MONTIGNAC (124) ...in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

neata!

Andanii doar un capitol; avem voie sa umplem pana te intorci?????
Drum bun, distractie placuta!

Melany cred ca e dejain drum spre mare , se anunta canicula, nu stiu cum e pe la voi, da in Galati aseara a plouat destul de serios, cu toate astea dimineata la 7 erau de deja 24 de grade , pana la pranz sare termometrul de 36 lejer.

Andanii sper pana te intorci sa ma intorc si eu la greutatea din tabel ca altfel porc scrie pe mine , sunt pe drumul cel bun, luni imi arata cantarul 67.9kg in dimineat asta deja era mai simpatic 65.9kg am zis ca maine merg la nunta si trebuie sa arat omeneste intr-o rochie lipita de burta hehehe, aseara cand ma probam sotul mi-a zis ca arat ca M Monroe adika cu burtica rotunda hehehe, asta e, el nu zice ca sunt grasa zice ca sunt apetisanta, iar la nunta cui nu ii plac formele rotunde sa nu se uite, nah! of, daca nu ar fi retentia de apa cu care ma lupt de cand ma stiu ar fi mai bine, nu as mai varia in halul asta la cantar.

Alina, mama de Vlad



La mare a fost frumos soarele, in rest nu mi-a placut!!

daca sotul zice ca esti sexy crede-l pe cuvant, ca te iubeste.Nu-ti mai face atatea procese de constiinta.

Hai ca mult nu mai e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

am plecat ... sa fiti cuminti si sa nu-l dezamagiti pe Monti da ?
vedeti ca vine Melany luni cu biciul pe voi

va pup pe toate


Andanii sper ca te distrezi la maxim, ca te intorci relaxata, bronzata si cu pofta de ...ce facem noi pe aici.

Eu doar le mangai pe fete ca nici eu nu ma pot lauda cu nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Somleac, cum e sa pleci cu atatia copii dupa tine? Sanatate sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

ariel_7000, cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Alo, alo...ma aude cineva?

Ia ziceti voi ce mai gatiti pe zilele astea toride?

Eu as manca varza calita, noua evident, acrita cu lamaie...cu ce s-o gasi alaturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Eu mananc multe salate in perioada asta si conopida si vinete si varza calita evident.
Acum ascult Pasarea Colibri melodia "Dragostea e o salata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

melany, multumesc de intrebare . fizic sunt bine. nu ma mai doare nimic, copiii sunt si i bine, au plecat acum cu bunicii la valeni, iar eu trebuie sa ma apuc de lucru si nu am chef:((
sunt cam deprimata, sunt trista, dar stiu ca trebuie sa-mi adun fortele, caci probabil va urma o perioada tare grea in familia noastra.
azi a sosit rezultatul biopsiei lui tata si nu este bun. s-au cerut investigatii suplimentare, la o prima cercetare se pare ca una din tumori (din cele mici) este maligna, insa acum trebuie sa se stabileasca gradul...

am raspuns la mesajul asta acum juma de ora si am uitat sa-i dau send!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariel_7000

melany, multumesc de intrebare . fizic sunt bine. nu ma mai doare nimic, copiii sunt si i bine, au plecat acum cu bunicii la valeni, iar eu trebuie sa ma apuc de lucru si nu am chef:((
sunt cam deprimata, sunt trista, dar stiu ca trebuie sa-mi adun fortele, caci probabil va urma o perioada tare grea in familia noastra.
azi a sosit rezultatul biopsiei lui tata si nu este bun. s-au cerut investigatii suplimentare, la o prima cercetare se pare ca una din tumori (din cele mici) este maligna, insa acum trebuie sa se stabileasca gradul...

am raspuns la mesajul asta acum juma de ora si am uitat sa-i dau send!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga




Imi pare rau sa aud ca tatal tau nu e bine.. tin pumnii sa nu fie rau rau.
Trebuie sa te tii tare pt el , sa-l incurajezi si sa lupte.Asta e cel mai important , asa gandesc eu.

Bine ca cei mici sunt ok, la Valeni oricum e mai racoare si aer curat.

Fetelor, chiar ca o sa o luati de la andanii cand vine, eu sunt mai blanda asa...

M-am apucat de gatit, numarul unu pe ordinea de zi azi.Am pus la fiert 2 copane de curcan sa fac cu carnita de pe ele un fel de pilaf mai moale, gen risotto...stiu nu e monti, dar eu doar va sustin...si niste carnita slabbaaaa de porcusor sa fac o mancarica scazuta de rosii cu carnita si usturoi mult. Maine o sa merg si la piata, probabil cu noaptea in cap ca acum era mult prea cald.

Mai am de calcat si sport...cine doreste, cine se ofera?

Noroc cu aerul conditionat.Hiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

A, am facut un ness rece-rece ca sa ma intremez!!!

Cu lapte evident.Shame on me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Gata gateala, am si mancat.Balivernez pe aici de una singura.Unde sunteti, azi 2 mesaje in afara mea?


Mai,mai....

Mergi la inceput