MONTIGNAC (124) ...in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Se pare ca mai mult monologhez pe aici dar eu va astept

Meniul de ieri:
MD: finn crisp cu salata de vinete si rosii
P: pizza cu blat de conopida
C: o piersica si cateva prune

Azi:
MD: file de muschi de vita cu cascaval si rosii
P: mancare de pui cu naut
c: broccoli fiert la aburi cu ulei de masline

O zi frumoasa si monti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Puisorule nu monoleghezi, eu acum sunt in "pauza de masa" adica infulec niste pepene galben si ma intorc la munca, cum a iesit pizza cu blat de conopida? eu asera nu am mai facut pastalopitta aia ca fiimiu cum am ajuns acasa m-a luat cu "vrei cartofei prajiti" si dupa ce ca pe un ochi de aragaza se faceau cartofii, pe altul gratarul nu am mai avut puterea sa dau si drumu la cuptor ca muream instantaneu.

Ariel bravo pentru scadere!

Ma gandeam ca eu scriu aici din ianuarie, acum am aceleasi kg ca atunci, am urcat, am coborat, sa imi fie rushine, pe cand voi va apropiati incet incet de targhet , sa imi fie rushine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Haoleooooo, ne face praf Andaani cand se intoarce, eu recunosc cu mana pe buric ca l-am cam uitat pe Monti. Sambata a fost ziua mogaldetei asa ca m-am dat in bucatarie printre bunataturi deloc monti, duminica am fost la un botez. Acu se impune sa-mi spal creierul ca deja am un kg jumate "+" in plus, vineri dimineata vazusem un 85,8 timid pe cantar, azi 87,5 Ma duc sa fac provizii de iaurt si branza pentru zilele urmatoare. Sa aveti spor la bucatarit monti si la multe kilograme in minus



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Marami sa iti traisca mogaldeata! si ai dreptate eu imi pregatesc psihicul pentru bataia de la Andanii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Buna, fetelor eu n-am avut net zilele astea, de aia n-am intrat.

Mi-am luat inima in dinti si m-am urcat pe cantar. Am tot atatea kg cu cate am plecat M-am reapucat de Monti plina de elan. Singura exceptie ( si la asta nu renunt orice ar fi) e pepenele rosu .

Azi am mancat de
dimineta - cateva imbucaturi de branza cu rosii si 2 lingurite de salata de vinete
pranz - sana
cina - spaghete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Mersi, Alina, la fel si tie
Eu azi m-am tinut de cuvant, dimineata cafea, la pranz cica o ciorba de vacuta milka si un iaurt dietetic siiiiii.....in momentul asta o inghetata de fructe de padure care pentru mine e vitala precum penele rosu pentru Somleac



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

pozne-npoze

Before you judge me, try hard to love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:


Salut fetele!Sa nu ma dati disparuta!
Cat am lipsit de pe aici m-am mai abatut cate putin, dar nu grav, am avut musafiri de la Timisoara pe matusa si unchiu lui Cipri cateva zile si a stat estul de mult pe la noi soacra ca e in pensie de vreo 2, 3 saptamani, si n-am prea apucat sa forumesc de musafiri.
Meniu de astazi
MD cafea si iaurt
p salata de cruditati (telina , morcov, varza)
c fructe si sarit coarda sper
O zi conforma !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Pazea ca am aterizat.M-am intors duminica noapte de la mare, luni la servici ffff ocupata si pe urma am plecat la tara!!

Ia sa va iau pe rand...


Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Salutare!
eu raportez 82 kg...e minus de 2 kile, putea fi si mai bine, dar ieri a fost duminica si la mine si m-am indulcit cu multe fructe.
......

in alta ordine de idei, miercuri plec si eu citeva zile la felix...si am aceeasi problema ca Maya...cum ma dezbrac eu in costum de baie cu suncile dupa mine?!?!?!?


Felicitari!!!

Ce sunci, ma fetelor, nu va mai stresati atata.Numai la romani se uita lumea pe plaja si comenteaza...fiti si voi occidentale!!

Hai ca si eu am fost acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Ymca, Melany, Ariel si restul fetelor, chiar v-ati ascuns in frigder?


Cum au fost scoicile alea afumate? A luat sotul odata dar nu am putut sa le mananc, eu doar inabusite cu sos de rosii si usturoi le mananc...sau doar prajite.

Dupa cum vezi am fost busy rau.Imi cer scuze.
Departe de adevar nu esti...cu frigiderul, doar ca numai pepene rosu am cautat in el si ceva porumb fiert.Oricum mi-am luat adio de la slabit cel putin pana in toamna..eu am obs ca in sezonul rece slabesc bine, cand dau cu nasul de fructe si inghetata s-a terminat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Buna dimineata

A iesit foarte buna pastalopitta asa ca reteta o gasiti aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Retet...9/PASTALOPITTA/. Am inlocuit orezul cu tarate si am facut-o la cuptorul cu microunde

Aseara am incercat combinatia de mozzarela cu lebenita dar nu mi-a placut branza. Nu era sarata si era prea umeda. Daca stiti vreo marca de mozzarela buna sa imi spuneti si mie.



Si eu tot cu telemea mananc pepenele atunci cand il completez cu ceva, nu ma omor cu mozarella.Doar cu rosii..

Mergi la inceput