MONTIGNAC (124) ...in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Am zis eu ca palavragesc pe aici...fetelor de vreo saptamana am primit o veste care m-a dat pe spate...o prietena mai departata are cancer de col.Si acum 6 luni la ultimul PAP cica era negativ...ce ziceti voi de nenorocitii astia care nu sunt in stare sa faca o analiza ca lumea.Inclin sa zic ca nici nu au facut-o!!

Desi OBG-ul ii zisese ca e ceva in neregula, sa faca analiza PAP, dupa raspunsul la ea s-a simtit din ce in ce mai rau, a slabit ingrozitor fara nici un motiv..si acum e in faza a doua de cancer deja.
Aici la Buc, ea e din Valcea de undeva, doctorul Poiana i-a zis ca se vedea sigur cu ochiul liber ca nu e in regula deloc acolo.Ca nu ajungi asa in faza a 2-a in 6 luni.

Urmeaza radioterapie 6 saptamani si apoi histerectomie.Sper sa ramana numai cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Hai trezirea, e sambata e adevarat dar acum cat e putiiinn racoare sa ne miscam nitel.Pe urma lancezim.

Cap asta il umplu eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

ziua buna, eu sunt in pauza de calcat , mor de cald, ma topesc nu mai pot.
Melany unde ziceai ca e racoarea aia?
Unde ai fost la mare de nu ti-a placut?

Ariel imi pare rau ca nu e bine tatal tau :(.

Melany cati ani are prietena ta? nasol asa, nu stii ce te pocneste si cand, tot auzi despre nenorociri din astea si toti avem impresia ca nu ni se intampla noua, dar din pacate nu suntem imuni.

Eu in ultimii ani am auzit numai despre oameni care mor ori de cancer ori atac cerebral&co, de batranete nu se mai moare? trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca "o boala" ne astepta pe fiecare, nasol, sunt cam sumbra sambata, mai bine nu mai scriu, cred ca de la caldura mi se trage, am 32 de grade in camera asta de unde scriu.

Mancare "am facut" (ne-a facut tata ) ardei umpluti cu piept de pui pentru Vlad, ardei umpluti cu carne amestec pentru noi, sarmale, ciorba de perisoare, deci nimic conform, am luat niste vinete, daca am timp si chef azi le coc, mai am si multi dovlecei in frigider, si niste snitele in plan pentru copil da nu ma lasa caldura deloc, si ceva dulce eventual si nah ca trece we si eu nici macar o manichiura nu am timp sa imi fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Alinam, prietena are 37 de ani ca si mine...

Caldura mare monsher, azi cica e mai bine, vad ca a dat si o ploicica azinoapte..

Azi,sport.Calcatul...nema..nu stiu cand..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

salut!

Ce fac silfidele? eu nu ma cantaresc luni , azi am facut o investitie, mi-am luat masina de paine, imi doream eu de mult, ieri am mancat un fel de cozonac facut la masina de paine la cumnata si dimineata cand m-am trezit i-am zis sotului :azi imi iau masina de paine, criza-criza da am si io un moft, nah si mi l-am facut !

Altceva nu fac astept sa se faca paine si dupa plec la o zi de nastere!

pup toate fetele !

chiar asa, stie cineva cand se intoarce Andanii? nu de alta da sa imi pregatesc cocoasa pentru bataie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Nu stiu cand vine, dar mult nu mai e.

Eu ma cantaresc pe 1 august si deja ma ia cu frig...am facut si eu azi sport, in sfarsit.

E de rau vara asta la mine.Mi-e rusine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Hai fetelor, treceti la treaba.

Nu veniti deloc?

Eu am avut un weekend plin de filme...acasa.
Ieri chiar m-am enervat pe seara ca nici macar nu am iesit din casa.Azi nu mai o las asa.O sa ies poate mai pe seara pe undeva..

O saptamana minunata.Va astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am ajuns

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Buna gagici

Mai bag si eu un oki sa vad ce mai faceti, ca eu una, numai bine n am fost...bolnava coapta pe caldura de foc, cu febra 39, vai si amar, de la o anghina pultacee cu care m a procopsit darnica de fi mea. Ei i a trecut in 3 zile, eu am tras o o saptamana, si se mai zice dur dur d'etre bebe...eu zic ca i super tare frate Asadar si prin urmare pa pa si fitness pentru ca tin copilul acasa, amr 4 zile pana plecam si noi in marea aventura din vara asta, abia astept, si cu slabitu imi bat capu mai de la toamna incolo. Pana atunci o sa fiu oricum cuminte, atat cat se poate, mi am propus din concediu asta sa ma intorc cu un kil in minus...rade lumea de mine ca cica nu se poate cu atata mancare sa te abtii...eu vreau sa fac o proba, mai ales ca au sala de fitness.
Melany, tu ai fost la royal wings, poate imi zici si mie ceva impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

DANI, welcome back
Cum a fost? Poze? Impresii? Vreau si eu la anu sa merg in Croatia, dar umbla zvonul cum ca ar fii foarte scump, asa i?

Mergi la inceput