Pepenasi iulie-august 2008- IN SARBATOARE (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

FLO - e cam nasol cu mancarea, stiu. Personal, prefer sa ii dau cereale si lapte fara numar, la Eliza ma refer. Ii mai dau legume, iaurt, fagaras, branzica cottage. Prefer o telemea desarata decat branza topita. Ii mai dau ton, masline... Mai pun un chec sau ceva covrigi, decat sa cumpar prajiturele. E tare greu, dar macar elimin alimentele alea penale, care striga in gura mare "plastice! plastice!"
Si asa ii mai dau cate un cremvusti Forzoso, o data pe saptamana sau putin mai rar....
Rontaie morcovi cu mare placere. Evit mezelurile. Mai mananca un out. Ii fac cascaval pane. Niciodata nu cumpar cascaval pane. Nu ca ar fi cascavalul din comert impecabil, dar baremi nu il "coc" in crusta aia plina de "plastic"
Nu ai cum sa le eviti complet. Ne-a adus maica-mea acum niste portocale si niste gref netratate, are vara-mea o livada pe undeva, si abia asa vezi diferenta intre astea si alea din comert. Eu credeam ca portocalele si bananele sunt mai "naturale", ziceam eu ca ele cresc acolo in exotismul lor, cu apa si soare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:



Iaca asa s-a dus linistea mea...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

scuze de ritmul cu care pun textele...da aici am un cupil hiperactiv si mamodependent si mere greu. plus creeru mieu care zace in ignoranta lately.
si pentru ca sunt in urma cu tiate...sa recapitulez...

ANKA, MONA,DR_ANCA, KIMMY, MONI_OR,ALEXA_TEO,VIO,IRDA,MCOCA

FLO io nu corectez, bre pe nimeni la cum scrie, ask ANKA!

IRLANDEZIOOOO vazut filme si io.

CAPRI nu sunt eu mereu pe faza...da ma tratez!acum sunt in recuperari.

SUN data viitoare cand viu la bucuresti, sa prezanti la control albumu fetii sa vaz daca ai pus toate cele acolo .ntz ntz ntz. cat despre bestie....nu vrei sa stii!(da daca insisti, iti poate zica SOR'MIA cam cum sunt!)

stiu ca nu am povestit de minivacanta cu SOR'MIA inca, da si cand o sa o faaaac....

MADA zisa si nemultumita...acu e bine, da???ntz ntz ntz.

trimit sa nu pierd.

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Patrick Ioan

Anais Iman - sa cresti mare si frumoasa sweet little mermaid

Natalia Ioana - sa cresti mare si frumoasa

Luca Andrei - sa ai o viata fericita si plina de impliniri carliontat mic

si Iulia pt ieri


--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

TECKY, IOANA, GABRIELA, GALLYB,

na ca iar s-a trezit.tre sa fug

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

La multi ani sanatosi si fericiti pentru
Patrick Ioan
Anais Iman
Natalia Ioana
Luca Andrei


Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

23+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

am schimbat si eu la semnatura. pt Mihaita.

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Poezicile de un an ...incep AICI

SA-L AJUTAM PE MIHAITA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:


LA MULTI ANI!!!!!!

PATRICK IOAN

ANAIS IMAN

NATALIA IOANA

LUCA ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

DIARUXULE - zi-i lu' FLO ca te-ai referit ca sa ask me, ca sa confirm ca nu corectezi lumea, ca nu se intelege bine, poate intelege fata ca sa ask me cum se scrie ca eu sunt aia cu corectatu'... Da' nu's!

Un cuvant sa mai zic... Cu toleranta si cu cooperarea copilului. Stim cu totii teoria ca astia imita tot, ca sunt imaginea noastra in miniatura. Dar stim numai in teorie zau! Pana nu iti trage copilul una cu oleuca in mecla, nu pricepi nene si practica!!
Eram ieri pe strada, si ii zic Elizei sa vina mai repede (mergea in urma mea) Si ea imi raspunde "Bine bre, vin!" Ce ai zis maa??? Si ea repeta. Cica asa i-am zis eu "Hai bre vii?" Sa mor daca stiu! Ce inseamna automatismele astea!
Apoi, acum vreo doua zile... Ea imi cere apa. Eu zic sa stea putin. Dupa un timp ea imi zice "Da' te misti odata?" Eu de colo Mda, imi dau seama ca daca ea se moscaie, adesea ma reped la ea sii ii zic "da' mai misca-te odata!"
Deci mi-o merit nene, fix peste moaca, in mod clar copilul nu inventeaza, ci doar imita.
Deci am schimbat placa in ultima vreme. Cadea sau se lovea de exemplu si eu ziceam "De ce nu esti atenta!" Acuma zic "Se mai intampla" O aud ca ii zice Erikai ieri, dupa ce se impiedica asta de un cablu si vine in nas. Eliza ii zice "Hai sus, se mai intampla"
Cu televizorul, am facut program. O mai las sa se uite, dar putin, cam cate juma' de ora. Nu se revolta, cum facea inainte (nici inainte nu statea mult la tv, dar statea mai mult ca acum). Acum zice si ea singura ca se uita juma' de ora, ca apoi o hipnotizeaza televizorul. Asa i-am zis eu, ca o hipnotizeaza, ca sa dau vina pe televizor, ca eu o imbracam sau o pieptanam, si ea era cu ochii in tv, ridicand capul peste umarul meu... Acuma zice si ea ca teveul nu e bun de nimic, pentru ca te hipnotizeaza, si a priceput ca reclamele sunt mincinoase si ii pacalesc pe copii, ca sa ii faca sa ceara parintilor sa le cumpere cutare si cutare..

Lucram intens la asta. Pe termen scurt, acuma, vad ca ii creste increderea in sine. Daca varsa ceva, spune ca se mai intampla. Daca se murdareste de ceva, ma distrez si ii pun barbita, ii spun ca mi-e mila de mine sa tot spal. A doua oara e mai atenta. Si ii spun ca e mai bine asa, sa aiba bluza curata ca o domnisoara, nu ii zic vai ce bine, ca am eu mai putin la spalat.

Gata am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

LA MULTI ANI, IRINA SI ANDREI GABRIEL !!!( pt ieri ) Sa fiti sanatosi, pepenasilor, cuminti si sa aveti multe impliniri in viata!!!

Patrick Ioan, Anais Iman ( mica sirena ), Luca si Natalia Ioana, LA MULTI ANI FERICITI!! SA fiti sanatosi si sa aveti parte de tot ce e mai frumos in lume si sa aduceti multe bucurii parintilor!!!
Capri, votat..Imi pare rau pt cele patite ieri...

Vio, am votat si la voi. Se mai poate vota si azi? Daca da, mai pui, te rpg, link-ul

Anka, felicitari!!Mai aveit putin,,,

Atb, [uau] Stii ca o mamica nu se inseala niciodata, daca tu zici ca e bebe in burtica atunci asa e. Felicitari!!!

EU nu am asa mult timp, nu am vazut decat pozele cu fam lui Sibylle din vacanta...Sibyyle, sunteti minunati toti, chiar daca francezu iti face cadouri numai pe hartie ( ..Iar Vlas si Alicia sunt adorabili..Deci, cum va ziceam nu am timp , ne pregatim sa ne sarbatorim aniversarile , dar si cei 3 ani de cand ne-am casatorit maine...

Mamica de poznas

Mergi la inceput