Cauzele opririi din ev.a sarcinii -Trombofilia-11

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Mcrissa
Ingeras,inteleg perfect prin ce treci. Si eu aveam acelasi DPN cu o vecina...eu trebuia sa nasc pe 16 aprilie,ea a nascut pe 17 aprilie.Nu e zi in care vad acel bebelus al ei sa nu ma gandesc cum ar fi aratat si printesa mea...ca si ea acum ar fi avut 3 lunite si ar fi inceput sa gangureasca...offf Ma multumesc acum cu faptul ca o mai visez din cand in cand si asta ma linisteste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ingeras imi pare rau ca nu iti gasesti linistea, stiu cum e, dar tu esti o luptatoare si vei reusi sa faci inca un bebe.

azi am fost iara la eco, bubulina e bine si eu sunt mai linistita, simt eu ca am scapat de pericol si incep sa ma bucur de burtica, sa ador injectiile Clexane, sa le fac cu placere ca imi ajuta puiul sa se nasca sanatos.

14+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2bobocei spune:

Buna,
Dupa 2 Fiv-uri nereusite, FIV 3 reusit dar la 8 sapt. si 4 zile avort spontan, ma indrept catre FIV nr. 4.
Pentru ca nu am reusit sa aflu care a fost cauza avortului spontan, m-am hotarat sa imi fac o programare la d-na dr. Uscatescu. Va rog sa imi trimiteti si mie pe PM adresa de mail a d-nei doctor. Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

2bobocei ti-am scris PM.
Mcrissa ma bucur tare mult pt tine, sunt sigura ca totul va fi ok pana la capat. Un pupic dulce pt tine

Nu am avut timp sa actualizez prima pagina, incerc sa o fac in seara aceasta. Eu tb sa nasc pe 20 iulie, credeam ca o sa sufar f mult dar spre surprinderea mea am trecut usor peste ac data. Am redevenit optimista pt ca stiu unde am gresit iar data viitoare stiu ce am de facut. Mi-a scris o fata cu trombofilie pe PM, care are 2 bbi acum ca dr ei din Germania nu i-au dat la FIV prednison deoarece coaguleaza sangele. Eu la prima sarcina nu am luat si am dus-o pana la 8 sapt iar pe ultima doar pana la 4 sapt si jum. Dc voi lua prednison voi lua doza mica si max 4-5 zile dupa ET, mai mult nu. Feriti-va de soare deoarece ac creste vitamina K din organism, eu am umblat ceva cam mult prin canicula 2 zile inainte de oprirea din evolutie ca apoi sa stau o zi intreaga in pat.
WE ac voi pleca din localitate iar apoi la mj sapt viitoare voi pleca in concediu pt 2 sapt. Cand ma voi intoarce sper sa-mi dati de lucru cu actualizarea listutei de
-ici pt toate fetele.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Miki pai noi am fost colege la odisee :( din pacate cu acelasi sfarsit. Suntem pe lista "prietene care ne-au fost alaturi" ...

Mcrissa, felicitari! tare mult ma bucur ca e bine piticutza!

Criss da, este foarte greu....eu astazi tb sa ma duc la spital la verisoara sotului meu si tb sa ma abtin de la vreo depresie Nu ma intelegeti gresit, ma bucutr enorm pt ele, au copii care au fost doriti, sunt fericite. Dar intordeauna exista un "dar...".

va pup mult.

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

ingerash,sa-ti sppun povestea mea.fetita s-a nascut odata cu baietelul unui coleg si prieten al sotului.diferenta de o ora intre ei.acu ea va trebui sa nasca al 2 lea bebe in sept.am vazut-o in dec,inca nu era insarcinata.de atunci,e adev ca suntem f ocupati, dar nici nu ma straduiesc sa o vad.nasa noastra a nascut in ian al 2 lea copil.primul ei copil e cu o luna mai mic decat Amira.nu l-am vazut de o juma de an, de la botez.nu stiu,am impresia ca nu am puterea psihica sa ii intalnesc.nu mi-e ciuda.parca sunt anesteziata psihic.am o stare letargica.nu simt nimic,nu am putere pt nimic,poate e o depresie.nu stiu,cred ca nici nu ma intere in ce stare sunt.si cel mai repede pot incerca sa raman din sept.dar mi-e asa de frica....ingrozitor de frica.de nici nu ma pot bucura ca se apropie.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

ingerash mult curaj azi!prima intalnire cu bebele verisoarei e mai grea, apoi o sa te obisnuiesti.pentru mine bebelusii prietenelor au fost ca o terapie.cand am pierdut prima sarcina, sora mea nascuse de cateva luni si mergeam zilnic sa stau cu baietelul ei, imi umplea golul si tare mult il iubesc.
ingerash stiu listuta de la zmeurici , sunt si eu pe eaeu am incercat sa nu ma gandesc prea mult la pierderea baietelului de cand sunt insarcinata, nu vreau sa ii fac rau bebelui din burtica.
danny hai ca mai e o luna pana in septembrie si sunt sigura ca va fi bine, ca doar cunosti tratamentul pe care trebuie sa-l faci.stiu ca iti e frica, si mie imi e frica tot timpul, nici la odisee nu am avut curaj sa ma inscriu pana acum si nu stiu daca voi prinde curaj sa o fac, pentru mine voi sunteti odiseea mea si stau aici cu voi.iti doresc balaceala placuta la mare;vreau si eu la balacealasambata merg la sora mea si are o psicina mica pentru copii si am zis ca voi intra si eu sa fac baie acolo
miki concediu placut si sa te intorci cu bateriile incarcate


14+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

am emotii ca azi e intalnirea cu noul ginecolog.am 2 dosare:1 cu anal,2 cu art printate despre tratamente,etc.ca sa vedeti cat is de stresata:am articole printate de 2 ori.la ce stare de nervi am,il iau la bataie daca nu e ok.cand va vedea cat am printat,cat ne-am documentat,va zice ca-s nebuna.am renuntat la marea din aug pt o cura de namol.ramane cea din sept.sper.ce o fi cu mine de-s asa bulversata?
miki,concediu placut
fetelor,am comandat pe net B12.trebuia sa primesc pachetul,marti.dar nici un semn.ce o fi?

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

aveti grija cu vitaminele comandate de pe net ca nu sunt sigure.am comnadat si eu ceva si mi s-a parut dubios(pe cutie scria ca doza zilnica este de 2 pastile, iar pe prospect de 3 pastile si atentiona a nu se depasi doza zilnica) si am sunat la Institutul de Bioresurse Alimentare si au zis ca e notificat la ei,dar ca nu au buletin de analiza pentru produs si ca mai bine nu iau.am sunat apoi la importator unde mi-a raspuns un batranel si mi-a zis ca nu mai e nimeni la firma aiaeu nu mai aiu decat din farmacie.

14+ Minunea din burtica

Puisori

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

fetelor,clujencelor.DEZASTRU.noul doctor nu face nimic.pt tiroida sa-mi dea tratament endo sau imunologul,pt trombo-geneticianul.el numai urmareste sarcina.si daca e ceva vede el atunci tratament.mai,ori is eu nebuna,ori ......si sa-i fac anal piticei,ca poate ma mosteneste.si daca mosteneste,ce?cati nu au in fam accidente vasculare sau infarct,coleserol?nu mai face lumea copii,ca majoritatea avem cateceva.
sa ma duc la imunolog,endo,genetician.ca ajunge numa acid folic.el nu da tratam pt asta.nu e specialitatea lui.innebunesc.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput