucat de treaba ne-au venit actele de mers la vizita medicala pentru greencard. Mi-au refacut toate vaccinurile posibile pentru ca ei considera (si am 2 exemple in familie) ca unele din bolile copilariei revin dupa 30 ani, m-au pus sa semnez ca nu-s insarcinata si ca nu raman insarcina inca cel putin 3 luni de atunci incolo. Bineninteles ca am asteptat mai mult de atat, orice vaccin e periculos pentru copil.

Diana 32 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Phiuu!! Am lipsit si eu vreo doua zile si am avut ce citi, nu gluma. Am vazut ca s-au intamplat fel de fel de questiuni... Ma rog, important e finalul.

Din nefericire, in aceasta seara am luat primul medicament din sarcina, un no-spa. Ma cam durea burtixul.

Partea buna este ca am fost azi la eco si control. Bebelina este in continuare mai mare, dar cu 2 sapt, nu cu 3. Ceea ce e bine...ca eu tot sper sa ajunga balanta.Nu conteaza... Are 1,700 gr, sunt happy ca e intoarsa. Si FL este de 6,5...lunguta. Si per total e bine. Si colul meu la fel. Nici nu mai trebuie sa alerg dupa vaccinul cu rh-ul pt ca este in spital. Sexy.

Ce sa va mai zic? Vreau la mareeee!


Pooooop!!

Andrutza 31 + Sophie,bebelusa mea iubita


gogosica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

daciana, stiu, si eu i-am zis de multe ori ca prefer sa vina cu salariu de bugetar sau fara dar sa stau eu linistita si sa ne apuce batranetea. Unde mai pui ca lucreaza si la inaltime (in constructii...)

Iulika, da sunt tari. Mai ales cand le intinde pe la coaste si ficat



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

mai moni ...eu atunci la 10,30 venisem cu gandul ca sunt o urgenta (sangerasem noaptea putin) si vad o gramada de domnii care venisera parca la o conferinta ...relaxati, zambitori...parca se plimbau ...si eu chiar am intrebat ... ce-i cu ei - e vre-o conferinta ceva de s-au strans aici? - si-mi zice cineva din zona - stai relax .. astia sunt medicii si acum au venit la munca

iti dai seama ce fata am facut ..

daci

30+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Lasa Monica ca va ajunge cu bine sa aiba grija de voi
Ma intreb ce bucurie o fi pe Manga ajunsa acasa ......nu mai da niciun semn vad

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput