Burtici fericite de septembrie-octombrie (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionika

Buna fetele!
Multumesc pentru raspunsuri, ma voi uita si eu de curiozitate la dr. House.
Anco, bun venit in clubul celor cu hemoroizi. E bine macar ca nu te dor. Eu am fost la Proctoline si mi-au spus ca in sarcina nu prea pot face multe, sa o reglez eu din alimentatie....multe fibre, fructe etc.
Eu ma gandeam sa dau 1000 lei medicului, 200 lei anestezistului si 50 lei moasei. De asemenea, am auzit ca inca se mai da prosop si sapun la moasa, cica asa e traditia.
L-am trimis azi pe al meu husband la un magazin cu hainute super din Iasi, Teba se numeste, lucreaza pentru Iana- Italia. Au preturi mici si calitatea e faina (Un body e 4 ron, tricouri- 4 ron, pantaloni 9 ron) insa si-a prins urechile ca nu a stiut ce sa cumpere asa ca s-a intors acasa cu mana goala.
Ai vostri soti la fel de "priceputi " sunt?

Ioana


Eu n-as indrazi sa il trimit dupa haine de BB. No way


Parola pentru webshots si mail cine mi-o da si mie? Ca zambesc frumos, ca la poza

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Va alerg de 2 ore...intr-o zi 2 capitole???
Anco, Madalina bine ati revenit! Ma bucur ca PUPY este mai bine mititelul!
Monica ai o de la mine si sute de Nu mai zic nimic pentru ca au zis fetele multe pe sufletul meu si nu redeschid subiectul despre prostiile postate de Alesico asta.
Raluka sa stii ca eu ii fac zestre la fata mea de acum Deci trebuie petita din timp...care mai doreste?care mai pofteste?
uve got mail felicitari pentru mami a ta!!!!
Inca n-am ajuns "la zi"...mai citesc si revin!

33+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Aproape doua capitole intr-o juma de zi???

Vreau si eu parola

Kemsy, si eu transpir mult. Si trec noaptea repede de la stare de frig la transpiratii. Dar am citit ca e normal sa avem manifestarile astea de menopauza.

luhtien, si eu am aflat cu stupoare ca sunt medici care indica pacientelor acel vaccin anti-tetanos. Si pacientele ce pot face decat sa asculte de doctor. Vaccin in sarcina? Doamne fereste! M-am interesat pentru ce este: pentru situatia in care ustensilele folosite la nastere nu sunt sterile. Cred ca daca imi cere asa ceva ii spun sa-si sterilizeze ustensilele si sa ma lase in pace...

Cristina, multa sanatate la voi la toti! Sa va treaca repede!

Raluca, bine ai venit printre noi!

Techila, Lucia, voi sunteti de vina ca se uita bizar sotul la mine ca rad singura in fata calcului.

Diamar, am citit si eu de contractiile astea Braxton-Hicks si sunt normale, daca nu dor, se pregateste uterul de nastere. Chiar saptamana asta am primit mail ca sunt normale din saptamana 26. Si ca trebuie sa treaca daca iti schimbi pozitia.

Katteryna, deci e concurenta ... e si normal, doar a zis cineva ca la noi in odisee sunt mai multi baieti. Inseamna ca fetele vor face regulile!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Si dupa ce stau si eu de doua ore sa recuperez, va tot parasesc.

Si maine nu voi putea intra toata ziua . Asa ca ma pregatesc psihic ca duminica mi-o petrec in fata calculatorului, recuperand

Noapte buna, fetelor! Si weekend placut!

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

L-am gasit si eu si mi se pare super amuzant si sa ma scuzati ca e in engleza


What Do Retired People Do All Day?

Working people frequently ask retired people what they do to make their days interesting. Well, for example, the other day my wife and I went into town and went into a shop. We were only in there for about 5 minutes.
When we came out, there was a cop writing out a parking ticket.
We went up to him and said, 'Come on man, how about giving a senior citizen a break?'
He ignored us and continued writing the ticket. I called him a Nazi turd.
He glared at me and started writing another ticket for having worn tires.
So my wife called him a shit-head. He finished the second ticket and put it on the windshield with the first. Then he started writing a third ticket. This went on for about 20 minutes. The more we abused him, the more tickets he wrote. Personally, we didn't care. We came into town by bus. We try to have a little fun each day now that we're retired. It's important at our age.

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Kateryna sa ramai tu asa in urma....cu cititul.....stai sa vezi cand apare si Selenica cat are ca azi a fost rupere...nu le-a mai potolit Dumnezeu pe fetele astea

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

bun banc

Diana 32 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå seara...Dar ce ati scris fetelor....Eu acum am ajuns.Am avut o zi excelentå..Am citit capitolul trecut si am vrut så scriu si eu ceva de fetiscana aia care nu are ce face , si o supårå pe Monica, dar am vazut ca ati pus-o voi la punct..Monica.

Mimika e belea soacrå-ta..

Am vazut ca vb de animålute..Eu am o pisi Zuzi, tare dragalaså si voi nu aveti idee cate mi-a dat pisicutza fara så ceara ceva inapoi..Ne-a facut så zambim de mii de ori cand nu credeam ca cineva o va putea face..Si o iubim foarte mult si eu cred ca se poate si cu copil si cu pisi..Normal ca nu va dormi in patut cu bebe dar nu cred ca va fi o problema asa de mare...

Luto atunci sårbatorim maine..



Mådålina mi-a fost dor de tine..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 33+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamar78

Buna burticilor!
Eu nu am mai intrat in ultimul timp dar va mai citesc asa pe sarite cand am timp la serviciu.
Mi-am facut ceva analize(hemoleucograma, ca, fe, urina) si mi-a iesit ca sunt anemica. M-am dus si eu cu rezultatele la dr de familie, mi-a spus ca sunt anemica si mi-a spus ca o lasam asa pana pe la 31 de saptamani cand ma cheama la vaccin sa-mi dea atunci ceva fier. In rest nimic, nu mi-a luat tensiunea, nu m-a intrebat cum ma simt. Am intrebat-o eu daca sa incep sa iau vitamine si s-a mirat ca pana acum nu am luat nimic desi ea si la sarcina trecuta mi-a dat sa iau vitamine doar din luna a 7 a.
Astazi toata ziua mi s-a intarit burta dar fara sa am dureri. Astea sunt contractii? La ginecolog nu ajung decat vineri pt ca este in concediu. Oare este prea mult sa stau pana vineri daca continua sa mi se intareasca burta asa des?
Va pup pe toate si sa auzim numai de bine.



despre ce fel de vaccin e vorba la medicul de familie? ca si mie mi-a zis a mea doctorita mi-a zis ca prin luna a7 a tre sa-mi faca un vaccin, dar nu mi-a zis ce anume si eram foarte curioasa.



anco 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Cristina multa sanatate va doresc! Sa va faceti bine toti trei!
RalucaPaun bun venit!Si tie si lui bebe Natalia!
Diana bafta la negocieri!

33+ cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput