MONTIGNAC (124) ...in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Buna fetele!
M-am intors si eu de la Busteni,rupta de oboseala cat am umblat pe coclauri,da fara un gram in minusnu inteleg,am calarit muntii aia de numa,nu am mancat cine stie ce,e adevarat ca mai mult interzisuri decat conform,si nimic in minus!
Azi ma car la mosie,sper ca acolo sa tin totusi,mi-am propus si scaldat in ialomita zilnic,plus mers pe bicicleta la greu!
Da mai intai sa ma duc la dr,cred ca m-am procopsit c-o conjunctivita
Dana bine ai venit,vreau impresii si poze ca sa stiu ce planuri imi fac!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Andanii bine te-ai intors ( dar, asa repede)

Ariel imi pare rau pentru problemele voastre.

Noi am fost plecati la tara ( unde s-agata harta-n cui, nici drum nu mai este de acolo) asa ca nema PC, telefoane, televizoare si alte minuni. Dar a fost super.

Ma raportez azi cu 68 kg, si o invazie ruseasca de toata frumusetea.

Melany sa pleci cu 4 copii e exact cum stai acasa cu 4 copii, ba chiar un pic mai bine zic eu. Nu mi se pare nimic deosebit, doar bagajele ceva mai multe.

Cam atat ca sunt la lucru si n-am muncit mare lucru inca.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui latrishia

Melany, tu ai fost la royal wings, poate imi zici si mie ceva impresii


recomand cu caldura.Nicaieri nu mi s-au parut conditiile asa bune.Ce te intereseaza?

Da, au sala de sport, nu uita adidasii ca altfel nu intri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ia uite la ele cum revin la viata...Andanii, sa ti le spun...aaaa...mai bine nu.

Bine te-ai intors draguta!

Somleac, mama eroina.Bravo tie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

am fost plecata si m-am intors.

ma voi cantari dupa amiaza la sala dar cred ca efectele vacantei sunt dezastruoase si 5 saptamani de-acum incolo ma voi lupta doar sa ajung la greutatea raportata ultima oara. dar m-am simtit bine

voi merge cuminte sa citesc din urma, si ma voi tine de treaba pana la urmatoarea plecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

somleac da foarte putin , 7 nopti si erau 9 zile daca soferii nu se razgandeau sa plece inapoi la 11 dimineata in loc de 2o seara era inca o zi de petrecut pe care am pierdut-o

melany spune tot .... le iau eu de urechi imediat , nu am apucat sa citewsc din urma , sunt rupta dupa mersul cu autocarul esti ca si batuta cu parul , pe cuvant , am zis ca nu mai merg decat cu masina personala si de merg numai eu cu copilu nu mai merg cu autocar organizat prin firma , va pove eu , acuma nu prea am stare

Croatia e faina .... da sa mergi cu masina , anii trecuti am vazut multe si foarteeee frumos .... acuma n-am prea vizitat decat trogirul si o insula cu vaporul pentru ca nu eram motorizata .... erau excursii , da de exemplu sa mergi la split costa 27 euro , chestie daca mergi cu vaporasul pe cont propriu te costa 5 euro ..... o diferenta nu ???

ce sa va mai spun , ca m-au tinut in cartofi prajiti seara ???? de am zis ca turbez , n-am prea mancat , da nici nu mi-a convenit ca am platit masa si ma uitam la ea , nu puteam ca sa aleg din cele trei feluri la alegere pentru ca tot grupul trebuia sa manance la fel , tampenie nu???? eu speram sa mananac peste zilnic , da doar de doua ori am beneficiat de alegere , de ce ???? nu stiu , asa e si trebe sa te supui

copilu a fost fericit , cu copii , s-au jucat in apa tot timpul cat am stat la plaja

ce sa va mai spun .... intrebati

m-am ingrasat 2 kg , era evident la ce meniu aveam ... doamne si supele erau cu faina , ce moda dom'le supa crema .... am mancat inghetata zilnic , macar atat , au o inghetata superrrrr

revin

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Ziua buna!!!!
Andanii te asteptam cu poze, impresii, raport !

Asa, toate ati fost plecate????

Eu ieri mi-am luat masian de paine, am facut deja 2 paini si abia astept sa ajung acasa sa mai fac o paine si un cozonac .
Puisorule tu mai folosesti masina aia de paine? ai o reteta buna?avem cre, acelasi aparat, da citisem pe alte subiecte ca nu esti prea incantata de paine care iti iesea la inceput.


si raport/? ce raport? 66.5 kg, asta e, nu slabesc, da ce frumos ma mentin , stiti voi ca in bancul cu barbatul la varsta a 3-a : nu se ridica, da ce frumos atarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:


Andanii bine a-ti revenit.Lasa ca dai tu kilele alea jos rapid.
Raportez 62,5 kg.
Meniu de azi md- omleta
g- piersici
p- pui cu ciuperci
c- ciorbitza de legume cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Andanii, bine ai revenit

YMCA, voi unde ati fost in concediu? Te asteptam la povesti.

Somleac, adevarul ca e buna cate o evadare dintr-asta din civilizatie.

Alinam, masina mea e Moulinex. Fac in continuare paine pt pitica mea si sot. Pt ei folosesc programul doi cu lapte si unt, si o fac jumate cu faina alba si jumate faina integrala. Mi-a iesit bine si programul de paine integrala dar facut exclusiv cu faina integrala. Incercarile de paine monti au esuat lamentabil, desi am incercat vreo 10 variante. Degeaba, painea nu creste si ramane necoapta in interior. Acum imi fac doar paine wassa la cuptor. A, si probleme mai am si acum ca imi iese painea sfaramicioasa. Dar cred ca e legat de calitatea fainii albe. Stiu ca trebuie folosita faina 550. Spor la brutarit. Cozonaul cum iese? Inca nu am incercat dar ar trebui macar o data.

Noi am fost in weekend la un hotel de langa Tg Mures cu piscina cu apa termala si strand langa. Hotelul e super, patru stele, m-am rasfatat si cu un masaj...dar serviciile sunt tot romanesti. La restaurantul de patru stele am fost anuntati la cina ca trebuie sa asteptam minim o ora pt a fi onorata comanda asa ca am renuntat si am mancat la terasa de langa hotel pizza . Am pacatuit si cu cola, si bere, si multe altele dar nu va mai zic.

Dar de azi m-am intors la dieta . So, meniul de azi:
MD: telemea cu ardei
P: conopida cu usturoi
C: pulpe de pui prajite cu salata de rosii si andive

O zi frumoasa si conforma



Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buna fetele. eu sunt cu "rushii" pe cap si ma doare burta rau...trece si asta.
dau si eu raportul pe saptamana asta: 66.75 kg, poate mai putin, ca ma simt "pufoasa" de la cm.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput