Burtici fericite de septembrie-octombrie (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mai da ce burtica mare ai la 28 de saptamani. SA vezi ce bebelina mare si sanatoasa faci tu

SI acum iar intru in pasa in care mi se pare ca a mea e cam mica si nu mai creste Incerc sa ma abtin totusi... mai mananc ceva poate mai creste...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 31+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Multumesc tuturor pentru sustinere
Lutoniana negociem prin agenti, vad proprietarul doar cand semnam actele finale.
Monica stii si tu ca doar ti se pare. Inca vreo 2 saptamani si baby incepe sa puna pana la 200grame pe saptamana, iar mama kg fara numar

Diana 32 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Buna burticilor!
Eu nu am mai intrat in ultimul timp dar va mai citesc asa pe sarite cand am timp la serviciu.
Mi-am facut ceva analize(hemoleucograma, ca, fe, urina) si mi-a iesit ca sunt anemica. M-am dus si eu cu rezultatele la dr de familie, mi-a spus ca sunt anemica si mi-a spus ca o lasam asa pana pe la 31 de saptamani cand ma cheama la vaccin sa-mi dea atunci ceva fier. In rest nimic, nu mi-a luat tensiunea, nu m-a intrebat cum ma simt. Am intrebat-o eu daca sa incep sa iau vitamine si s-a mirat ca pana acum nu am luat nimic desi ea si la sarcina trecuta mi-a dat sa iau vitamine doar din luna a 7 a.
Astazi toata ziua mi s-a intarit burta dar fara sa am dureri. Astea sunt contractii? La ginecolog nu ajung decat vineri pt ca este in concediu. Oare este prea mult sa stau pana vineri daca continua sa mi se intareasca burta asa des?
Va pup pe toate si sa auzim numai de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salut fetelor

am intrat sa va imbratisez doar ... dar ce vad aici ... mmmm monica ... taietei cu varza ... maine dimineata fac si eu ; iti plac si cei cu cartofi?

daciana

30+ cu Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna fetele!
Multumesc pentru raspunsuri, ma voi uita si eu de curiozitate la dr. House.
Anco, bun venit in clubul celor cu hemoroizi. E bine macar ca nu te dor. Eu am fost la Proctoline si mi-au spus ca in sarcina nu prea pot face multe, sa o reglez eu din alimentatie....multe fibre, fructe etc.
Eu ma gandeam sa dau 1000 lei medicului, 200 lei anestezistului si 50 lei moasei. De asemenea, am auzit ca inca se mai da prosop si sapun la moasa, cica asa e traditia.
L-am trimis azi pe al meu husband la un magazin cu hainute super din Iasi, Teba se numeste, lucreaza pentru Iana- Italia. Au preturi mici si calitatea e faina (Un body e 4 ron, tricouri- 4 ron, pantaloni 9 ron) insa si-a prins urechile ca nu a stiut ce sa cumpere asa ca s-a intors acasa cu mana goala.
Ai vostri soti la fel de "priceputi " sunt?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_n

Si aici ca in UK, poti sa te rogi ca la icoane si nu-ti fac cezariana daca nu-s motive, dar si reciproca e valabila. Iar poti sa te rogi ca la icoane si nu te lasa sa nasti natural daca baby are capul sus.
E regula, nu incape negociere.
Ce au acceptat de buna voie a fost sa ma lase pana in dimineata cezarienei sa vada daca baby se intoarce singur.

Gata, la mine e stablit, cezariana pe 3 septembrie, ora 11:30am.



ma trezesc si eu acum....bebe2 nu s-a intors la tine ?
Si daca se intoarce nasti natural ?

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Diamar, mie gineco mi-a spus ca contractiile (scuza cacofonia) nedureroase nu sunt periculoase. Ia totusi no spa si stai linistita.
Cica ar trebui sa avem cam 4 contractii din astea pe zi.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Lutoniana in minutul asta e cu capul in jos, dar se invarte toata ziua.
Nu, au estimat ca va fi maricel, ceea ce e containdicatie de nascut normal dupa cezariana. Plus ca mi-au dat 2 pagini cu riscurile "natural dupa cezariana" si mi s-a facut rau, nici n-am apucat sa citesc tot. BIneinteles ca riscul ca nenorocirile alea sa se intample e foarte mic, dar eu ca inginerul stiu ca si un risc de 2% e foarte mare, daca e sa se intample.
Ma rog sa fie la fel de bine ca prima data, cand am spus cu mana pe inima ca mult mai mult am suferit cand am scos o masea de minte in 2002.

Diana 32 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionika

Diamar, mie gineco mi-a spus ca contractiile (scuza cacofonia) nedureroase nu sunt periculoase. Ia totusi no spa si stai linistita.
Cica ar trebui sa avem cam 4 contractii din astea pe zi.

Ioana


4??Mamaaaa, pai eu am vreo 8-10-15. Si iau si Gynipral. Dar nu dor. Oricum, diamar, poti sa incerci cu no-spa. La mine avea efect...Poti sa iei maxim 3/zi, cel putin asa mi-a zis mie dr.

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am vazut poza faina cu burtica Marianei foarte pronuntata si fara sunculite ca la altii
Si am vazut-o si pe Ionika, foarte finuta si draguta
Daciana bine ai mai revenit pe la noi
Diamar si eu zic ca te lasa cu odihna...sa te intinzi putin cand simti ca nu mai poti ...ajuta foarte mult in cazul meu

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput