MONTIGNAC (124) ...in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

SOMLEAC intreg o sa fie daca o sa gasesc masura asa uriasa

ANCA tu stai destul de bine 82 io mai am ceva de munca pana acolo vreo 2-3 luni ..si eu am dat jos 17 kg de la inceputul lunii mai da' pana la 70kg mai e mult si bine..bine ca ai realizat la timp pericolul ca euvreo 5 ani..
Vreau sa va multumesc tuturor ca de cand intru aici ma mai incurajez si prind puterea de a merge mai departe cu toata nebunia asta ..e altfel cand poti schimba impresii cu persoane care au aceleasi probleme ca tine si care te inteleg..sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!

nu am nik de zis, doar ca nu stiu daca o sa mai am timp de forum o perioada!
In we si ieri am fost total neconforma, tortul de la nunta a fost si duminica la "ciorba de potroace" iar ne-am destrabalat si am mai papat un tort .

Maya si Anca capul sus, privirea inainte, costume de baie marime mare gasiti voi, la toate strandurile e plin de femei rotunjoare, cui ii pasa, ca sa nu mai zic de barbati cu burti pline cu bere, asa ca la distractie cu voi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cine vine la ?

Alinam, numai sa nu ne parasesti de tot

Anca, bravo tie . Ai slabit foarte frumos.

Ymca, Melany, Ariel si restul fetelor, chiar v-ati ascuns in frigder?

Meniu ieri:
P: o conserva de scoici afumate, o felie de telemea si o rosie
C: spaghete integrale cu somon

Azi:
MD: un rest de spaghete de ieri
P: pastalopitta cu dovlecei( acum e la cuptor si daca iese bine dau reteta)
C: lebenita cu mozzarela( combinatie absolut dementiala descoperita in concediu in Turcia)

O zi frumoasa si conforma



Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna_s spune:

In frigider ca e racoare si bine

revin si eu dupa o mica pauza, doar sa va doresc sa fiti conforme. Incep sa numar zilele pana la concediu: 1, 2..3
In rest nimic nou sub soare. Am revenit la greutatea cu care m-am inscris pe lista, 56 kg. Visam ca pe concediu sa am 50 .Ce sa zic, atata vointa am avut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

A iesit foarte buna pastalopitta asa ca reteta o gasiti aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Retet...9/PASTALOPITTA/. Am inlocuit orezul cu tarate si am facut-o la cuptorul cu microunde

Aseara am incercat combinatia de mozzarela cu lebenita dar nu mi-a placut branza. Nu era sarata si era prea umeda. Daca stiti vreo marca de mozzarela buna sa imi spuneti si mie.

Cu meniul de azi revin mai tarziu

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata! si evident !

Puisorule nu va parasesc, numai ca de acasa intru mai rar, stau baietii la calculator iar la munca am o luna infernala, din 4 persoane in birou 2 sunt in concediu , mai mult nu zic ca a treia ....

Si mie imi place pepene rosu cu branza, da cu telemea , la pastalopitta aia ma uit si eu de ceva vreme da nu stiam cu ce inlocuiesc orezul, azi daca am chef si timp cand ajung acasa o execut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Alina, mersi de cafea. Acum o savurez si eu ca am adormit pitica. Merge foarte bine cu tarate pt ca mai absoarbe din lichidul dovleceilor. Doar sa nu incerci sa o tai fierbinte pt ca se dezintegreaza, trebuie sa astepti sa se raceasca.

Azi cred ca ma risc si incerc o pizza cu blat de conopida. M-au apucat experimentarile

O zi frumoasa si monti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Puisoaro ce branza ai papat tu?
Eu cumpar de la Paladin si nu este umeda.Nu este in zer.www.bmi-eg.com/en_mozzarella.php" target="_blank">ASTA ESTE
Nici asta nu este sarata.
Sotul meu mananca pepene galben cu branza telemea de hohland.La pachetel sau cutie rotunda.

Cand mancati branzici evitati-le pe cele in zer.Asa zice Monti

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mirela, era ceva de ....lact. Si era in zer . O sa caut sa vad daca gasesc Paladin.

Am executat si pizza cu blatul de conopida. Reteta de aici http://www.culinar.ro/forum/continut/Diete-si-regimuri-alimentare/23191/Pizza-cu-blat-din-conopida/

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

hey, nu sunt in frigider! am avut "treaba". un teo kkacios, ca asa a considerat el sa incununeze cu succes bolesnita si m-a cam pus pe jar vreo 3 zile, apoi au venit socrii in vizita la noi si ... a trebuit sa stau cu ei...

dar nu am stat degeaba. azi, la cantarire aveam 67 kg fix, cu toate ca ieri erau 66.7...dar se apropie CM-ul si cred ca iar incep sa ma "pufosesc"...
oricum, am scazut si asta e bine....dar, mai e mult pana departe...

va pup, ma duc sa pap 1 kil de caise!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput