MONTIGNAC (124) ...in suflet cu Emma

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Andanii, bine ai revenit

YMCA, voi unde ati fost in concediu? Te asteptam la povesti.

Somleac, adevarul ca e buna cate o evadare dintr-asta din civilizatie.

Alinam, masina mea e Moulinex. Fac in continuare paine pt pitica mea si sot. Pt ei folosesc programul doi cu lapte si unt, si o fac jumate cu faina alba si jumate faina integrala. Mi-a iesit bine si programul de paine integrala dar facut exclusiv cu faina integrala. Incercarile de paine monti au esuat lamentabil, desi am incercat vreo 10 variante. Degeaba, painea nu creste si ramane necoapta in interior. Acum imi fac doar paine wassa la cuptor. A, si probleme mai am si acum ca imi iese painea sfaramicioasa. Dar cred ca e legat de calitatea fainii albe. Stiu ca trebuie folosita faina 550. Spor la brutarit. Cozonaul cum iese? Inca nu am incercat dar ar trebui macar o data.

Noi am fost in weekend la un hotel de langa Tg Mures cu piscina cu apa termala si strand langa. Hotelul e super, patru stele, m-am rasfatat si cu un masaj...dar serviciile sunt tot romanesti. La restaurantul de patru stele am fost anuntati la cina ca trebuie sa asteptam minim o ora pt a fi onorata comanda asa ca am renuntat si am mancat la terasa de langa hotel pizza . Am pacatuit si cu cola, si bere, si multe altele dar nu va mai zic.

Dar de azi m-am intors la dieta . So, meniul de azi:
MD: telemea cu ardei
P: conopida cu usturoi
C: pulpe de pui prajite cu salata de rosii si andive

O zi frumoasa si conforma



Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele



Era cumva hotel Business?

Ai fost la concerte la Peninsula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Se numeste complex Apollo. Nu am ajuns la concerte pt ca am fost cu pitica.

Am mancat pt prima data andive dar mi-au placut foarte tare. Am amestecat doua andive cu o salata, o rosie, otet balsamic, ulei de masline, sare si la sfarsit am ras niste feta

Ariel, multa sanatate tatalui tau si sper ca totul sa fie o alarma falsa.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Neata la fete bronzate sau nu!

O zi buna.

Eu m-am trezit cu o durere ascutita de cap.Am luat un antinevralgic, am baut si cafea.Astept sa ma dezmeticesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata si !

Puisorule si a mea tot de aia e moulinex 5000, cozonac a facut azinoapte masina mea, un esec , e mai mult chec, mi s-a parut mie prea lichida compozitia, da am zis ca cine stie, oricum Vlad la prima ora manca cozonac, painea imi iese ok, deja am facut 3, nu prea am respectat eu retetele da e buna, aia cu program de 1,20 ore nu mi-a placut ca si consistenta, iese buretoasa, trebuie sa imi iau si cantar neaparat ca la masuratul fainii cu lingura nu imi prea iese.

O zi conforma va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Sa va zic ca am masina de paine si nu am facut de un secol la ea?

Nici mie nu mi-a iesit painea mereu, mai ales aia integrala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ma da' toata lumea e plecata?

Cum mai stati cu poftele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

salut,

Eu cu poftele stau rau, ca-s cu rusii pe cap si astia-s pofticiosi din fire, ca urmare ieri am comis-o si cu cioco si cu ceva biscuiti cu unt.

Si noi avem masina de paine, de cand o avem nu mai mancam paine decat facuta de noi. Cozonacul iese bun numai daca-l framanti la masina si-l coci in duba. Eu am o reteta foarte buna. Painea integrala imi iese super buna, dar nu cu reteta de la integrala, ci cu reteta de la paine taraneasca.

eu am mancat de dimineata ( care a fost pe la pranz) ardei umpluti cu vinete. mai incolo nu stiu ce va fi ca-s intr-o perioada tare dezorganizata.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

meniu azi

mic dejun: ciorba de legume extrem de fierbinte si soldata cu arderea a 1000 de papile gustative
pranz: piept pui la gratar cu varza calita
cina: traiesc in dictatura pepenelui rosu

puisorul, am fost plecata aproape, langa Buzau, am facut o cronica la un alt subiect...relaxare de pensiune, vacanta cu mancare multa si burta mare.

andanii, bine ai revenit...cumva esti cu rusi pe cap? incerc sa pun in carca lor poftele si foamea care m-a napadit...dar nu prea stiu data sosirii....tot ce stiu e ca primim vizita simultan asa ca poate ma ajuti

am abateri multe, aproape zilnice, din toate domeniile

vad ca toata lumea pleaca, vine, relaxare, soare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

ymca oare cat cantaresc papilele pe care le-ai ars?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Somleac, zi si noua reteta? Painea taraneasca e cea cu secara?

Alinam, imi pare rau ca nu ti-a iesit cozonacul. Si eu asa am auzit cum zice Somleac: adica numai se framanta in masina dar se coace in cuptor.

Meniu azi:
MD: cereale cu lapte
P: acum il savurez, unt de arahide( am gasit in sfarsit fara zafar si fara amidon)
C: salata de fasole boabe cu ton

O zi frumoasa si monti

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Si ingerii au nevoie de ajutor...
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput